Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2008, 14:43   #1
Cocobolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Postów: 6
Domyślnie Odpowiedzialność Dilera za słowa-jak odzskać zaliczkę-pomocy

Witam
zamierzałem kupić nowego focusa sedana z silnikiem benzynowym 1.6
Umówiłem się na jazdę próbną ze sprzedawcą
Ponieważ salon nie miał do jazd próbnych akurat auta z takim silnikiem
jazdę odbyłem dieslem 1.6 HB

Wg zapewnień Sprzedawcy, różnica pomiędzy benzyną a dieslem w wersji gold
miała dotyczyć wyłącznie silnika. Reszta, to samo !

Jednak ta rzecz nie dawała mi spokoju i już po wpłacie umówiłem się u innego dilera
na jazdę próbną 1.6 TI-VVT ponieważ nie mieli do jazd próbnych aut z silnikiem 1.6 benzyna

Wg. sprzedawcy odradzał on silnik TI-VVT jako głośniejszy,o większym zużyciu i awaryjności
i róźnicy w budowie pojazdów tylko "tymi 15 końmi"

Po tych zapewnieniach podpisałem umowę i wpłaciłem 3 tys zaliczki

Ale ponieważ dalej nie dawało mi to spokoju, drążyłem dalej i wróciłem do salonu z garścią nowych pytań

I co się okazało:

- moja wersja 1.6 100KM nie będzie posiadała

a. hamulców tarczowych na tylniej osi ( o czym żaden z doradców nie wpomniał słowem,ba,nawet w prospekcie i stronie forda nie ma o tym najmniejszej wzmianki)

b. EHPAS - elektrohydraulicznego wspomagania kierownicy ( a na jeździe próbnej sprzedawca pokazywał mi na komputerze jak mogę sobie regulować sztywność / rodzaj zawieszenia)

c. sprzedawca nie jest w stanie określić, czy auto będzie miało drugi klucz składany oraz na jakich oponach przyjedzie (Kumho lub Michelin a to chyba jest różnica) oraz jaki będzie rodzaj tapicerki


Po tych nie do końca fer zagraniach poinformowałem dilera,że zrywam umowę. A ponieważ zamówione auto nie było produkowane wg mojej specyfikacji tylko stało już gdzieś na placu za granicą, to diler nie ponosi żadnych kosztów związanych z rejestracją tudzież transportem

Niestety, odmówiono mi tego zwrotu , twierdząc,żę

"Klient przychodząc do salonu powinien dokładnie znać specyfikację i wyposażnie zamawianego samochodu i nie jest rolą doradcy informowania go o czym, o co nie pyta"

???

No ok,ale gdzie mam uzyskać takie informacje,jeśli nawet na oficjalnej stronie i prospekcie forda nie MA TYCH DANYCH ?


Diler zaproponował,że zaliczki nie odda, a jedyne co mogę zrobić to zamówić auto spęłniające
moje życzenia (a więć najmniej TDCI 1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za 7 tys więcej oraz okresem oczekiwania 2 miesiące


Dla mnie jest to skandal i zamierzam odwołać się do Ford Polska, chociaż diler twierdzi,że Ford Polska nie jest tu stroną konfliktu (?)


Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej materii,proszę o radę , jak mogę odzyskać swoją zaliczkę
i czy moje zerwanie umowy ma podstawy, bowiem ja twierdzę,że zostałem celowo wprowadzony w błąd

Z góry dzięki

Cocobolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 14:46   #2
Cocobolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Postów: 6
Domyślnie Czy diler mnie oszukał i jak odzyskać pieniądze - pomóżcie !

Witam
zamierzałem kupić nowego focusa sedana z silnikiem benzynowym 1.6
Umówiłem się na jazdę próbną ze sprzedawcą
Ponieważ salon nie miał do jazd próbnych akurat auta z takim silnikiem
jazdę odbyłem dieslem 1.6 HB

Wg zapewnień Sprzedawcy, różnica pomiędzy benzyną a dieslem w wersji gold
miała dotyczyć wyłącznie silnika. Reszta, to samo !

