Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2006, 12:30   #1
Łysy Galaxy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2006
Skąd: Jaworzno
Postów: 25
Domyślnie Wycieraczki-jakie?

Jakie wycieraczki do Galaxy?

__________________
Pozdro Łysy

Ostatnio edytowane przez deku ; 18-02-2016 o 19:48 Powód: prefix
Łysy Galaxy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2006, 07:49   #2
mateos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 37
Domyślnie

Wycieraczki do Galaxy stanowią pewien problemik.
Montowane są wycieraczki lekko wygięte w płaszczyźnie równooległej do szyby o długiości 680 do 700 mm. Tak długie wycieraczki tak oryginalnie wygięte produkują tylko droższe firmy - najtańsze znalazłem na Allegro po 150 zł (Valeo) - uważam że jak na wycieraczki to stosunkowo poważny wydatek.
Chciałem sprawdzić jak będą się zachowywały zwykłe proste wycieraczki ale w byle sklepie nie znajdzie się tak długich.
Ostatnio na parkingu zaczepił mnie koleś sprzedający wycieraczki - miał proste o długości 710 mm - zaryzykowałem. Koszt 78 zł (a i to pewnie przepłaciłem) a doznania:
- w pionie zasięg podobny
- w poziomie w górnej częsci szyby wycieraczki na skutek braku wygięcia mają o jakieś 4-5 cm miniejszy zasięg - nie stanowi to wielkiego problemu dla widoczności bo w połowie długości wycieraczki ma ona identyczny zasięg jak wygięta, dodatkowo różnice można skorygować lekko zmieniając pozycję ramienia wycieraczki

Jakość wycierania zadowalająca.
Potestuję przez jesień i zobaczę czy kupować droższe wygięte czy tańsze proste

Pozdrówka
mateos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2006, 14:00   #3
marok
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2005
Skąd: OPOLE
Postów: 68
Domyślnie

Witam
Ja kupiłem też na allegro 70 cm Boscha, ale proste nie wygięte. Scierają normalnie . Kosztowały mnie 100 zł za kpl.
Pozdr.
marok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2006, 18:57   #4
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie

a ja bym poszukał orginalnych fordowskich. do mondeo komplet kosztuje około 40zł i są REWELACYJNE. na poprzednich jeździłem 1,5 roku (w tym czasie przejechałem prawie 50kkm) i teraz założyłem kolejny komplet. polecam
__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2006, 20:13   #5
marok
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2005
Skąd: OPOLE
Postów: 68
Domyślnie

Wszystko się zgadza, ale oryginalne kosztują bagatela ok.200 zł /kpl.
marok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2006, 08:20   #6
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

A dlaczego wymianiacie całe wycieraczki? Nie wystarczy wymienić samych gum z prowadzącym je plastikiem?

Zmieniłem same gumy w tym właśnie plastikiem, dotychczas miałem z żółtym plastikiem, nowe są całe czarne - stare z żołty akcentem bardziej mi pasowały /auto czarne/ ale te nowe za to o wiele lepiej wycieraja szybę. Nie zauwazyłem aby wycierały mniej, tak samo przylegają. A koszt? Jakieś 10 zeta -znów promocja u kumpla :fcp2

Uważam, że całe wycieraczki można zmieniać jak jest coś nie tak z nimi. A jak rdzą nie grzeszą, są proste, pewnie trzymaja gumę i brak w nich luzu to po co? Co innego jak kwalifikuja się do wymiany ale nie wierze aby co roku trzebaby je wymieniać!
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2007, 13:06   #7
Marcin-Kraków
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Kraków
Postów: 160
Domyślnie

Pozwolcie ze nico odswierze starawy temat.

Jakie uzywacie piora wyceraczek ?
Chcialem kupic nowe, bo stare sie juz rozwalaly, ale cena mnie troche zmrozila. Kupilem wymienne gumki za 9 zl, zamienilem ale, jakos dziwnie wycieraja. Zostawiaja takie jakby smuzenie, i to oczywiscie tylko w miejscu gdzie najbardziej to przeszkadza, czyli mniej wiecej na polowie powierzchni wyciarajacej.

Zastanawiam sie nad zakupem jakiegos kompletu za te 150 zl, ale wolalbym kupic takie jakie beda dzialac dobrze, a nie wywala sie po 2 miesiacach.
Zawsze kupuje piora MOTGUMu, tanie i dobre, ale oni niestety nie robia takich dlugich ze juz o wygieciu nie wspomne.
Stosowal ktos moze takie zwykle nie podginane ?
__________________
pozdr
Marcin
--------------------------------
VW Sharan '96 VR6 Syncro
Marcin-Kraków jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2007, 19:19   #8
Pagob
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 115 kM
Rocznik: 1998/99
Postów: 372
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-Kraków
Stosowal ktos moze takie zwykle nie podginane ?
Koledzy wyżej w postach pisali, że mają założone proste.

Co do samych gum - ja też zalożyłem same gumy (kupione za 9 zł w Makro) i na razie ścierają dobrze.
Jeśli zostawiają ci smugi, to możesz spróbować je delikatnie przetrzeć (same gumy) wd40, ewentualnie słyszałem o praktyce, żeby szyby "przesmarować" przepołowionym ziemniakiem :fcp2
Osobiście nie praktykowałem, ale na forum opla koledzy chwalili ten patent.
__________________
ICHThYS - Pozdrawiam!
Pagob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2007, 19:57   #9
Marcin-Kraków
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Kraków
Postów: 160
Domyślnie

Wlasnie wrocilem z trasy ok 200 km i non stop w deszczu. Myslalem ze mnie popier... . Caly czas efekt jakby mi ktos olejkiem do opalania szybe wysmarowal. Masakra, w swiatlach tak sie rozprasza ze ciezko cos zobaczyc.

Jutro zamawiam u kolezki nowe wycieraczki, co tak bedzie mial. Valeo, Bosch, czy jeszcze inne. Taka jazda jak teraz jest poprostu niebezpieczna.
__________________
pozdr
Marcin
--------------------------------
VW Sharan '96 VR6 Syncro
Marcin-Kraków jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2007, 22:07   #10
wojtek60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: UE
Postów: 334
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pagob
ewentualnie słyszałem o praktyce, żeby szyby "przesmarować" przepołowionym ziemniakiem
stary sprawdzony sposób nawet od wewnątrz to szyby nie parują a szczególnie boczne.
Na przód włączę grzanie na szybę i z głowy.
__________________
POZDRAWIAM - WOJTEK60 - wyborca PiS
wojtek60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.