Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-01-2015, 07:47   #1
macuh
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 06-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Wskaznik poziomu paliwa, nie moge zatankowac do pelna

Witam. Mam dość nietypowy problem ze zbiornikiem paliwa. Nie mogę zatankować go do pełna. Maksymalna ilość wlanego paliwa podczas tankowania rzekomo pustego baku to 35-38 litrów.Byłem u mechaników w FeuVert na Conrada i powiedzieli, że bak jest niezapowietrzony. Kolejnym symptomem jest wariujący wskaźnik paliwa. Po zatankowaniu tych 38 litrów pokazuje prawie pełny bak, po czym po przejechaniu paru kilometrów wskazówka spada o 1/4. Gdy auto postoi parę godzin po odpaleniu znowu wskazówka pokazuje prawie maks po czym znowu spada po paru minutach o 1/4. Czy to możliwe, że wadliwy jest pływak?? Nie chciałbym wymieniać całej pompy paliwa.
Z góry dziękuję za podpowiedź co jest przyczyną..

Ford Focus Mk3 2011 1.6 benz. 125 KM z systemem Easy Fuel


Ostatnio edytowane przez macuh ; 16-01-2015 o 15:47
macuh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 10:19   #2
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Od razu pomyślałem o pływaku.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2015, 11:35   #3
macuh
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 06-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zbiornik paliwa

Pływak odpowiada za wskaźnik poziomu paliwa, a czy ma wpływ na tankowanie? Czy włącza on jakiś elektrozawór blokując wlew paliwa??
macuh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 07:05   #4
adiksik
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Świebodzice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 223
Domyślnie Odp: Wskaznik poziomu paliwa, nie moge zatankowac do pelna

Witam.
Wydaje mi sie, że masz taki sam problem jak ja. Nie masz problemu z tankowaniem do pełna tylko z niepoprawnym wskazywaniem stanu paliwa przez co tak myślisz. Zrób tak, podjedź na stację i weź ze sobą karnister, zatankuj paliwo do pełna i zalej karnister. Następnie z karnistra wlej paliwo i zobacz ile wejdzie, przypuszczam, że niedużo do zalania pod korek. Ja mam taki problem, że pływak zakłamuje i gdy wskazania paliwa jest bliskie zeru w baku pozostaje jednak około 16l paliwa przez co póżniej wchodzi tylko 42l. Wygląda to tak jakby bak był mniejszy ale to wina złego wskazywania pływaka - to on daje informację na wskażnik paliwa i ilość kilometrów pozostałyh do przejechania. Możesz srawdzic jeszcze stan paliwa w teście zegarów gdy masz niską rezerwę. Ja przymierzam się właśnie wymiany pływaka. Nie ma żadnych zaworów zamykających(odcinających) wlew paliwa
adiksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2015, 17:50   #5
krzysHO
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 90hp
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: Wskaznik poziomu paliwa, nie moge zatankowac do pelna

Witam, ja zauważyłem ostatnio u siebie że jak zaleje pod korek to wskazówka mi nie pokazuje max. jest w położeniu troszkę przed max, dopiero po pewnym czasie dochodzi do położenia max.Podczas dalszej eksploatacji wskazanie jest poprawne sprawdzałem po ilości zalanego paliwa. Czy jest to normalne?. Wydaje mi się że jest to może efekt spienionego paliwa i pływak może głupieć dopiero poźniej jak poziom paliwa się uspokoi wskazanie jest prawidłowe.
krzysHO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2015, 16:48   #6
macuh
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 06-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wskaznik poziomu paliwa, nie moge zatankowac do pelna

Witam, problem nadal nierozwiązany. Wyjeździlem paliwo do zera. Rezerwa włącza się przy ok. 80 km wg komputera. Kiedy komp pokazywał już zero km to przejechałem jeszcze 75 km. Zatankowalem wtedy rekord: 41 litrów. Normalnie mogę wlać 33-35 litrów, niezaleznie od stacji. Po zatankowaniu wskazówka pokazuje prawie max, a po paru minutach spada o 1/4. Wyglada na zapowietrzony bak, ale w Feu Vercie na Bielanach sprawdzali bak i mowili ze odpowetrztnik jest ok. W Feu Vercie chyba nie chcą baku ściagać i odsyłaja mnie do ASO, ale po ostatniej wizycie w ASO na Sokratesa nie zamierzam tam wracać. Macie jakies inne pomysły?? Do kogo sie udać w tej sprawie w Warszawie lubb okolicach??
macuh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2015, 18:14   #7
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wskaznik poziomu paliwa, nie moge zatankowac do pelna

Czy wyjeżdżajac paliwo, jechałeś do momentu, aż silnik zgasł, czy obserwowałeś wskazania komputera, i dopiero tankowałeś ?
Jeżeli silnik zgasł, to albo masz zbiornik o pojemności 45 litrów, bo nigdy pompa paliwowa umieszczona w zbiorniku nie ściaga paliwa do zera, albo pompa razem z pływakiem czujnika poziomu, wypadła z uchwytu i swobodnie pływa sobie w zbiorniku.Ściąga wtedy tylko 41 litrów, mając zbiornik 55 litrów.
Jeżeli masz korek w dnie zbiornika, to podjedż na kanał, i wypuść paliwo, do zera, wlej z powrotem 10 litrów, podjedż na stacje, dotankuj i wtedy będziesz miał jasny obraz sytuacji.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 13:40   #8
jaskół
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 12-01-2012
Skąd: Wawa
Model: C-Max
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2012
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wskaznik poziomu paliwa, nie moge zatankowac do pelna

Cytat:
Napisał macuh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... odsyłaja mnie do ASO, ale po ostatniej wizycie w ASO na Sokratesa nie zamierzam tam wracać.
Chyba najlepiej zrobisz jak sugeruje przedmówca Salom.

BTW. Co zrobiło ASO na Sokratesa ?
jaskół jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 14:08   #9
macuh
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 06-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wskaznik poziomu paliwa, nie moge zatankowac do pelna

Paliwo wyjeździlem do zera, aż silnik zgasł. Niestety nie mam gdzie wjechać na kanał.

Jesli chodzi o ASO na Sokratesa: sprawdzali mi auto przed zakupem, niby wszystko ok, Jak się okazało prawy drazek kierowniczy byl pogiety do takiego stopnia, że urwał sie przy próbie odkręcenia (w Feu Vert). Podpieli auto pod kompa i powiedzieli, że pokazuje błedy czujników, których ta wersja nie ma, a za ich wykasowanie chcieli 250 zł.

W tej wersji zbiornik ma 55 litrów, ale nawet gdyby było 45 l to nigdy tyle nie udało mi się zatankować.

Jedynym wyjściem jest wyjęcie zbiornika, znacie kogoś godnego zaufania??
macuh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 09:06   #10
adnim
ford::average
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-03-2016
Skąd: Szczecin
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 ti-vti 125
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Wskaznik poziomu paliwa, nie moge zatankowac do pelna

Hmm u mnie też chyba problem. Owszem jest to dopiero pierwsze tankowanie, ale komputer pokazuje jeszcze 260 km zasięgu, a na wskaźniku niewiele ponad 1/4. To normalne ??
Zegary od kugi 2.
adnim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.