Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2011, 19:21   #1
Zuber
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,5T + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Nawiewniki przód - pęknięta klapka

Witam wszystkich.
Jak wyciągnąć/rozebrać nawiewnik z przodu?
Chodzi mi o te 4 nawiewy w desce (dwa nad panelem radia i dwa z boków). W każdym z nich są dwie klapki, które zamykają się równocześnie (otwierają i zamykają nawiew).
Coś mi się złamało i teraz każdą klapkę muszę zamykać osobno.

Zuber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 19:25   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Nawiewniki przód - pęknięta klapka

Cytat:
Napisał Zuber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.
Jak wyciągnąć/rozebrać nawiewnik z przodu?
Chodzi mi o te 4 nawiewy w desce (dwa nad panelem radia i dwa z boków). W każdym z nich są dwie klapki, które zamykają się równocześnie (otwierają i zamykają nawiew).
Coś mi się złamało i teraz każdą klapkę muszę zamykać osobno.
normalnie wyciagnij Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (ciagniesz z troszke wieksza siłą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wyleźć musi
przerabiałem to bo mi też pękło i skleiłem
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 19:29   #3
Zuber
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,5T + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nawiewniki przód - pęknięta klapka

O widzisz. Spróbuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Próbowałem ciągnąć, ale się bałem, czy nie ma tam zatrzasków itp.
Zuber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 20:04   #4
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Nawiewniki przód - pęknięta klapka

Cytat:
Napisał Zuber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O widzisz. Spróbuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Próbowałem ciągnąć, ale się bałem, czy nie ma tam zatrzasków itp.
nie normalnie wytargałem to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie przypominam sobie zatrzasków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fakt faktem nie jestes chyba jedyny któremu sie połamała dzwigienka w nawiewie a raczej takie małe kółeczko raczej Ci strzeliło . Mi tak własnie się stało ale superglue załatwiło sprawę . Jak nie uda Ci sie tego poskładać (np wpadła cześc dalej w nawiew) kup z anglika taką kratke nawiewu koszt cos koło 50 zł na alldrogo
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2011, 18:52   #5
Zuber
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2,5T + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nawiewniki przód - pęknięta klapka

No udało się wyciągnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tak jak pisałeś, trzeba mocno szarpnąć i wyjdzie.
Tak, pękło mi to kółeczko, ale wszystko się jeszcze trzymało i nie odpadło.
Wyciągnąłem, rozebrałem i skleiłem. Kropelka nie chciała tego skleić. Skleiłem klejem cyjanoakrylowym "Second Glue 1" firmy Technicqll. Póki co trzyma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Zuber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2012, 20:11   #6
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nawiewniki przód - pęknięta klapka

Witam
Troszeczkę odświeżę temat. Sądzę, że mój mały problemik należy zamieścić właśnie jako kontynuację tego wątku. Otóż zdarzyła mi się dziwna rzecz. Po odgrzybianiu klimy przez mojego mechanika (odgrzybianie polegało na zapuszczeniu środka do nawiewów przednich oraz "od dołu" za pomocą wężyka silikonowego) zaobserwowałem po około 7 dniach, że mam pęknięte trzy okrągłe nawiewy w desce rozdzielnczej (dwa po bokach i jeden w środku). Pęknięte i urwane są części plastikowe, które łączyły ze sobą dwa ruchome plastikowe skrzydełka - jest tam jedna część z plastikowym bolcem, która łączy się z drugim plastikowym elementem i oderwany jest ten element bez bolca. Uszkodzenie jest tego typu, że nie ma jak posklejać tych części żeby dalej nawiew działał normalnie (aby w sposób skoordynowany ruszały się skrzydełka). Co mogło być przyczyną takich uszkodzeń? Czy ktoś miał już taki dziwny objaw? Nagle uszkodzone są trzy nawiewy. Czy w trakcie odgrzybiania można je tak uszkodzić? Przy odgrzybianiu klimy nie wyciąga się przecież tych nawiewów a rurka od środka odgrzybiającego jest silikonowa i miękka. Czy może być to spowodowane np. zbytnim nagrzaniem deski od wysokiej temperatury zewnętrznej i "nagłym" włączeniem klimy na bardzo niską temperaturę? Wątpię bo przecież powinna być to "normalna" sytuacja dla systemu klimatyzacji. Jakieś pomysły? Może ktoś tak miał? Aktualnie muszę kupić trzy nowe nawiewy. W ASO są po 68 zł sztuka.
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2012, 20:21   #7
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Nawiewniki przód - pęknięta klapka

Kupuj na allegro po 40 zł sztuka.
Myślę że to przypadek lub ktoś próbował mocniej odchylić klapki i za mocno to zrobił się połamało(ja tak miałem żona tak zrobiła ale.... się przyznała)


leszcz
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 19:47   #8
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nawiewniki przód - pęknięta klapka

Dzięki za informację. Osobiście też uważam, że pewnie ktoś przy odgrzybianiu chciał rozchylić łopatki i połamał zaczepy. Patrzyłem na Allegro i są używane po 50 zł za sztukę plus przesyłka.
Pozdrawiam
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 20:22   #9
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Nawiewniki przód - pęknięta klapka

Za te pieniądze to można nowe kupić, zapytaj w serwisie, ja na stronie forda tyle że UK widziałem nowe za około 10 funtów
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 21:39   #10
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Nawiewniki przód - pęknięta klapka

No właśnie wiem. Znajomy ma brać na siebie z rabatem oryginały z forda w ASO za ok. 55 zł sztuka.
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.