Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2010, 20:31   #11
Ramzik
ford::average
 
Avatar Ramzik
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-10-2010
Skąd: Silesia
Model: Kuga AWD MPS6 / C-Max
Silnik: 2.0 163KM / 2.0 136KM
Rocznik: 2010 / 2010
Postów: 176
Domyślnie Odp: podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał konrad_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może dlatego że przednia ma dwa bezpieczniki po 40A, a tylna jeden 25A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nie nazwał bym ją zabójcą, jeśli używa sie z głową

dla porównania dodatkowa nagrzewnica w dieslach też ma 80A

więc jeśli ktoś włączy dmuchawę na full (30A), włączy się nagrzewnica
dołoży przednią szybę ... to trochę prądu idzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok rozumiem. No ale skoro są takie udogodnienia to chyba jest to zrobione tak, że nie powinno mieć "śmiertelnego" wpływu na akumulator lub alternator ???
I chyba też właśnie dlatego ogrzewanie przedniej szyby automatycznie wyłącza się po 5 minutach ...

Ramzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 06:48   #12
DUK45
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Skąd: TORUŃ
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Re: podgrzewana przednia szyba

Panowie nie można przyjmować obciążeń(płynący prąd) sugerując się bezpiecznikami. Zgadzą się że im większy bezpiecznik na danym obwodzie tym większe obciążenie. Patrząc na bezpieczniki podgrzewania szyby przedniej 2 razy po 40A płynie tam prąd maksymalnie coś koło 10 do 15A na jeden obwód. Bezpicznik jest po to aby podczas zwarcia(rezystancja spada raptownie w dół, a prąd rośnie) zwykle przepalił się. Dobierając bezpieczniki na dany obwód bierze się pod uwgę tzw prąd zwarcia i względem niego dobiera się bezpiecznik(jedno z wazniejszych obliczeń).
DUK45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2010, 08:52   #13
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał Ramzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok rozumiem. No ale skoro są takie udogodnienia to chyba jest to zrobione tak, że nie powinno mieć "śmiertelnego" wpływu na akumulator lub alternator ???
nie twierdzę że włączenie przedniej szyby zamorduje jedno czy drugie, faktem jest że lekko nie mają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc lepiej używać z głową, w instrukcji zresztą piszą "używać w razie konieczności" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co ciekawe nagrzewnica w dieslach wyłącza się w zależności od obciążenia alternatora - przynajmniej tak piszą w instrukcji

a co do amperażu bezpieczników, oczywiście to duże uproszczenie,
jednak proporcje można chyba wyłapać ?
jeśli nawet prąd grzania przedniej szyby to 30A (a nie 80A jak wynika z sumowania bezp)
to ile będzie miała tylna szyba która ma bezp 25A - 10A ?

dlatego np jak odmrażam auto to włączam grzanie szyby i idę zrzucać śnieg
(dmuachawa wtedy na off, bo i tak dmucha zimnym, reszta też wyłączona)
szyba się nagrzeje to ją wyłączam i włączam dmuchawę, światła i jadę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 18:56   #14
GrzegorzR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Bełchatów
Model: ford fokus C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 15
Smile Odp: podgrzewana przednia szyba

to wszystko prawda z jedną różnicą
nie można sumować amperażu bezpieczników
w tym przypadku 40A to 40A żadne 80A dlatego że jest to połączenie równoległe nie szeregowe, gdyż każda strona jest oddzielnie zasilana.

a teraz dzięki za informacje o zasilaniu szyby przedniej, naprawiłem, grzeją obie połówki, a grzanie szyby tylnej można wyłączyć, przedniej też i dmuchawę też

jeszcze raz dziękuję za pomoc
i wszystkim szerokości życzę
GrzegorzR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 19:06   #15
Zvirek
ford::average
 
Avatar Zvirek
 
Zarejestrowany: 26-02-2010
Skąd: mazury
Model: C-max Ultima
Silnik: 2.0 kle kle kle...
Rocznik: 2004
Postów: 134
Domyślnie Odp: podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał GrzegorzR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to wszystko prawda z jedną różnicą
nie można sumować amperażu bezpieczników
w tym przypadku 40A to 40A żadne 80A dlatego że jest to połączenie równoległe nie szeregowe, gdyż każda strona jest oddzielnie zasilana.
Z punktu widzenia aku i altka nie ma to żadnego znaczenia, tak czy owak zostają obciążone łącznym prądem 80A (czy ile tam w rzeczywistości ta szyba ciągnie)
Zvirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2011, 19:53   #16
Franuśś
ford::advanced
 
Avatar Franuśś
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus C-MAX,Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq,1,3Duratec
Rocznik: 2004,2006
Postów: 394
Domyślnie Odp: podgrzewana przednia szyba

Witam stała się tragedia pękła mi szyba byłem w serwisie i stwierdzono że jest tylko i wyłącznie do wymiany więc pomyślałem czy dało by rade wstawić podgrzewaną i tu jest moje pytanie jak to wygląda gdybym się na to pokusił czy ktoś już to robił ? (Szyba czołowa)
Franuśś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2011, 20:01   #17
C-sław
ford::advanced
 
Avatar C-sław
 
Zarejestrowany: 25-07-2008
Skąd: Krapkowice (opolskie)
Model: Fcus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 232
Domyślnie Odp: podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał Franuśś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam stała się tragedia pękła mi szyba byłem w serwisie i stwierdzono że jest tylko i wyłącznie do wymiany więc pomyślałem czy dało by rade wstawić podgrzewaną i tu jest moje pytanie jak to wygląda gdybym się na to pokusił czy ktoś już to robił ? (Szyba czołowa)
Nie wiem czy masz garaż i takie tam, ja praktycznie nie użuwam podgrzewania oprócz corocznego wyjazdu w góry gdzie stoje pod chmurą. Bez drucików tańsza będzie.
__________________
Ja lubię mieć luz humor i sprawny wóz....
C-sław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2011, 20:50   #18
Franuśś
ford::advanced
 
Avatar Franuśś
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus C-MAX,Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq,1,3Duratec
Rocznik: 2004,2006
Postów: 394
Domyślnie Odp: podgrzewana przednia szyba

Tańsza tak ale auto stoi cały rok pod chmurką i wkurza mnie trochę to skrobanie więc rozważam czy idzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam podgrzewaną w Fieście i fajna sprawa przy zakupie C-maxa nie chciałem ale teraz to by się przydało
Franuśś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 18:39   #19
GrzegorzR
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Bełchatów
Model: ford fokus C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: podgrzewana przednia szyba

Gdyby to było moje autko poszukałbym najtańszego w regionie szklarza i kupił tą grzaną. pozdrawiam
GrzegorzR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 19:52   #20
Franuśś
ford::advanced
 
Avatar Franuśś
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus C-MAX,Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq,1,3Duratec
Rocznik: 2004,2006
Postów: 394
Domyślnie Odp: podgrzewana przednia szyba

Dobra kupie wstawię a kable itd. ?
Franuśś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.