Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2015, 06:32   #21
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Reflektory przednie - zamiennik TYC czy oryginały

Te okazyjne są zazwyczaj z połamanymi zaczepami. Przerabiałem temat i się w końcu poddałem, wziąłem TYC-e i jestem zadowolony.

Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 07:55   #22
extreme84
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Łódź
Model: focus mk2, fiesta mk7
Silnik: 1.6 TDCI 90ps, 1.2 60PS
Rocznik: 2008, 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Reflektory przednie - zamiennik TYC czy oryginały

A jak długo już je masz? Żadnych problemów typu parowanie po myciu/deszczu nie było z nimi?
extreme84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 09:40   #23
robdol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 1.8 tdci 115 ps
Rocznik: 2008
Postów: 230
Domyślnie Odp: Reflektory przednie - zamiennik TYC czy oryginały

mam wymienione oba reflektory na nowe oryginały i nie wiem co Ford w nich poprawił (kiedyś były całe czarne w środku teraz są srebrno-czarne) ale świecą dużo lepiej niż poprzednie - zamienników nie stosuję z zasady
tu sa w dobrej cenie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ja kupowałem w ASO na OC sprawcy (delikatna stłuczka)
robdol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 16:15   #24
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Reflektory przednie - zamiennik TYC czy oryginały

Cytat:
Napisał extreme84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak długo już je masz? Żadnych problemów typu parowanie po myciu/deszczu nie było z nimi?
Mam je od końcówki kwietnia 2015. Przejechane ok. 20 tys. km.

Nic mi nie parowało, wszystko ładnie się trzyma.
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2015, 17:29   #25
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Reflektory przednie - zamiennik TYC czy oryginały

Cytat:
Napisał robdol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(kiedyś były całe czarne w środku teraz są srebrno-czarne)
cytat : "Ze względu na jakość reflektorów problem z całkowicie czarnym wnętrzem (z czarnych ramek) zostały wycofane z serwisu i zastąpione przez reflektory z czarnym wnętrze i chromowane wkładki wokół świateł mijania i pozycyjnych.
Jeśli jedna lampa z czarnym wnętrzu zostanie uszkodzona , muszą być zmienione na dwa nowe reflektory, muszą posiada ten sam wzór po obu stronach. "
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 12:37   #26
extreme84
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Łódź
Model: focus mk2, fiesta mk7
Silnik: 1.6 TDCI 90ps, 1.2 60PS
Rocznik: 2008, 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Reflektory przednie - zamiennik TYC czy oryginały

Czyli podsumowując oryginały czarno-czarne odpadają (a takie właśnie są na allegro w okazyjnych cenach), a do wyboru pozostaje komplet oryginałów za 700 zł lub komplet TYC-ów za 400 zł. Ostatecznie chyba zaryzykuję te TYC-e (w końcu ktoś im dał homologację, nawet jest do wglądu na stronie producenta ftp://ie1.hostedftp.com/~tyceurope/E...g/20-11483.zip , to chyba nie powinien to być jakiś mega syf). Zdam relację po zamontowaniu i wyregulowaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
extreme84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 19:40   #27
extreme84
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Łódź
Model: focus mk2, fiesta mk7
Silnik: 1.6 TDCI 90ps, 1.2 60PS
Rocznik: 2008, 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Reflektory przednie - zamiennik TYC czy oryginały

Reflektory kupione i zamontowane, wybrałem wersję czarno-srebrną TYC z silniczkami, za kwotę 430 zł z wysyłką (komplet). Poniżej obiecana relacja:

- Pierwsze wrażenia po rozpakowaniu: pozytywne - zarówno użyte materiały jak i jakość wykonania nie wzbudzają żadnych zastrzeżeń, plastiki solidne, odbłyśniki błyszczą jak należy, brak "garażowych" paprochów, jedynie naliczyłem dwa "mikropypcie", ale to już jak miałbym się czepiać. Na opakowaniu widnieje oznaczenie co do jakości części PC (co zgodnie z [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] oznacza
Cytat:
część nadwozia lub element oświetlenia o porównywalnej jakości**. Część nadwozia lub element oświetlenia, który posiada dodatkowo certyfikat jakości wydany przez jeden z instytutów certyfikujących: Centro Zaragoza, Thatcham lub TÜV Rheinland
).
Reflektory od fabrycznych różnią się jedynie mocowaniem żarówek H1 i H7, zamiast plastikowych zaczepów mamy mocowanie na sprężynujące druciki (moim subiektywnym zdaniem to nawet lepiej, nie miałem zaufania do umocowania żarówek w fabrycznych lampach). W otrzymanym zestawie brakuje tylko dolnych zatrzasków mocujących reflektory w karoserii, być może nie jest to integralny element lamp, nie wnikałem, bo wyjąłem je ze starych oryginałów i bez problemów pasowały do TYC-ów.

- Montaż: bezproblemowy, wchodzą dokładnie jak poprzednie, wszystko dopasowane idealnie

- Pierwszy test: najpierw chwila grozy - nie działa prawy migacz, pierwsze podejrzenie na żarówkę, ale ta była ok, okazało się, że coś nie styka w mocowaniu wkręcanym do reflektora, nie próbowałem naprawiać - wykręciłem ze starego - teraz już wszystko działa - czas na jazdę próbną i regulację

- Wrażenia z jazdy i regulacja - pojechałem na stację diagnostyczną, serwisant podjechał urządzeniem pomiarowym i tu konsternacja w jego oczach - wiązka światła w obydwu reflektorach wpada dokładnie w szablon urządzenia - nie trzeba regulować. Nie wiem więc jak działają śruby regulacyjne, bo nie było okazji ich przetestować. Silniczki natomiast działają prawidłowo, żadnych uwag. Usługa "regulacji" była więc gratis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do wrażeń z jazdy, jak wracałem było już ciemno i czułem się jakby ktoś mi w końcu umył całkiem zakurzone okulary - rożnica porażająca, fabryczne lampy kategorycznie wymagały już wymiany

Podsumowując daję im swoje subiektywne 8/10 (a w stosunku cena/jakość pełna dycha).
extreme84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 13:15   #28
ryz9
ford::amateur
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 14-11-2014
Skąd: lodz
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2000
Rocznik: 1993
Postów: 1
Domyślnie Odp: Reflektory przednie - zamiennik TYC czy oryginały

Witam czy ktoś miał doczynienia z czarnymi przednimi reflektorami planuje załozyc do mojego mondeo 2003 tylko obawiam się że mogą oddawać mniej światła będę wdzięczny za odpowieć.
ryz9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2016, 14:29   #29
extreme84
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Łódź
Model: focus mk2, fiesta mk7
Silnik: 1.6 TDCI 90ps, 1.2 60PS
Rocznik: 2008, 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Reflektory przednie - zamiennik TYC czy oryginały

Co rozumiesz przez czarne reflektory? Te, o których mowa w tym poście (do Focusa mk2) czarne mają tylko wnętrze, natomiast obudowa jest standardowo przezroczysta, więc światło dają bardzo dobre.
extreme84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2016, 12:44   #30
klimek8912
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 29-06-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6 90km
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Reflektory przednie - zamiennik TYC czy oryginały

Przymierzam się do kupna reflektorów soczewkowych (nie ksenonów), ale mam problem ze znalezieniem używanych oryginałów w dobrym stanie. Zastanawiałem się więc nad kupnem zamienników TYC [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Czy ktoś montował je u siebie?
klimek8912 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.