Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2012, 07:37   #421
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

wczoraj przemeczyłem tego pdf-ka z moim slabym ang.
No i wniosek..to co tam jest napisane to to jest -jakaś kpina-maurelisz ma racje ze ktos probuje zwalic wine na nie wiadomo co ze turbo padlo-i to nie jedno.

Inna sprawa ze ten silnik wyglada jak katastrofa w srodku.
tam jest za duzo syfu a najlepsze jest to ze widac skad ten syf sie tam znalazł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jesli chodzi o PSA to ten silnik ma wiecej wspolnego z eropejczykami jak z fordem.
W europie niestety nawet VW robi totalne błedy w silnikach i potrzeba sie z tym pogodzić. A ten silnik po sterowniku bedzie miał z nim wiecej wspolnego jak z sterownikami forda.

PS. wy tez macie BOSCH EDC16 -sterownik? typowe VW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tom1-mogles wybrac sprawdzony silnik z FF1 i kupic taki np. w FF2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale faktycznie z tddi nie bedziesz mial takich problemow.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 09:11   #422
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

@Pitol 321-sprzedalem po wymianie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.doszedlem do wniosku-jak poczytalem sobie co piszecie WY co pisza inni o tych autach-ze nie ma sie co stresowac podczes jazdy i nasluchiwac czy turbo juz gwizda czy jeszcze nie?czy zaczyna juz kopcic z rury wydechowej obserwujac lusterko wsteczne przy przyspieszaniu..czy cos nie stuka w silniku?czy nie mam juz opilow zelastwa ktore zatka filtr oleju? zamiast sluchac sobie w sprzecisku mojego Depeche Mode.zaczolem sie wsluchiwac w odglosy Forda..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to po jaka cholere mi te wszystkie stresy?jazda ma cieszyc a nie doprowadzac do paranoi..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@mjprzem
oczywiscie ze takoz postapie jak znajde odpowiedni deal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.FF1 to taki przejsciowy projekt testowania FF/Waffen-roznych..tym razem=350F(podaje ceny nie dla chwalenia sie ze za tyle kupilem,ale zebyscie koledzy mieli orientacje za ile realnie w UK mozna wyrwac jakies auto)a jaki silnik nazywasz sprawdzonym w FF2?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 09:34   #423
marcinv530erx
ford::average
 
Avatar marcinv530erx
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Cieszyn
Model: Focum MK2
Silnik: 1.6 (100KM)
Rocznik: 2006
Postów: 133
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Nie ma co porównywac tych dwóch rynków Polski i Anglii w uk mozesz kupic samochód nawet za 50 którym polatasz jescze 2 lata koszt samochodu to najmniejszy problem tylko nie podałeś jeszcze kosztów ubezpieczenia gdzie założe sie że płacisz wiecej za OC niz ten samochód jest wart i do tego jeszcze trzeba dodac podatek drogowy który tez nie jest tani. W ktorym miescie mieszkasz tak z ciekawosci ???
__________________
VW GOLF MK1 1.6 SWAP NA 1.8 GTI,BMW 535,VOLVO 440 1.7,OPEL VECTRA A 1.8,AUDI 100 2.0,ROVER 216 ,ALFA ROMEO 156 1.8 (144KM),ALFA ROMEO 156 2.0,(150KM) OBECNIE FORD FOCUS MK2 1.6(100KM) W PLANACH SKODA OCTAVIA
marcinv530erx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 10:11   #424
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Pitol321 - Już Ci to wyjaśniałem, ale Ty nadal nie słuchasz i swoje wciskasz. To są inne realia rynku. W Niemczech nawet 10letnie auta są traktowane poważnie i czasem serwisy uzględniają reklamację. Znam z autopsji przypadek reklamacji podzespołu...w 10 latnim samochodzie!!!! Spróbuj to zrobić w Polsce...wyśmieją Cię. Dlatego tam wszystko musi być na cacy, żeby potem nie było przepychanek serwis-producent jak pójdzie na noże.
Teraz Polska: W Polsce masz 2 lata i koniec. Potem to już robi Ci coś ASO i ono odpowiada i daje gwarancje. Wówczas ASO woli wywalić sitko, bo i tak w przypadku awarii nowej turbiny nei odeśle jej do Forda tylko sami będą się bujać z problemem. Dlatego dwa swojego świętego spokoju i klienta wolą robić coś nie do końca może zgodnego z procedurami.

Ale tak na marginesie, to gadamy o tym sitku jak baby. Sitko jak sitko. Ja po wyglądzie mojego stwierdzam, że mogłoby zostać. Zdecydowałem się wywalic, dla świętego spokoju. Każdy niech robi według uznania. Już chyba wszystko zostało powiedziane w temacie.

prezes19 nie obraź się, ale chyba mało w życiu silników diesla wewnątrz widziałeś... To nie jest nic nadzwyczajengo. Mój przy 110 000km rurkę o EGR i gniazda wtrysków...miał identyczne. Jak pisałem wcześniej nie umiejętna kontrukcja odmy robi swoje.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 10:47   #425
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisałem wcześniej nie umiejętna kontrukcja odmy robi swoje.
Tak apropos,panowie oto moja odpowiedz na odmę post 132

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 11:01   #426
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Macie i zebyscie wiedzieli od czego naprawde padaja Wasze turba.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 11:06   #427
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Matych jaka ładna, nowa, czyściutka turbawka :-))) No właśni smutnemu zamarzło i narobiło jaj. Tak się zastanawiam czemu? Czy miał za mały przekrój tego odprowadzenia?
Druga sprawa...to po jakimś czasie będziesz zostawiał plamki na chodniku:-( Bo jak wiadomo w foce tego oleju w cholerę leci...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 11:08   #428
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Macie i zebyscie wiedzieli od czego naprawde padaja Wasze turba.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I Ty w to wierzysz? Kto jak kto, ale myślałem, że Ty to pierwszy skrytykujesz. Przeczytaj kilka naszych postów niżej. To jednak wielka ściema frimy API.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 11:10   #429
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Matych stronę wcześniej już to "studium przypadku" linkował...
Mój główny wniosek na temat padania turbin, wyciągnięty z lektury forum, internetu i rozmów w serwisie: zaniedbania właściciela auta/serwisu oraz zbyt mała dbałość o wymiany płynów/filtrów, a to przecież podstawa. Dopiero wtedy wady fabryczne silnika lub pompy olejowej, czy układu zasilania olejem.
Przecież tam są masakryczne przebiegi bez serwisowania lub z udawanym serwisem... (ale ja się nie znam, jestem informatykiem, nie mechanikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Maureliusz (post #424), doskonale Cię rozumiem i mam identyczne stanowisko. Moje autka serwisuję w Niemczech, ale jak jestem to także w Polsce... Po prostu kolejny raz odpowiedziałem podobnie, aby znów nie traktować tego "globalnie" bo np. w Niemczech sprawa sitka i ASO jak widać wygląda całkiem inaczej niż w Polsce.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.

Ostatnio edytowane przez Pitol321 ; 12-02-2012 o 11:14
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 11:16   #430
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Wierze, bo nie dosc, ze 1.6 maja naciagniete czasy przegladow jak gumka w majtkach to jeszcze jako flotowki warsztaty czesto nawet nie robia wymiany oleju.
Zreszta napisalem w zacytowanym watku dlaczego 1.6 sa w gorszym stanie niz inne diesle.
A gdzie jest napisane, ze to sciema API? Mam kilka zdjec 1.6 hdi jak sie rozlecial miesiac po wymianie oleju. Takiej mazi nie ma u mnie po roku jezdzenia po miescie.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.