Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-11-2010, 18:11   #191
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał Borek504 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedz, będę w większości śmigał w trasie więc ekonomiczniej będzie ze skrzynią 6-biegową...

a jak jest z przebiegiem w tym silniku , czy 80 tys km zrobione w 2 lata to dużo?? Interesowac się autem z takim przebiegiem??
To minimalnie mniejszy przebieg niż u mnie też po 2 latach. Powiem Ci, że po aucie w najmniejszym stopniu tego nie widać. Przy wymianie opon sprawdzali mi zawieszenie i podobno wszystko jest w bardzo dobrym stanie, pomimo tego że często śmigam po kiepskich drogach z dość dużą prędkością.

Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2010, 17:23   #192
jaacko
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Witam,
Przejechałem w 4 miesiące 10 000 km. Nic nie trzeszczy, nic sie nie popsuło. Denerwuje mnie lekko turbodziura ( w Peugocie 1.6 HDI, którym ostatnio jeżdziłem nie było ). Zużycie według komputera - 6,2l, prawdziwe - 6,8l. Generalnie jestem zadowolony z zakupu ( szczególnie jak jadę w trasę ). Goraco polecam wersję 6 biegową.
jaacko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 13:48   #193
karol013
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Model: MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Smile Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Oto informacja dla osób, których silniki 1.8 TDCI /125KM klekocą w zakresie obrotów 1600-2000 obrotów.

W moim przypadku za klekot odpowiedzialne były wtryskiwacze. Po długich bojach z serwisem, Ford Polska stanęła na wysokości zadania i w ramach gwarancji zezwoliła na wymianę wszystkich 4 wtryskiwaczy. Wadliwy był najprawdopodobniej jeden z nich, który jak twierdzi serwis "zawieszał" się i "lał".

Po wymianie klekot ucichł, auto stało się znacznie bardziej elastyczne i dynamiczne przy przyspieszaniu w zakresie obrotów 1600-2000 a spalanie zmniejszyło się o 1-1,5l/100km. Przy "delikatnej jeździe" pierwszy raz zobaczyłem spalanie na poziomie 5,2l/100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
karol013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 15:12   #194
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Możesz napisać jaki masz przebieg oraz czy klekotał od początku.
Jaki serwis tego dokonał.
radzio_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2011, 17:43   #195
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

pytanie tylko co kolega ma na myśli klekot. Czy klekot jest taki sam niezależnie czy silnik jest zimny czy ciepły. Czy jak pisze że klekot jest między 1600-2000 obr. czy słychać go na postoju czy podczas przyspieszania.
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 20:43   #196
karol013
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2008
Model: MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Oto odpowiedzi na pytania anastazyy i radzio_s:
Przebieg mojego samochodu - jest stosunkowo niewielki bo ok. 30 tyś km.
Jeśli chodzi o klekot, był on bardzo słyszalny tylko na rozgrzanym silniku - tylko podczas przyspieszania (nawet delikatnego) i nie występował od początku używania samochodu. Gdy silnik był zimny było w miarę ok.
Samochód naprawiałem w serwisie w Gdyni.
karol013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 21:07   #197
seba206
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-08-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

witam.czytam i czytam a juz prawie jestem zdecydowany na ten wlasnie samochodzik.potwierdzilem dzisiaj zamowienie i w poniedzialek wplacam zaliczke za wersje titanium w kombi z kilkoma dodatkami m.in.pakiet x1 radio sony i chromowane relingi.jest to autko z przelomu 2010/2011.juz nie bede zadawal pytan dotyczacych tego co napisane,bo wylane jest wystarczajaco,ale nie podobaja mi sie standardowe felgi 16" ,bo mam wrazenie,ze za slabo wypelniaja wneki nadkoli i moge dostac w dobrej cenie 18" ,ale obawiam sie czy nie beda "za ciezkie" do tego autka i nie straci za bardzo na dynamice(nie wspominajac o zuzyciu paliwa).prosilbym o ewentualne porady-malo czasu mi zostalo na decyzje a na 18-calowych felgach autko wyglada imponujaco i w glowie balagan sie robiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s.dotychczas uzytkuje mkIII 2,0 tddi(115) w kombi i nie narzekam na niezawodnosc.i jak by ktos byl zainteresowany to jest do sprzedaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez seba206 ; 22-01-2011 o 21:09
seba206 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 11:38   #198
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Cytat:
Napisał seba206 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam.czytam i czytam a juz prawie jestem zdecydowany na ten wlasnie samochodzik.potwierdzilem dzisiaj zamowienie i w poniedzialek wplacam zaliczke za wersje titanium w kombi z kilkoma dodatkami m.in.pakiet x1 radio sony i chromowane relingi.jest to autko z przelomu 2010/2011.juz nie bede zadawal pytan dotyczacych tego co napisane,bo wylane jest wystarczajaco,ale nie podobaja mi sie standardowe felgi 16" ,bo mam wrazenie,ze za slabo wypelniaja wneki nadkoli i moge dostac w dobrej cenie 18" ,ale obawiam sie czy nie beda "za ciezkie" do tego autka i nie straci za bardzo na dynamice(nie wspominajac o zuzyciu paliwa).prosilbym o ewentualne porady-malo czasu mi zostalo na decyzje a na 18-calowych felgach autko wyglada imponujaco i w glowie balagan sie robiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s.dotychczas uzytkuje mkIII 2,0 tddi(115) w kombi i nie narzekam na niezawodnosc.i jak by ktos byl zainteresowany to jest do sprzedaniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.pozdrawiam
Kolego kupno nowego auta z takim silnikiem jest raczej juz niemozliwe. Silnik nie spełnia normy euro 5 i sprzedaż zakończyła się dokładnie na koniec roku 2010.
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 14:58   #199
seba206
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-08-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

wiem doskonale ,ze juz nie ma tego w ofercie,ale mam auto zaklepane z wyprzedazy zeszlorocznej.
seba206 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2011, 17:25   #200
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI +/- tylko dla użytkowników

Tylko nie wiem czy będą mogli sprzedać w tym roku kalendarzowym?? I czy Pan będzie mógł zarejestrować nowe auto z euro 4 w roku 2011 hmm
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.