Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2012, 19:18   #451
marcinv530erx
ford::average
 
Avatar marcinv530erx
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Cieszyn
Model: Focum MK2
Silnik: 1.6 (100KM)
Rocznik: 2006
Postów: 133
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Nie jest to odpowiedni temat do takich rozmów wiec odpisze ci na ten temat po raz ostatni :
Jak sie nie przyznasz przy zawieraniu umowy do punktów karnych to ubezpieczenie jest nie ważne i uwierz mi czy ty jestes sprawca czy poszkodowanym podczas likwidacji szkody czy to z twojej polisy jezeli jestes poszkodowanym czy z polisy sprawcy poprosza cie o wysłanie counterpart-u jezeli nie powiedziałeś im o punktach to nie wypłacą ci odszkodowania no chyba że sie dogadacie miedzy sobą ale jeżeli bedziesz miał stłuczke z jakims anglikiem i pozna twój polski akcent to nawet wezwie policje tak dla pewnosci czy nie jedziesz pod wpływem bo taką opinie tutaj mamy .
pozdrawiam i życze szerokosci
P.S. dobrze poczytaj polise ubezpieczeniową .

__________________
VW GOLF MK1 1.6 SWAP NA 1.8 GTI,BMW 535,VOLVO 440 1.7,OPEL VECTRA A 1.8,AUDI 100 2.0,ROVER 216 ,ALFA ROMEO 156 1.8 (144KM),ALFA ROMEO 156 2.0,(150KM) OBECNIE FORD FOCUS MK2 1.6(100KM) W PLANACH SKODA OCTAVIA
marcinv530erx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 19:21   #452
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Tylko, ze kiedys przeglady robiono inaczej i co inny interwal. Dzis firmy walcza, zeby ich auto bylo tanie, wiec wydluzaja przeglady.

Nie zapominaj, ze kiedys diesla kupowali Ci ktorzy duzo jezdzili. Reszta kupowala LPG. Obecnie diesel jest modny i na zachodzie tanszy w utrzymaniu (nizsze podatki, nizsze ubezpieczenie, mozliwosc wjechania do wiekszych miast itd). Dochodzi wiec spora klientela ktora kupuje go zeby mniej placic oplat, a nie tylko, zeby duzo jezdzic i tlucze po 10km dziennie w miescie. Popatrz po tematach o spalaniu ile ludzie podaja, ze robia kilometrow.

Sadza.
2.0 tdci w FOcusie (DW10) na tescie sadzy wyszedl mi 0.86 l/m (bez DPFa). Mondeo 2.0 tdci juz 1.46 l/m. Clio 1.5 dci 2.86. Test jest robiony przy wysokich obrotach wiec kiedy EGR jest zamkniety i dowodzi ile auto generuje dymu z wtryskow.
Gdyby Focusy padaly od emisji sadzy to starsze silniki by dawno przestaly jezdzic. I niech nikt mi nie mowi, ze turbo inne, ze inny silnik, bo jest to samo, a jakikolwiek syf w jakimkolwiek silniku szybko zatrze turbine.

W 1.6 rzeczywiscie jest ten problem z wtryskiwaczem, ale najczesciej wtedy smierdzi paliwem dosc mocno.

Zacinajacy sie EGR powoduje problemy i jest to dosc spora przyczyna awarii turbin w Renowkach. Ocszywiscie trzeba sprawdzic EGR.

Co do ASO to znam kilka i wiem, ze oszukuja na czym sie da. Wziac pieniadze za wymiane, a wymienic olej to dwie odmienne rzeczy.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 19:53   #453
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Co do aso to nie bede sie wypowiadal..pracowalem w jednym..i kaszane sie czasami nie zlą odwalalo -wystarczył gorszy dzien w pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...ale jednak olej jak sie mialo wymienic to sie wymienialo. Chodzi o to ze wymiana oleju to zawsze byla bzdura ale byla to podstawa przy przegladzie i odfajkowaniu z karteczki..a podpisac sie musialo.