Jednak ta rzecz nie dawała mi spokoju i już po wpłacie umówiłem się u innego dilera
na jazdę próbną 1.6 TI-VVT ponieważ nie mieli do jazd próbnych aut z silnikiem 1.6 benzyna

Wg. sprzedawcy odradzał on silnik TI-VVT jako głośniejszy,o większym zużyciu i awaryjności
i róźnicy w budowie pojazdów tylko "tymi 15 końmi"

Po tych zapewnieniach podpisałem umowę i wpłaciłem 3 tys zaliczki

Ale ponieważ dalej nie dawało mi to spokoju, drążyłem dalej i wróciłem do salonu z garścią nowych pytań

I co się okazało:

- moja wersja 1.6 100KM nie będzie posiadała

a. hamulców tarczowych na tylniej osi ( o czym żaden z doradców nie wpomniał słowem,ba,nawet w prospekcie i stronie forda nie ma o tym najmniejszej wzmianki)

b. EHPAS - elektrohydraulicznego wspomagania kierownicy ( a na jeździe próbnej sprzedawca pokazywał mi na komputerze jak mogę sobie regulować sztywność / rodzaj zawieszenia)

c. sprzedawca nie jest w stanie określić, czy auto będzie miało drugi klucz składany oraz na jakich oponach przyjedzie (Kumho lub Michelin a to chyba jest różnica) oraz jaki będzie rodzaj tapicerki


Po tych nie do końca fer zagraniach poinformowałem dilera,że zrywam umowę. A ponieważ zamówione auto nie było produkowane wg mojej specyfikacji tylko stało już gdzieś na placu za granicą, to diler nie ponosi żadnych kosztów związanych z rejestracją tudzież transportem

Niestety, odmówiono mi tego zwrotu , twierdząc,żę

"Klient przychodząc do salonu powinien dokładnie znać specyfikację i wyposażnie zamawianego samochodu i nie jest rolą doradcy informowania go o czym, o co nie pyta"

?

No ok,ale gdzie mam uzyskać takie informacje,jeśli nawet na oficjalnej stronie i prospekcie forda nie MA TYCH DANYCH ?


Diler zaproponował,że zaliczki nie odda, a jedyne co mogę zrobić to zamówić auto spęłniające
moje życzenia (a więć najmniej TDCI 1. za 7 tys więcej oraz okresem oczekiwania 2 miesiące


Dla mnie jest to skandal i zamierzam odwołać się do Ford Polska, chociaż diler twierdzi,że Ford Polska nie jest tu stroną konfliktu (?)


Jeśli macie jakieś doświadczenia w tej materii,proszę o radę , jak mogę odzyskać swoją zaliczkę
i czy moje zerwanie umowy ma podstawy, bowiem ja twierdzę,że zostałem celowo wprowadzony w błąd

Z góry dzięki
Cocobolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 15:18   #3
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Czy diler mnie oszukał i jak odzyskać pieniądze - pomóżcie !

troche nie kumam zamawiania przez Ciebie tego auta. Ja jak zamawialem za znajomych mialem na papierze co ma byc itp itd


TApicerka taka i taka wyposazenie takie i takie kolor taki i taki , i tak byla odbierana fura.


A ty na slowo to zalatwiales i wplacales zaliczke czy jak???
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 15:30   #4
m_mati
ford::average
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Grodzisk Maz/Wawa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 90
Rocznik: 1996
Postów: 104
Domyślnie Re: Odpowiedzialność Dilera za słowa-jak odzskać zaliczkę-pomocy

Witam.

