Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2008, 08:43   #1
jasiek13
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2006
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 tdi (115)
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Przełącza na benzynę albo gaśnie

witam
do tej pory zagladałem tutaj z ciekawości :fcp18 ale teraz zaczynam zaglądać żeby rozwiązywać problemy :567:
Posiadam od ponad 1,5 roku galaxy 2,3 + gaz(sekwencja) z 1998r. wersja Si samochód kupiłem baaaardzo zadbany i jak do tej pory mnie nie zawiódł ani razu...... no raz spalił sie czujnik od stopu ale koszt 10 zł i roboty na 2 min. Trochę akumulator szwankował ale jest juz ok.
Ale pojawił się problem, otóż: samochód mi w trakcie jazdy zgasł, ale olałem to odpaliłem i pojechałem za jakiś czas w trakcie jazdy przełączył się z gazu na benzynę i zgasły kontrolki od gazu, zatrzymałem się odpaliłem i przełączyło na gaz, potem za kilka dni w trakcie jazdy znowu przełączyło na benzyne i zaraz potem zgasł.
Przyznaję od momentu zaożenia gazu tj. od ok 1,5 roku nic nie czyściłem w instalacji. Dzwoniłem go gazownika powiedział mi, że może to być albo czujnik położenia wału, albo cewka zapłonowa. Kumpel u którego były podobne objawy w Omedze wymienił czujnik położenie wału i teraz jest ok.
Mieliście może podobne problemy??
Wiem że najpierw powinienem przeczyścić instalację ale chciałbym wiedzieć na przyszłosć co czego mogę się spodziewać jak czyszczenie nie pomoże.
Czy wiecie może ile kosztuje czujnik i cewka i czy macie jakieś dobre zaufane sklepy www.

Na domiar złego coś zaczyna juz stukać w zawieszeniu, tłumik koroduje... linieje :fcp18 jedna warstwa blachy już praktycznie nie istnieje, do tego czyba gumy na których wisi są do wymiany bo chyba oprócz stuków w zawieszeniu tłumik wali o podwozie.

No trudno sie mówi jazda przez 1,5 roku bezkosztowo musi się skończyć :fcp1 czas zacząć dokładać :fcp11

__________________
jasiek

Ostatnio edytowane przez deku ; 08-03-2016 o 08:30
jasiek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2008, 21:46   #2
Gregus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 194
Domyślnie Re: Przełącza na benzynę albo gaśnie

Cytat:
Napisał jasiek13

No trudno sie mówi jazda przez 1,5 roku bezkosztowo musi się skończyć :fcp1 czas zacząć dokładać :fcp11
Hej. Zacznij jednak od gazu, wymień filterki, sprawdź na kompie ustawienia. Potem jeśli dalej będzie nie tak to pojedź na sprawdzenie kompa od benzynki. Nie zaczynaj od razu z "grubej rury". Niestety nic (materialnego) nie jest wieczne :fcp25
Gregus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2008, 01:02   #3
andrzej$39
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 17-08-2007
Skąd: Puławy
Model: Ford Galaxy Ultima/Ford Galaxy Mk3 Titanium
Silnik: 2,3 - 145 KM/1,8 TDCi - 125 KM
Rocznik: 1997/2008
Postów: 87
Domyślnie Re: Przełącza na benzynę albo gaśnie

Witam!
Manewry rozpocząć należy z pewnością od instalacji gazowej - może być to np. uszkodzenie membran w parowniku LPG, może świece, które na gazie powinno się wymieniać co ok. 10 tys. km, może przebicia w układzie wysokiego napięcia. Możliwości jest przynajmniej kilka! Jak tak czasem poczytam o podobnych sytuacjach, rodzą mi się kolejne watpliwości - zakładać LPG, czy nie - od 1,5 roku jeżdżę Galaktyką 2,3 z 1997 roku i autko sprawuje się bez zarzutów!
Pozdrawiam - Andrzej :fcp14 .
__________________
Lubię wytaczać na drogę te nasze ponad 2 tony!Przestronny,wygodny,zapewnia bezpieczeństwo i komfort moje, mojej żony i czwórki naszych dzieci! GALAXY 2,3 - dwie i pół kopy mechanicznych koni!
andrzej$39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2008, 07:12   #4
jasiek13
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2006
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 tdi (115)
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Re: Przełącza na benzynę albo gaśnie

mam cichą nadzieję że nie będzie mnie to drogo kosztować. Oczywiście zacznę od gazu i podstawowych spraw filterek świece (chociaż chyba świece nie dawałyby takich objawów) parownik a potem wał cewka
__________________
jasiek
jasiek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2008, 18:31   #5
kristoof
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Mk1
Silnik: 2.0 + LPG
Rocznik: 1995
Postów: 100
Domyślnie Re: Przełącza na benzynę albo gaśnie

