Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2014, 12:11   #1
kabal666
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 24-01-2014
Skąd: okolice Krakowa
Model: Ford Mondo Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Dunlop Bluresponse 215/55 R16 - pływanie

Witam,
wiem że temat pływania i ciężko działającej kierownicy zostającej w położeniu w którym skręci w danym momencie auto (np. na przechyłym lub koleinach) w MK4 był wałkowany. Ja jednak mam trochę inny problem. Po zakupie auta kupiłem też nowe opony Dunlop Bluresponse 215/55 R16 i auto zachowuje się niestabilnie, samo skręca w dowolną stronę itd. jedynie kiedy dobrze jedzie to wtedy jak droga jest idealna. Zauważyłem że w/w opony są bardzo miękkie, jak byłem na diagnostyce, to jak wszedłem pod auto gdy sprawdzano zawiesznie to te opony strasznie się uginają - nawet gość ze stacji był zaskoczony. Teraz już wcisnąłem 2.5 atmosfery, ale nadal nic. Czy ktoś posiadał takie opony i taki problem jak ja i może po wymianie na twardsze pływanie ustało ?? . Dodam że już wszystko sprawdzone, jedynie co wyszło to źle ustawiony kąt prawego tylnego koła, ale gość stwierdził, że musi coś tam zrobić żeby było OK, ale w tym momencie jeszcze tego nie zrobiłem. Jeśli okażę się że to opony, to trudno, będę musiał kupić inne (choć za te dałem 1900 zł).
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam

kabal666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2014, 15:52   #2
przemoxx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo/Custom
Silnik: 1.5 EB AT/2.2 TDCI
Rocznik: 2015/2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Dunlop Bluresponse 215/55 R16 - pływanie

Witam,

Widzę, że ostatnimi czasy Dunlop nie dobrej passy. Jakiś miesiąc temu zakupiłem dwie sztuki Sport Maxx RT. Po założeniu i zrobieniu kilkunastu km opony zaczęły bić na kierownicy, wyważane były 3 razy, za każdym razem innym wynikiem przy zdemontowaniu kół. Skończyło się na reklamacji bez problemu uznanej.
Po tej przygodzie załozyłem Micheliy Primacy3 i w końcu jazda znowu jest przyjemością.

pzdr
PM
przemoxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2014, 17:54   #3
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Dunlop Bluresponse 215/55 R16 - pływanie

Cytat:
Napisał kabal666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
wiem że temat pływania i ciężko działającej kierownicy zostającej w położeniu w którym skręci w danym momencie auto (np. na przechyłym lub koleinach) w MK4 był wałkowany. Ja jednak mam trochę inny problem. Po zakupie auta kupiłem też nowe opony Dunlop Bluresponse 215/55 R16 i auto zachowuje się niestabilnie, samo skręca w dowolną stronę itd. jedynie kiedy dobrze jedzie to wtedy jak droga jest idealna. Zauważyłem że w/w opony są bardzo miękkie, jak byłem na diagnostyce, to jak wszedłem pod auto gdy sprawdzano zawiesznie to te opony strasznie się uginają - nawet gość ze stacji był zaskoczony. Teraz już wcisnąłem 2.5 atmosfery, ale nadal nic. Czy ktoś posiadał takie opony i taki problem jak ja i może po wymianie na twardsze pływanie ustało ?? . Dodam że już wszystko sprawdzone, jedynie co wyszło to źle ustawiony kąt prawego tylnego koła, ale gość stwierdził, że musi coś tam zrobić żeby było OK, ale w tym momencie jeszcze tego nie zrobiłem. Jeśli okażę się że to opony, to trudno, będę musiał kupić inne (choć za te dałem 1900 zł).
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Pozdrawiam
Kolego, mam te same opony, w tym samym rozmiarze.
Kupione w ubiegłym roku, zaraz po tym jak ukazały się na rynku.
Muszę Ci powiedzieć, że jeżeli chodzi o złe prowadzenie to nie potwierdzam.
Moje Mondeo prowadzi się na BluResponse rewelacyjnie niezależnie od nawierzchni. Na początku miałem zastrzeżenia do lekkiego uciekania tyłu na ostrych zakrętach, ale okazało się że problemem były uszkodzone tuleje tylnych wahaczy.
Radziłbym więc zacząć od zrobienia porządku z zawieszeniem, zwłaszcza że jak piszesz masz złe kąty i nic z tym nie zrobiłeś (co to za mechanik co stwierdził źle ustawione zawieszenie i nic z tym nie zrobił?)
Co do "uginania" się opon to potwierdzam, że wyglądają jakby były niedopompowane.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 11-05-2014 o 17:56
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2014, 19:15   #4
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Dunlop Bluresponse 215/55 R16 - pływanie

Próbowałbym reklamacji opon, ze względu na kiepskie właściwości trakcyjne.
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2014, 19:18   #5
shreku
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140PS
Rocznik: 2008 ( w sumie to jak 2009)
Postów: 173
Domyślnie

Mam, kupiłem w marcu jeżdżę 1,5 m-ca i narzekać mogę tylko na wachania temperatury a co za tym idzie ciśnienia w oponach. Tak to rewelacja. Napisz kolego kiedy były wyprodukowane i czy na bank to nie są same felgi można spróbować wywazyc koło na aucie

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
__________________
Focus MK1 kombi 2004 100PS, Mondeo MK4 Kombi 2.0 TDCi - złota strzała
shreku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2014, 21:52   #6
kardavi
ford::average
 