Bzdurą jest stwierdzenie, że klient powinien wiedzieć co zamawia. Zgodnie z procedurą Ford Polska nałożoną na dilerstwa handlowiec ma obowiązek wręczyć pełną specyfikację zamawianego produktu.
Natomiast podziwiam, że wpłaciłeś zaliczkę ów specyfikacji nie mając. Domyślam się, że diler będzie wmawiał, że informował Ciebie o tym.
Możesz spokojnie napisać pismo do Dyrektora salonu oraz jako do wiadomości Ford Polska, przytaczając szczegółowo z datami, nazwiskami co ustaliłeś i jak zostałeś potraktowany. Tylko wtedy masz szansę odzyskać kasę, gdy udowodnisz, że diler nie jest w stanie sprowadzić dla Ciebie samochodu wg Twojej konfiguracji.
Pozdr.
m_mati jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 16:00   #5
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Odpowiedzialność Dilera za słowa-jak odzskać zaliczkę-pomocy

tu ci napisalem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


ogolnie to diler postapil jak diler a Ty bardziej jak debiuntant.

podpisywales cos umowe masz , cokolwiek??
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 16:02   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Czy diler mnie oszukał i jak odzyskać pieniądze - pomóżcie !

jesli wpłaciłes zaliczke, to salon musi Ci oddać kase, jesli zadatek, to przepadło.

druga sprawa, powinienes miec na papierze uzgodnienia jak auto powinno byc wyposazone.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 16:27   #7
Cocobolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: Odpowiedzialność Dilera za słowa-jak odzskać zaliczkę-pomocy

Witam
dzięki za szybką reakcję
umowa zwykła dilerska typu : "ty musisz bo jak nie kupisz to stracisz zaliczkę,a my jak się nie wywiążemy to w ciągu 7 dni zwrócimy "

Jak narazie kopię się koniem i mam wrażenie,że to jedna wielka zmowa.

Do Forda Polska nie sposób się dodzwonić (BOK)
Info linia nie ma pojęcia
Dział marketingu umywa ręce od odpowiedzialności za dane w folderze

itd...itd..

Chyba więc zainteresuję tą sprawą (gdy nie odzyskam pieniędzy) TVN Turbo albo inne media

Szczerze powiem, odechciało mi się już tego focusa. Próbuję go kupić od 2 miesięcy i ciągle coś...
A wydawałoby się,że jeśli się ma już tą walizkę pieniędzy, to idzie się do salonu i w miłej atmosferze kupuje....

PS

Dobijają mnie zagrywki dilerów w stylu " No nie ma ESP ale za to dodajemy Panu DYWANIKI !"
Cocobolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 16:44   #8
Cocobolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: Czy diler mnie oszukał i jak odzyskać pieniądze - pomóżcie !

wpłaciłem zaliczkę
w wyposażeniu wpisno "pakiet gold x + alarm + parktronik+ dywaniki"

i tyle
Cocobolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 16:45   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Czy diler mnie oszukał i jak odzyskać pieniądze - pomóżcie !

wplaciles zaliczke a jakis papier potwierdzajacy to masz lub cokolwiek??


tutaj masz napisane [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co ma byc w pakiecie gold x


ja zawsze patrze co jest wymienione , bo jak w valweju wlasnie bylem kupowac samochod , to tez benyznka pasat , mialy byc kurtynki zaslonki firanki zdzbanki i szklani a na umowie zostala sama lyzka , dopiero w kolejnym salonie bylo wszystko co bedzie za jaka cene i to zostalo podpisane i wplacona kasa . Bo na morde sprzedawcy to dlugopisu do naprawy bym nie dal.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2008, 17:26   #10
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,509
Domyślnie Re: Odpowiedzialność Dilera za słowa-jak odzskać zaliczkę-pomocy

Cytat:
Napisał Cocobolo
Witam
dzięki za szybką reakcję
A wydawałoby się,że jeśli się ma już tą walizkę pieniędzy, to idzie się do salonu i w miłej atmosferze kupuje....
To ja miałem problem kupić za gotówkę, od ręki zwykłą lodówkę w Krakowie.
Wchodzę do sklepu, patrzę co mają wystawione i proszę o taką lodówkę tylko zapakowaną a nie tą z wystawy. Jestem kombiakiem więc zabiorę sam.
I tu szok NIE DA SIĘ.
We wszystkich sklepach (łącznie ze sklepami dla idiotów) mają rozpakowane pojedyncze egzemplarze i moga się ze mną umówić na dowóz. Akurat pilnie potrzebowałem i nie mogłem umówić się na późniejszy dowóz.
Musiałem kupic macaną z wystawy.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.