Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2009, 09:09   #1
elak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Sprawdzenie poduszek pod silnikiem - diesel

Czy moźna samodzielnie sprawdzić stan poduszek pod silnikiem? Coś zaczyna mi drgać kierownica po uruchomieniu samochodu i kiedy zadzwoniłem do ASO zasugerowali konieczność sprawdzenia stanu poduszek. Czy ewentualna wymiana jest trudna?

elak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 09:58   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Sprawdzenie poduszek pod silnikiem - diesel

Sa 2 poduszki i mocowanie reakcyjne i jezeli drga kierownica to wg mnie nie poduszki.
no ale mozesz sprawdzic.
Pierwsza ktora moze sie uszkodzic jest pod zbiornikiem plynu chlodzacego. moze byc na niej plastikowa nakladka wiec zdejmij do kontroli. Jezeli nie wyplywa smar z gumy na gorze to jest dobra.
Druga jest pod puszka filtra. Odczepiasz rure i ciagniesz filtr do gory. Tam jest sama guma wiec raczej sie nie uszkodzi
Trzecia jest za silnikem na dole - trzyma silnik w pionie, zeby nie uderzal przy hamowaniu lub przyspieszaniu. Jezeli guma jest cala i nie stuka przy tych manewrach to tez poduszka jest sprawna.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:02   #3
elak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Sprawdzenie poduszek pod silnikiem - diesel

Dzięki za radę. Jeżeli nie poduszka, to co jeszcze może być przyczyną? Zauważyłem, że oprócz tej drgającej kierownicy lekko drży także pedał gazu. Nie wiem czy to ta sama przyczyna powoduje drgania kierownicy i pedału gazu czy tylko zbieg okoliczności
elak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:04   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Sprawdzenie poduszek pod silnikiem - diesel

Ale jak drzy? TDCI nie ma super kultury pracy i czuje sie wybracje na kole i pedalach. Pedal gazu to tylko kawalek plastiku i potencjometr wiec nie ma polaczenia z silnikiem. Drgania sa przenoszone, np czuc je po wcisnieciu sprzegla.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:10   #5
elak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Sprawdzenie poduszek pod silnikiem - diesel

Co do poduszek, to ta pod zbiornikiem płynu jest suchutka. Pod filtrem też wygląda na całą. Trzeciej nie ogladałem ale nic nie stuka...

A co do drgań, to zauważyłem to ponieważ wczesniej ich nie było. Kierownica nie przenosiła żadnych dragań. Teraz takie drobne wibracje są przenoszone. Drganiom nie towarzyszą żadne inne dzwięki. Oczywiście w czasie jazdy mniej to czuć. A może to już odzywa się koło dwumasowe? Auto ma 105 tys. Sprzęgło pracuje bardzo dobrze i płynnie stamtąd żadnych dziwnych dzwięków nie słyszę. W ASO sugerowali jeszcze potrzebę sprawdzenia przegubów.
elak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:17   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Sprawdzenie poduszek pod silnikiem - diesel

Kiedy dokladnie sa te wibracje? Tylko podczas jazdy czy tez na postoju? Sa kiedykolwiek silniejsze lub czy slabna?
Jezeli wibracje sa na postoju to nie przeguby. Kolo bedzie doskwieralo przy gaszeniu i urochomianiu wiec wydaje mi sie, ze to nie problem.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:28   #7
elak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Sprawdzenie poduszek pod silnikiem - diesel

Wibracje są zawsze. Uruchmiam auto i bez względu czy jest zimne czy ciepłe, czuję wibracje na kierownicy. W czasie jazdy też są ale są mniej odczuwalne ponieważ dochodzą różne "zakłócenia" w czasie jazdy. Najbardziej je więc odczuwam na postoju. Nie zmieniają się. Jak stoję, cały czas są takie same. Jak jadę, bez względu czy jadę do przodu czy tyłu, prosto czy skręcam, nie odczuwam żadnych zmian. Cały czas takie same. Zapalanie i gaszenie samochodu jest ok. Jedyne co zauważyłem, to przy gorącym silniku od czasu do czasu potrafi zapalić w sposób "mniej kulturalny" niż na zimnym (jakby tak trochę "wybuchowo"). Gaszenie jest identyczne na zimnym i gorącym - spokojnie, bez żadnych odgłosów. W czasie ostatniogo przeglądu, wspomnieli w ASO, że zauważyli, że czasami "klinują" się biegi i nie sposób wrzucić szczególnie 1 ale póki co nie jest to nadmiernie dokuczliwe i chyba jednak nie ma nic wspólnego z tymi drganiami. Podejrzewam, że oni przypuszczali, że może być coś z poduszkami po tym, jak nie mogli wrzucić biegu....ale ja nie wiem, czy to może mieć coś wspólnego ze sobą.
elak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:33   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Sprawdzenie poduszek pod silnikiem - diesel

CZyli wibracje pochodza z silnika. Poszukaj moze na youtube jak pracuje 1.8 tdci i porownaj do swojego. Jezeli auto pracuje sprawnie to dosc trudno szukac przyczyn wibracji. Trzeba sprawdzic silnik, filtr powietrza, wtryski, EGR itd, ale najpierw potwierdzilbym z innym TDCI, ze Twoj rzeczywiscie pracuje mniej kulturalnie czy moze po prostu wczesniej tego nie czules.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:48   #9
elak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,8 TDCi 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 21
Domyślnie Odp: Sprawdzenie poduszek pod silnikiem - diesel

Dziękuję za wszystkie rady. Muszę gdzieś na parkingu znaleźć inne takie auto i posłuchać. Ale chyba coś jest nie tak, bo w ASO chcieli to diagnozować więc te drgania nie uważali za coś co "te typy tak mają". Inna sprawa, to dokładna diagnostyka komputerem w ASO nie wykazała żadnych błędów.
A skoro wspomniałeś o wtryskach, to czy jest sens wlania do paliwa jakiegos środka do ich oczyszczenia? Polski olej napędowy jest jaki jest, więc po 100 tys może nie są zbyt czyste.
elak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 11:18   #10
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Sprawdzenie poduszek pod silnikiem - diesel

Cytat:
Napisał elak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skoro wspomniałeś o wtryskach, to czy jest sens wlania do paliwa jakiegos środka do ich oczyszczenia? Polski olej napędowy jest jaki jest, więc po 100 tys może nie są zbyt czyste.
To chyba na razie najtansza opcja.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.