Avatar kardavi
 
Imię: Kardek
Zarejestrowany: 13-11-2009
Skąd: Hamburg
Model: był MkIII potem Mk IV dalej było F11 i jest s213
Silnik: był... jest i będzie 2.0 D
Rocznik: był 2003 potem 2008 dalej 2012 i jest 2019
Postów: 160
Domyślnie Odp: Dunlop Bluresponse 215/55 R16 - pływanie

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, mam te same opony, w tym samym rozmiarze.
Kupione w ubiegłym roku, zaraz po tym jak ukazały się na rynku.
Muszę Ci powiedzieć, że jeżeli chodzi o złe prowadzenie to nie potwierdzam.
Moje Mondeo prowadzi się na BluResponse rewelacyjnie niezależnie od nawierzchni. Na początku miałem zastrzeżenia do lekkiego uciekania tyłu na ostrych zakrętach, ale okazało się że problemem były uszkodzone tuleje tylnych wahaczy.
Radziłbym więc zacząć od zrobienia porządku z zawieszeniem, zwłaszcza że jak piszesz masz złe kąty i nic z tym nie zrobiłeś (co to za mechanik co stwierdził źle ustawione zawieszenie i nic z tym nie zrobił?)
Co do "uginania" się opon to potwierdzam, że wyglądają jakby były niedopompowane.
Dokładnie, mogę się dołączyć i podpisać pod tym tak samo.
Kupiłem w Niemczech on-line te same opony i śmigam na nich drugi sezon już bez żadnych problemów.Jedynie ścieralność przy mojej ciężkiej stopie trochę krzywi mi zadowolenie... zeszło mi z przodu po pierwszym sezonie dobre 2mm, ale cóż nie ma nic za darmo.

Co do jakości opon sprzedawanych PL to kiedyś się zastanawiałem nad tym,czy faktycznie opony dunlop czy conti odpowiadają takim samym normą i są dokładnością produkcyjnych jak w DE, bo czytałem już parę historii na temat dunlop i GY w PL a sam osobiście jeździłem na takich oponach zakupionych w Niemczech i nie mam nic im do zarzucenia...
kardavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 01:33   #7
shreku
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140PS
Rocznik: 2008 ( w sumie to jak 2009)
Postów: 173
Domyślnie

Ja tylko dodam że kupiłem w Oponeo produkcja grudzień 2013

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
__________________
Focus MK1 kombi 2004 100PS, Mondeo MK4 Kombi 2.0 TDCi - złota strzała
shreku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 11:46   #8
kabal666
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 24-01-2014
Skąd: okolice Krakowa
Model: Ford Mondo Titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dunlop Bluresponse 215/55 R16 - pływanie

Hej,
dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli chodzi o produkcję opon to z tego co sprawdzałem był to luty 2014 , dziś jeszcze sprawdzę dokładnie. Shreku , jakie masz ciśnienie w oponach na przedniej osi ?? . Chyba najpierw wybiorę się do innego gościa od wyważania i innego mechanika co do sprawdzenia zawieszenia. Zna ktoś może dobry serwis w okolicach Krakowa, gdzie zajmują się Mondziakami i potrafiliby wyczaić co jest nie tak z moim autem ??
Z góry dzięki za info
Pozdrawiam
kabal666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 16:18   #9
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Dunlop Bluresponse 215/55 R16 - pływanie

Cytat:
Napisał kabal666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,
dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli chodzi o produkcję opon to z tego co sprawdzałem był to luty 2014 , dziś jeszcze sprawdzę dokładnie. Shreku , jakie masz ciśnienie w oponach na przedniej osi ?? . Chyba najpierw wybiorę się do innego gościa od wyważania i innego mechanika co do sprawdzenia zawieszenia. Zna ktoś może dobry serwis w okolicach Krakowa, gdzie zajmują się Mondziakami i potrafiliby wyczaić co jest nie tak z moim autem ??
Z góry dzięki za info
Pozdrawiam
Kolego kabal, powiem Ci ze jakbyś ich nie napompował to bedą kapciowato wyglądać... Ja doszedłem do maksimum dla obciążonego auta, czyli 2,6 na przedniej osi i dalej opony wyglądały kijowo a pogorszyła mi sie trakcja (jakbym po bruku jechał). TTTM.
A co do sprawdzenia Mondka to na Twoim miejscu zacząłbym od porządnej geometrii zawieszenia. Kiedyś ktoś mądry powiedział mi, ze przy zawieszeniach jak w Focusach, Mondeo, S-Max, etc. geometrię powinno sie robić raz w roku (oczywiście zakładając ze jeździsz normalnie, czyli ok. 15 000km rocznie bądź wiecej). Powiem Ci ze stosuje sie do tego i nie mam najmniejszych problemów z trakcją, zuzywaniem sie opon, etc.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 12-05-2014 o 16:25
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 21:59   #10
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Dunlop Bluresponse 215/55 R16 - pływanie

Mam te opony na S-Maxie (a więc rozmiar 215/60R16 99HXL), obecnie drugi sezon. Wyglądają rzeczywiście kapciowato w porównaniu do zimówek i są wrażliwe na rożnice ciśnień. Przy prawidłowym ciśnieniu prowadzą się bardzo dobrze - ale ja po każdej zimie ustawiam geometrię.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.