Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2013, 11:40   #1
dodde
ford::beginner
 
Avatar dodde
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2009
Postów: 17
Cool 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"

Witam!

Problem jest w tym ,że dziś rano moje autko zaczęło grymasić. Odpalałem go rano i zdziwiłem się , jak nacisnąłem sprzęgło przycisk "start" i nie zapala , nic się nie dzieje. Po 2 min odpalił. Przyjechałem z pracy , znowu zapalam i nic. I teraz nie chce odpalić z tewgo przycisku. Na liczniku wszystko się świeci , ale zastanawiam się, czy może być to wina akumulatora ? Niby nie wygląda na rozładowany , ale może jakieś voltów brakuje ?
Jeśli nie , czy ktoś ma jakiś pomysł czego to może dotyczyć ? rozrusznik ?
auto jest z roku 2009 , nie jest na gwarancji , nie jezdzi w Polsce , a aso tu jest bardzo drogie! Więc najpierw szukam pomocy na forum.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dodde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 15:39   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"

Najprościej sprawdzisz akumulator zapalając światło wewnątrz pojazdu, i probuj odpalić. Jak światło mocno przygaśnie, to żle z aku, jak tylko trochę, to nieżle, ale i tak trzeba sprawdzić podłączjąc miernik prądu pod klemy akumulatora, i na pozycji startowej zaobserwować do ilu Volt spada napięcie aku podczas rozruchu. Jak poniżej 9 Volt, aku do wymiany.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 17:12   #3
dodde
ford::beginner
 
Avatar dodde
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"

Przed chwilą znowu sprawdziłem i wszystko działa bez zarzutu. Lampy nie przygasają przy zapłonie. Kurcze martwi mnie to , że nie mam pojęcia co może być przyczyną awarii z rana. Przecież samo się nie naprawiło. Coś musi powodować taki stan rzeczy. Jestem ciekaw czy może komputer nie szaleje. Przypominam sobie , że ostatnio podczas dłuższej podróży wyłączyło mi się menu w kompie. Miałem tylko dostępne ustawienia (wyświetlanie stanu spalania itd) i nic poza tym.
Możliwe ,że coś z kompem ?
dodde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 17:15   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"

Nie panikuj, jak chodzi to jeżdzij i obserwuj, co się dalej dzieje.
Sprawdż jeszcze rano tak jak pisałem.
A po wyglądzie akumulatora nie poznaje się czy jest rozładowany czy nie.

Ostatnio edytowane przez salom ; 10-01-2013 o 17:18
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 21:33   #5
dodde
ford::beginner
 
Avatar dodde
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie panikuj, jak chodzi to jeżdzij i obserwuj, co się dalej dzieje.
Sprawdż jeszcze rano tak jak pisałem.
A po wyglądzie akumulatora nie poznaje się czy jest rozładowany czy nie.
hehe, chyba mnie źle zrozumiałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja nie po wyglądzie aku sprawdzam czy jest rozładowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jako "wygląd" miałem na myśli ,że wszystko świeci jak należy , lampki nie gasną czy nie przygaszają się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie chodziło mi dosłownie o wygląd aku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez przesady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
ale dzięki za odpowiedź !

Pozdrawiam
dodde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 22:06   #6
dodde
ford::beginner
 
Avatar dodde
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"

no i dalej ten problem. Zapala , nie zapala. Nie wiem o co chodzi w tym. Myślę zadzwonić jutro do forda i zapytać , może coś powiedzą ?
dodde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 00:44   #7
toledo7
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-01-2013
Skąd: Ire
Model: Mondeo MK5 Vignale
Silnik: 2.0 TDCI 210 hp twin turbo
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"

dodde i jak tam znalazles powod tego odpalania???

Bump: mam identyczny silnik i dzisiaj odmowil posluszenstwa nie moge go odpalic
toledo7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 08:16   #8
Sebastekatowice
ford::average
 
Avatar Sebastekatowice
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Katowice
Model: MONDEO TYTANIUM X
Silnik: 2.0 tdci PowerShift 163KM i 390Nm Skrzynia automatyczna AWF21
Rocznik: 2009
Postów: 88
Domyślnie Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"

chyba bez podpięcia kompa będzie wróżenie z fusów
__________________
Ford Mondeo Tytanium X PowerShift 2.0 tdci 163 KM i 390 Nm
Laguna 1999 FL 1.9 dti 98 KM
Laguna 2006 FL 1.9 dci 130 KM
Sebastekatowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 20:03   #9
dodde
ford::beginner
 
Avatar dodde
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"

Cytat:
Napisał Sebastekatowice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba bez podpięcia kompa będzie wróżenie z fusów
no na to wychodzi. Dziś znowu odpalił zrobiłem rundkę , zgasiłem i już drugi raz zero. Nawet nie zakręcił. Ale zauważyłem , że jak naciskam "start" to przygasa światło w przycisku od awaryjnych. Wygląda to tak jakby było jakieś zwarcie. Myślę o przekaźniku , może to to.
Podłączenie kompa tu kosztuje dużo ! Dlatego najpierw chyba wymienię ten przekaźnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał toledo7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodde i jak tam znalazles powod tego odpalania???

Bump: mam identyczny silnik i dzisiaj odmowil posluszenstwa nie moge go odpalic
kurcze, czyżby mrozy coś zrobiły ? ale nie wierze w to !chcociaż zaczęło się wraz z mrozami .
Nie znalazłem problemu , ale myślę nad przekaźnikiem. Chyba ,że cos z masą ,lub myszy mi coś ponadgryzały Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moja siorka miała podobny problem w hondzie. Na serwisie powiedzieli jej ,że miała kable ponadgryzane. Często się tak zdarza na wioskach. A ja na wsi mieszkam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic, będę główkował dalej.
Może ty pierwszy to rozkminisz.
Pozdrawiam.
dodde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 18:21   #10
dodde
ford::beginner
 
Avatar dodde
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2012
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 FlexiFuel
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2.0 Benzyna. Nie zapala na "szybkim starcie"

Witam.

Sprawa się rozwiązała. Problemem był komputer. Jakiś błąd . Przeinstalowali mi całe oprogramowanie i działa wszystko bez zarzutu. Kosztami nie będę się chwalił, bo co niektórych by przyprawiło o palpitacje serca. No ale usługi w kraju , w którym żyję są bardzo drogie. Godzina w serwisie Forda kosztuje 460 zł!!!
dodde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.