generowanie sadzy to oczywiscie mozesz miec racje..ale nalezy zwrocic uwage ze spora czesc jazdy jest z otwartym EGR i tutaj pojawia sie problem ...bo generowanie sadzy pod duzym obciazeniem nie pokrywa sie z normalna jazdą....a nie zawsze jezdzimy po 130km/h na autostradzie. Swoim samochodem z okolic gdzie mieszkam widze autostrade raz na rok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a najwiecej tras robie pomiedzy 90-a 50km/h znaczy teoretycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I tu sie pojawia problem..aby uzyskac jak najmniesze zanieczyszczenie spalin potrzeba aby jak najwiecej spalin powracało do silnika..wiec po to stosuje sie chłodnicę egr + przepustnice przymykane+przeplywomierz aby silnik jak najwiecej tego syfu łapał z powrotem. Zresztą jesli faktycznie te kanały dolotowe są az tak zawalone a przebieg jest 170kkm na tym pdfie to to mowi samo za siebie.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 20:00   #454
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...- nie wiem czemu padł silnik na Twoich zdjęciach, ale to chyba nie o tym temat
Oficjalnie? Bo zawor sie wypial. Wg mnie dlatego, ze mechanik skasowal za wymiane paska, ale go nie zrobil.

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- nie zrozumiałeś. W raporcie jest tylko wspomniane o wszech obecnych fragmentach ciał stałych, fragmentach nagaru. Nie ma nic o zawalonym smoku lub brudach w misce.
Pokazalem zdjecie bloku, na glowicy i czesci z walkami byl wlasnie ten sam syf (zaschniety olej, drobne kawalki carbonu i szlam). Dlatego zdziwilem sie, bo wiem, ze facet tym jezdzil po 120 km dziennie do pracy, wiec podejrzewam, ze olej nie byl zmieniany czesto, a jak byl to na taki jaki akurat mieli w beczce.

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- nie masz racji. Nagar tworzy się np. tylko prze wejściu rury EGR do kolektora. Czemu tylko tu? Przecież to jest chłodniejsze miejsce niż okolica EGR. No właśnie. Po tam koniec rury atakuje powietrze...z OLEJEM!!! z odmy. Dokładnie tak jak pokazano w raporcie.
Dobrze, a teraz poszukaj tematow (ze zdjeciami najlepiej) o czyszczeniu dolotu w 1.9 tdi, 2.0 tdci i 2.0 dti. Gdyby sadza z EGRa tak dzialala to jak te silniki moga jeszcze jezdzic?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chce mi się dłużej sprzeczać, bo w sumie nie wiem co chcesz mi udowodnić.
Podalem czynniki ktore powoduja uszkodzenie turbo (nie efekty, jak sitko, tylko ich powod), ale Ty je ciagle negujesz. Uwazasz, ze wyprowadzenie odmy pod auto rozwiaze Twoje problemy?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 22:44   #455
Tom101
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Skąd: UK/Krakow
Model: Transit Custom
Silnik: 2.2 TDI
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał marcinv530erx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to odpowiedni temat do takich rozmów wiec odpisze ci na ten temat po raz ostatni :
Jak sie nie przyznasz....
masz racje po raz ostatni...a kto Tobie kolego powiedzial ,ze ja sie do czegos nie przyznalem?JA?a gdzie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.czy Ty jestes jakowyms prawnikiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli tak to mam nadzieje ze te wszystkie porady sa motywowane troska o rodakow na obczyznie.Jestes w UK?moj akcent jest raczej z innego kontynentu nie Polski czy Angielski..ale to nie ten temat na takie pisanie..
...Tez pozdroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zeby nie bylo ze robie off topic..Jak sprzedawalem FF2 przyjechal ogladacz,Angol.powiedzial mi tak:1.6 tdci z PDF sa juz bardzo znane z tego ze,padaja jak muchy.pierwsze jego pytanie bylo o turbine,czy byla juz wymieniana.potem stwierdzi ze jesli ma wybierac pomiedzy 1.6 tdci z PDF z mniejszym podatkiem drogowym,mniejszym spalaniem,mniejsza cena(??)to jednak chyba 1.8 tdci bez PDF ktore pali wiecej,podatek wiekszy,bedzie lepszym wyborem niz moje auto.bo wizja wywalenia 500f na nowy PDF+turbine za 770F+cena wymiany nie jest smieszna.ale przyjechal bo jesli sprzedalbym FF za 600F to on kupi..no coz..fakty sa jakie sa..ja wiem jedno:widzialem sitko,widzialem turbine rozjechana przez sitko.powiem tak:na pewno nigdy juz nie bede myslal o kupnie zadnego auta z tym silnikiem,chociazby kosztowalo 100F.ja pozbylem sie swojego jak najszybciej...wiedza o tym jak i co w przypadku 1.6 tdci na pewno nie wplynie na to,ze ktos bedzie sie czul komfortowo jezdzac takim pojazdem.ja na pewno do takich ludzi nie naleze..amen..
teraz zabieram sie za C5 2.2 HDI/2003 SX Kombi Auto Tiptronic(Manumatic).przebieg 127k mil..ale to nie jest Forum Cytryny..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Tom101 ; 13-02-2012 o 00:00
Tom101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2012, 08:26   #456
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Ja pasuje. Anazlizowaliśmy raport i tego się trzymam, a Ty ciągle to samo. Nie mówię, że nie masz racji, ale w sumie to już nie wiem czego dotyczy Twoja wypowiedź.

