Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2015, 14:48   #21
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Które tarcze hamulcowe (przód) + klocki

Właśnie nie mogłem sprawdzić które to do mojego focusa pasują. No to kopa w d... chyba trzeba zasadzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 15:08   #22
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Które tarcze hamulcowe (przód) + klocki

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w końcu padło na zestaw firmy Pagid. Nie są z gónej półki
to jest raczej srednio - górna półka, niewiele niżej niz ATE
Cytat:
Napisał Andrzej K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
założyć tarcze Brembo
a to juz niestety nie jest tak dobe jak kiedyś

Bump:
Cytat:
Napisał ratmed24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiec 100zł przycina mechanik na tarczach samych..
nie przycina a zarabia i wcale niekoniecznie az tyle, bo nie wiesz po ile kupuje on. Negocjuj z nim cene albo jak ci nie odpowiada kup sam, ale irytują mnie stwierdzenia ze mechanik zdziera, oszukuje itp, on jak sklep daje swoja cene, tobie ona sie moze nie podobac. tak samo jak w marketach, lodowka jest drozsza niz w internecie, nikt nie każe ci jej tam kupowac. Jedni wola kupic drozej i miec serwis na miejscu inni zamowic w necie, i w razie co bujac sie z gwarancja na odległośc.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 15:56   #23
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Które tarcze hamulcowe (przód) + klocki

A wiesz co, spotkałem się z tyloma już mechanikami, że albo mam ogromnego pecha, albo trafiam na samych mistrzów w swoim fachu, że szczerze mówiąc nie mam najlepszego zadania o mechanikach ogólnie. Co do tego konkretnie przypadku, ten kolega akurat zna się na robocie i daje faktury zakupu, dlatego po prostu tu, gdzie on chciał kupić, jest bardzo drogo, a nie śpieszy mi się, żeby to było zrobione na już. Dlatego sam mu zaproponowałem, że kupię i będzie to mój problem w razie gdyby było coś z nimi nie tak.
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 17:09   #24
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Które tarcze hamulcowe (przód) + klocki

A kim Ty jesteś z zawodu?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 17:23   #25
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Które tarcze hamulcowe (przód) + klocki

Farmaceutą, a jakie to ma znaczenie?
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 17:37   #26
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Które tarcze hamulcowe (przód) + klocki

Cytat:
Napisał bailaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czemu nikt nie polecił oryginałów FoMoCo? Cena wysoka, ale jeżdżę na takich od nowości i spisują się rewelacyjnie.
A hamulce FoMoCo w Focusach to przypadkiem nie rebrandowane ATE?

W każdym razie ja brałem kiedyś tarcze i klocki TRW do mojego 1.8 TDCi w EW-CAR i zapłaciłem brutto:
  • klocki przód - 159 zł / kpl.
  • klocki tył - 121 zł / kpl.
  • tarcze przód - 395 zł / kpl.
  • tarcze tył - 208 zł / kpl.

Teraz jestem mądrzejszy i znalazłbym taniej.

Co do wrażeń jeśli chodzi o TRW - działają. Zaliczyłem parę awaryjnych hamowań i nie było problemów. Weź poprawkę na to, że masz TDCi i nie oczekuj cudów, bo to ciężkie samochody i w miejscu nie staną.
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 17:55   #27
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Które tarcze hamulcowe (przód) + klocki

Cytat:
Napisał lostdesper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Farmaceutą, a jakie to ma znaczenie?
bo ja juz trafiłem na tylu że.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 17:58   #28
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Które tarcze hamulcowe (przód) + klocki

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo ja juz trafiłem na tylu że.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tak jak my trafiamy na mechaników/elektryków tylu że......... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 18:15   #29
lostdesper
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Borne
Model: Focus MK2 FL, Mondeo MK5 FL
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008, 2020
Postów: 93
Domyślnie Odp: Które tarcze hamulcowe (przód) + klocki

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo ja juz trafiłem na tylu że.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że odebrałeś coś osobiście. Moje perypetie z różnymi mechanikami naprawdę nadają się na dobrą komedię (ale chyba czarną). Nie twierdzę, że wszyscy tacy są, jeśli jesteś tym, którego z czystym sercem bym polecił to gratuluję, a gdybym miał bliżej Łodzi, chętnie bym oddał moje auto w Twoje ręce. Jednak tu, gdzie przebywam w tym momencie, to albo pracują tacy, którzy się naczytali jakiś poradników zrób to sam, albo tacy, którzy pracują za karę, a każdą usterkę auta traktują jak bzdet, którego nawet nie warto sprawdzać, baa nawet nie trzeba się posłuchać klienta, bo pewnie laik jest i trzeba go skasować. Przykro mi, ale tak zazwyczaj to wyglądało. Mam nadzieję, że jesteś tym, do którego warto wracać i którego warto polecić.

I bez urazy, bo nie pisałem o Tobie, tylko przypadkach, które mnie spotykają. Tak samo jest u mnie, są tu ludzie, którzy chcą innym pomagać, a są tacy, dla których to biznes i można wcisnąć byle co, byle napędzać ruch, tak to już działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lostdesper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2015, 21:31   #30
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Które tarcze hamulcowe (przód) + klocki

co do Pagid,bo ktoś pragnął się przyczepić. napisałem ze nie jest to górna półka, to jeszcze dostałem sprostowanie ze to jest półka średnio górnej. Za "wyprostowanie" bardzo dziękuję :-/
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.