Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2015, 21:48   #1
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie włączanie radia razem ze stacyjką

Mam w tej chwili niefabryczne radio w focusie. W tej chwili radio uruchamia mi się dopiero po przekręceniu kluczyka. Pamiętam, że fabryczne też uruchamiało się po przekręceniu kluczyka i wyłączało się po jego wyjęciu, ale mimo tego mogłem go niezależnie włączyć/wyłączyć również bez kluczyka w stacyjce.

Wiem jak zrobić żeby obecne radio włączało się niezależnie od kluczyka w stacyjce, ale opcja z jego samoczynnym włączaniem po przekręceniu kluczyka i wyłączaniem po wyjęciu kluczyka w poprzednim radiu była jak najbardziej w porządku.

W związku z tym czy jest jakiś sposób, żeby radio działało niezależnie od kluczyka ale swoją drogą włączało się samoczynnie po przekręceniu kluczyka i wyłączało po jego wyjęciu? Czy jest jakiś sposób żeby połączyć te dwie funkcje?

silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2015, 21:53   #2
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: włączanie radia razem ze stacyjką

o ile dobrze kojarzę jest to uzależnione od odpowiedniego podłączenia kabli w kostce łączącej radio z autem - mnie to przerabiał spec od audio - ale w innym samochodzie
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2015, 22:26   #3
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: włączanie radia razem ze stacyjką

tak to ma tylko fabryczne radio, niefabryczne działaja albo po stacyjce zawsze albo zawsze bez
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2015, 19:39   #4
TheVoytekBear
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: włączanie radia razem ze stacyjką

Co prawda nie mam focusa, ale przerabiałem przesiadkę z radia fabrycznego na "uniwersalne" w Bravo i zasada jest raczej ta sama.
Mianowicie potrzebujesz 2 przewodów z zasilaniem 12V: 1 "po stacyjce" a drugiego na stałe (feng shui będzie poprowadzenie tego z bezpieczników, a nie z aku). To, który ma iść gdzie powinno byś w opisie kostki ISO dla radia. Zasilanie "na stałe" będzie podawało prąd na postoju (bez kluczyka). Zasilanie "po stacyjce" będzie tak na prawdę dawało odbiornikowi znać, kiedy ma się włączyć i wyłączyć.
U mnie musiałem dołożyć żyłę "po stacyjce" ponieważ radio fabryczne brało zasilanie z żyły "na stałe" a informacje o uruchomieniu stacyjki dostawało po CAN.

EDIT:
Przykład takiego schematu masz tutaj (akurat dla mojego radia):
http://www.blaupunkt.com/fileadmin/u...Connectors.pdf

W tym przypadku pin 4 to 12V "po stacyjce" a pin 7 to stałe 12V (mówimy o kostce A)

Ostatnio edytowane przez TheVoytekBear ; 01-09-2015 o 19:53 Powód: Uzupełnienie info
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2015, 14:08   #5
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: włączanie radia razem ze stacyjką

te napięcia sa w instalacji radia w fordzie. problem taki ze rafio oryginalne jest tak skonstruowane że mozna je wąączac bez stacyjki, albi stacyjką, i jest to zależne od modelu radia.
Uniwersalne moż na podłączyć albo tak, albo tak
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.