Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2012, 17:51   #71
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał sagittario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.czy możliwe że włączył tryb zabezpieczenia przed przegrzaniem zaczynając od klimy przed turbem?
No nie, to powinno wystąpić razem - także wentylator - nic nie piszesz o nim...
Z tym, że dzisiaj było zimno - klima mogła się włączać lub nie z tytułu temp. zewnętrznej.
Ale te trzy elementy występuja razem ZAWSZE jak nożem ciął - pyk! i brak mocy, i klimy i wentylator na full...

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-01-2012 o 17:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 21:38   #72
sagittario
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: TDDI 2.0 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Od dzisiaj auto stoi u mechanika, pierwsze wiadomości jakie do mnie już dotarły to takie, że mam dwa padnięte wtryski i jutro ma robić próby przelewowe. Mógłby ktoś tak fachowo wyjaśnić jaki to wpływ może mieć na moje objawy? jeśli ma. Z góry dzięki.
sagittario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 06:33   #73
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

W TDDI nie robi się próby przelewowej, to nie TDCI!!! Może uświadom tego macheraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 08:00   #74
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał sagittario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam dwa padnięte wtryski i jutro ma robić próby przelewowe.
Może chodzi o sprawdzenie, czy wtryski leją? Ale lanie wtrysków też nie miałoby wpływu na nagłą utratę mocy... Co to znaczy - mam dwa padnięte wtryski? Jak to stwierdzono? Może się wieszają?
Chyba jednak chodzi mechanikowi o... kasę.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-01-2012 o 08:03
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 08:19   #75
sagittario
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: TDDI 2.0 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Dzisiaj pytałem o szczegóły i powiedział że 2 wtryski leją i że sprawdzał je narazie elektronicznie (ale czy z tych wyników mu wyszlo że leją? czy tylko że coś jest nie tak? ) i teraz chce je sprawdzić mechanicznie stosując te próby przelewowe. Mówił, że co prawda to próby nie są tak dokładne jak w tdci ale jakiś wynik dadzą. Dzwoniłem do Bosha i tam mi powiedzieli że te wtryski to raczej są niezniszczalne i że bardziej obstawiają pompę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najtaniej znalazłem regeneracje wtrysków za 250zł /szt. a pompę za 2900zł z rozkręcaniem lub 2500 zl jak sam przywiozę.
Ja się tylko boję, żeby się nie okazało, że wybulę za regenerację wtrysków bądź nawet pompy a poźniej się okaże ze cała wina problemów z mocą była w czymś innym..

Ostatnio edytowane przez sagittario ; 12-01-2012 o 08:23
sagittario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 11:15   #76
Piotruś
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2011
Skąd: Strzelce Wielkie / Częstochowa
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 90osiołków
Rocznik: 2000r
Postów: 90
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Kolego wtryski to sobie daruj ja zrobiłem w jednym i sam widziałeś jak czytałeś tego posta od początku ile władowałem w to auto i powiem ci że to auto to magia jest kupiłem następne mk3 identycznego kropka w kropkę przełożyłem wszystko z jednego do drugiego i co pierwszy nadal ma muła a ten 2 na częściach z pierwszego śmiga aż miło
WTRYSKI W TDDI SĄ NIEZNISZCZALNE!!!!!!! jedyne co możesz z nimi zrobić to wykręcić i wyczyścić je szczotką drucianą bo może się trochę zapiekły NIE BÓJ SIĘ TO NIE TDCI NIC MU ZŁEGO NIE ZROBISZ

Dawno nie zaglądałem a tu proszę temat kwitnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zacznij od dobrego elektryka a nie żadne bosch serwice bo to oszuści i złodzieje
Piotruś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 23:12   #77
sagittario
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: TDDI 2.0 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Mechanik oddał mi już samochód. Powiedział że wtryski jednak dobre i żebym pojechał sprawdzić pompe wtryskową bo wg. niego to jest ona winna. Czy dajecie duże szanse, że pompa może być faktycznie tym winowajcą? Nie chce kurczę zaryzykować i wybulić kilka stów za samo sprawdzenie czy jest dobra, żeby się później okazało, że to jednak coś innego. Mechanik niby wykluczył inne rzeczy typu. elektrozawór itp.
sagittario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 08:26   #78
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Kolego...jesteś z Wrocławia to podjedź do CAROSa na Warsztatowej i tam zobacz co mają do powiedzenia.

A może Twoje problemy tkwią w pomce zasilającej i w chwilowym braku dostawy paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moze owa pompka ma jakieś wachania i nie daje odpowiedniej dawki na pompe a wtedy są też błędy takie jak przy uwalonej pompie.

Jeśli chodzi o pomiaprzy we Wrocku....to zobacz sobie w strefie dolnoślaskie tam chłopaki pisali kto co i jak.

Ja dziś wymieniam panel climatronika na poliftowy bo tez czasem miałem te problemy z drugim biegiem wentylatora, przez co auto słabło tez troche, bo jednak to spore obciażenie, a do tej pory sprawdziłem wszystko i pozostał juz tylko panel z żółtą ikonką.

PowodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 09:36   #79
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

Cytat:
Napisał sagittario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
żebym pojechał sprawdzić pompe wtryskową bo wg. niego to jest ona winna.
Może być uszkodzony sterownik pompy, tam często padają tranzystory sterujące elektrozaworami pompy odpowiedzialnymi za dawkę (ten u ciebie jest dobry) i za kąt wyprzedzenia wtrysku (to on mógł paść). Wymiana nie jest kosztowna - jeżeli trafisz na uczciwego pompiarza. Może być jakiś tzw zimny lut w sterowniku, dlatego zachowuje się niestabilnie... Elementy elektroniczne są wrażliwe na temperaturę...
Sama pompa może być przytarta osadami, ale wtedy raczej cały czas byłoby tak samo źle...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 13-01-2012 o 09:41
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 10:12   #80
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: mondeo mk3 tddi 90km brak turbo jeździ jak zwykły diesel

stawiam na sterownik, to oczywiście w 70% przypadków główny winowajca... pożądanie zdiagnozowany i naprawiony to koszt ok. 350zł....mam taką doświadczoną firmę która to robi, co najważniejsze są w stanie postawić 100% diagnozy, mając w ręce tylko sterownik, po naprawie jet jak nowy, a często lepszy niż oryginał (starsze wersje sterowników)
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.