Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2015, 10:54   #1
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Przybywa płynu chłodniczego

Witam serdecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otóż mam mały problemik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zakończonej jeździe zobaczyłem wczoraj, że przybyło mi płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym, ostatnio dolewałem go i dolałem chyba troszkę za dużo bo dolałem do MAX, a po jeździe pokazuje sporo ponad MAX.
Dodam, że dzisiaj poszedłem zobaczyć jak to wygląda jak autko ostygło no i wygląda dobrze bo płyn wrócił do poziomu MAX, czyli tak jak było wcześniej.

Na początku przestraszyłem się, że może być to UPG, ale raczej na szczęście nie jest to uszczelka pod głowicą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ponieważ, kolor oleju jest taki jak był, nie ma oleju w zbiorniczku wyrównawczym i po odkręceniu korka na zapalonym silniku nie ma żadnych pęcherzy powietrza i nic nie bulgocze w zbiorniczku.

Teraz mam takie pytanko, bo może tego płynu przybywa jak autko się zagrzeje i jest to normalne.

Dodam kilka zdjęć i opiszę które przewody są gorące.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1 - przewód jest zimny
2 - przewód jest gorący
3 - przewód jest delikatnie ciepły, prawie zimny
4 - przewód jest gorący
5 - przewód jest gorący
6 - przewód jest gorący

Gdy naciskam na przewód numer 4 i 6 to przez przewód numer 1 wychodzi płyn do zbiorniczka.

Ma ktoś jakieś pomysły ? Czy winą jest za dużo płynu czy jakieś zapowietrzenie ?


Ostatnio edytowane przez NeOn21 ; 29-08-2015 o 11:00
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2015, 11:12   #2
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Przybywa płynu chłodniczego

Kolego, rozszerzalność cieplna cieczy jest odpowiedzią na Twoje pytanie. Weź strzykawkę, odciągnij nadmiar płynu na zimnym silniku do wartości średniej między min i max i ciesz się jazdą.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2015, 12:45   #3
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Przybywa płynu chłodniczego

moze zostać na zimnym max, nie powinno się nic stać. na ciepłym zawsze przybędzie.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2015, 12:48   #4
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: Przybywa płynu chłodniczego

ok, dzięki koledzy. Troszkę mnie uspokoiliście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam.
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2015, 11:06   #5
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Przybywa płynu chłodniczego

to tylko fizyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2015, 20:33   #6
Dragon45346
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2013
Model: Ford focus mk1
Silnik: 1,8 dtci
Rocznik: 2003
Postów: 36
Domyślnie Odp: Przybywa płynu chłodniczego

mam tak samo . bylem z tym u mechanika , powiedzial ze to jest normalne i tak ma byc
Dragon45346 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.