miałem podobny problem, przełaczał sie z gazu na beznzyne głównie podczas jazdy po nierównosciach, zjawisko narastało aż w koncu jezdził tylko na benzynie, pojechałem do gazowników i okazało sie ze padła jakas wiązka przewodów w instalacji no i odkąd sie z tym uporali mam spokój :fcp1
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24
kristoof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2008, 14:30   #6
jasiek13
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2006
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 tdi (115)
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Re: Przełącza na benzynę albo gaśnie

a u mnie cud bez ingerencji sie naprawiło

za to do wymiany końcówki drążka kierowniczego, łączniki stabilizatora i 2 sprężyny z tyłu (pękły i nawet nie wiem kiedy?

jak nie kijem to pałką go................. zaoszczędziłem na instalacji gazowej to po kieszeni mnie kilka razy więcej stuknie zawieszenie
__________________
jasiek
jasiek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2008, 12:48   #7
jasiek13
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2006
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 tdi (115)
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Re: Przełącza na benzynę albo gaśnie

jednak cuda nie istnieją od wczoraj problem powraa przełącza na benzyne samoczynnnie ale zuważyłem że jak tak zdrowo pocisnę pedał w podłogę to momentalnie przeżuca na benzyne i gaśnie kontrolka od gazu a jak jadę powoli płynmnie to jest ok
__________________
jasiek
jasiek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2008, 07:26   #8
jasiek13
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2006
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 tdi (115)
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Re: Przełącza na benzynę albo gaśnie

byłem u gazownika i gaz ok wykazało jakieś zakłucenia elektryczne i stwierdził że miał już kilka takich przypadków i że to wina cewki. Poszukałem i znalazłem drogie jak cholera te cewki są :fcp11 ale zauważyłej jeden szczegół te które znalazłem miały opis cewka cylinder 2 i 4 czy jest możliwość zxałożenia takiej cewki do cylindra 3 i 2? są zamienne czy tylko pod te cylindry można podpiąć? Mam problem bo nie wiem która jest padnięta? czy można jakoś sprawdzić te cewki?
__________________
jasiek
jasiek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2008, 10:19   #9
jasiek13
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2006
Model: GALAXY
Silnik: 1,9 tdi (115)
Rocznik: 2006
Postów: 54
Domyślnie Re: Przełącza na benzynę albo gaśnie

witam
powracam do sprawy, jeździłem jakiś czas i było OK samo sie naprawiło. Ale od kilku dni problem powraca, samochód przełącza sie na benzyne a centralka od gazu całkowicie gaśnie i nie można jej ponownie włączyć, żeby ja włączyć muszę zgasić i uruchomić ponownie silnik i jak się uda to kawałek pojade a jak nie to zaraz sie wyłącza. Na trasie jest wszystko ok dopóki nie zaczynam zwalniać to sie nie przełącza ale np jak jakiskorek i hamuje i redukuje bieg to znowu mi sie wyłącza gaz. Wogóle sie coś pieprzy wsazanie spalania czy to na gazie czy na benzynie jakies strasznie duże po 90 l 36l, 28l, a zwykle w mieście wskazywało ok 15 a na trasie ok 11????
Wygląda to tak jakby nawalił jakiś czujniek np. odcinający gaz w momencie stłuczki no bo jak wytłumaczyć że jak zwalniam. hamuje to się przełącza samochód nurkuje i coś tam przełącza. Gazownik upiera się że to cewka ale cewka krzaczyłaky i na paliwie a na paliwie jest ok. Jest jescze jeden obiaw nieraz ja przełączy na benzyne to po ponownym uruchomieniu wskazówka od paliwa schodzi na zero i pokazuje że na zbiorniku zribie tylko kilka km ale ten objaw nie występuje zawsze.
Ktoś mi mówił że czujnik na wale ale na paliwie też by sie pierdzieliło. NIe wim już sam co mam robić i co zmienić i co sprawdzić
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. PROSZĘ O POMOC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
jasiek
jasiek13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2008, 21:41   #10
Gregus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 194
Domyślnie Re: Przełącza na benzynę albo gaśnie

Też mi wyłaczał gaz jak była źle dobrana temp. na czujniku (niby przegrzany), lub pada powoli reduktor, moze sprężyna "siedzi" Z czujnikiem paliwa mam to samo, jak mi zgaśnie i go szybko odpalam to mam 0 i dopiero po pewnym czasie się podnosi, coś komp. wtedy szaleje.
Gregus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.