Przykro mi, pasuje, bo takie gadanie nie ma sensu.

PS. Ale z tym, że dobra odmowa rozwiązałaby sporo problemów z tym silnikiem, to się zgadza. Taka ilość oleju w dolocie...to same problemy, ale chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2012, 09:16   #457
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

to nie dokonca chodzi o odme...

w pewnym sensie tak ale zauwazcie ze syf nie robi sie w intercoolerze ale za wyjsciem od EGR. za duzy powrot spalin powoduje zbyt duze powstawanie czastek sadzy.
To wszystko przewala sie przez silnik i robi sie jak sie robi.
Odma pozwala je usuwac..ale nawet najbardziej wydajna odma nie da rady jesli silnik bedzie produkowal za duzo czastek stałych. EGR zmniejsza toksycznosc spalin ale jednoczesnie podnosi produkcje czastek sadzy.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2012, 11:49   #458
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Syf nie robi się za intercoolerem, tylko gdzie??? Naprawdę nie mam już siły pisać to samo po milion razy!
Rozbierałem tę rurkę u siebie i zafajdane było TYLKO I WYŁĄCZNIE wejści do kolektrora dolotowego. Rurka pozostała i EGR były w stanie nie nagannym. Tak często Wam zrozumieć, że olej się osadza na gorących elementach, spieka i tworzy ten syf?
Owszem, sam EGR też z racji spalin będzie powodował powstawanie sadzy, ale nie tak intensywnie.

Może inaczej. Jeżeli patent Matych`a zastosowalibyście w nowym aucie, to kolektor wyglądałby o niebo inaczej, a nie jak na tych fotach. Świetnym przykładme jest zawór EGR. Czemu na nim nie robiś się pół centymetra syfu? Sadza się osadza, to normalne, ale nie aż tak intensywnie. Mam nadzieję, że idzie to zrozumieć.

Żeby nie było: Szlam na dnie miski to odrębny temat i oczywiście również stanowi problem na żywotności tego silnika.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2012, 12:41   #459
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

A co maureliusz widzisz na stronach w pdfie:
20, 28, 29

co to za czesci silnika?
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 22:38   #460
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Eeee...nie rozumiem pytania? Co co widzę? Kolektor dolotowy i rurkę od EGRu - i co z tego? Dziwne pytanie.

Jakbyś mi jeszcze wyjaśnił jak EGR powoduje zwiększenie produkcji cząstek sadzy??? Tak z ciekawości pytam, bo serio nie wiem.

A tak wogóle, to nie rozumiem, czemu mody wszystko wrzucają do działu diesel. Sorki, ale mam Focusa i sobie siedzę w dziale Focus i tam dyskutuję. Nie, żeby gonić bo wszystkim i szukać tematów.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.