Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2011, 22:09   #131
chriso
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał Toper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam 2.4JTD 150KM (ostatnia generacja przed 16V/20V), 1500-2500 jeżdżę,
Jeśli w takim zakresie masz max moment to ok, ale nie wydaje mi się.
Auto nie spala wcale mniej, a szkoda silnika i dwumasy jeśli jest.

Cytat:
Napisał Toper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rodzina silników ta sama co w 1.9
Pozdrawiam
Różnią się "tylko" liczbą cylindrów i zaworów na cylinder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To trochę jak powiedzieć że 1.6 EB ta sama co rodzina co 1.6.

chriso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 23:12   #132
adamjakub
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2009
Model: MKIV
Silnik: 1.6 160KM
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Mam takie pytanie i dylemat zarazem. Obecnie jeżdżę FF 1 i panuję zakup nowego Mondeo Ecoboost 1,6. 160KM. Byłem już na jeździe próbnej, wrażenia z jazdy tym silnikiem niesamowite, zawieszenie super. Mam jednak dość poważne obawy : jest to nowa jednostka, pierwszy benzyniak forda z turbiną, silnik niesprawdzony (w przeciwieństwie np. do 2.0, 14 KM) i pytanie co będzie dalej, jakie są gwarancje, że po 50 tys. km nic się w tym silniku nie spaprze i nie przyjdzie mi nagle wydać na naprawę 8-10 tys. Dlatego się zastanawiam czy w to wchodzić, chociaż strasznie mnie kusi to autko ... A co Wy sądzicie?
adamjakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 23:21   #133
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

...co jak co, ale silnikom Forda nie wiele można zarzucić, można mieć pretensje o blachę, jakość wykończeń itp. ale motorki są żywotne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 09:39   #134
OOstrowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Model: Mondeo
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 70
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Cytat:
Napisał adamjakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam takie pytanie i dylemat zarazem. Obecnie jeżdżę FF 1 i panuję zakup nowego Mondeo Ecoboost 1,6. 160KM. Byłem już na jeździe próbnej, wrażenia z jazdy tym silnikiem niesamowite, zawieszenie super. Mam jednak dość poważne obawy : jest to nowa jednostka, pierwszy benzyniak forda z turbiną, silnik niesprawdzony (w przeciwieństwie np. do 2.0, 14 KM) i pytanie co będzie dalej, jakie są gwarancje, że po 50 tys. km nic się w tym silniku nie spaprze i nie przyjdzie mi nagle wydać na naprawę 8-10 tys. Dlatego się zastanawiam czy w to wchodzić, chociaż strasznie mnie kusi to autko ... A co Wy sądzicie?
Wpływ masz przynajmniej na trwałość turbiny - autko zimne, to nie depczesz, a gdy mocno używane przed zgaszeniem silnika, to chwilę czekasz.
Koło dwumasowe mam nadzieję, że Ford się dobrze uczy,
a wtryski to zapewne jakość paliwa odpowiednia i powinno być dobrze.

Ja zaryzykowałem i narazie jest dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
OOstrowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 11:16   #135
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

a czy przypadkiem w tych silnikach forda nie ma automatycznego chłodzenia turbiny? W sensie, że można wyłączyć silnik, ale nie wyłącza się smarowanie?
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 11:18   #136
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

a w jaki sposob mialoby byc to robione? turbina chlodzona jest chyba olejem silnikowym, i jesli silnik nie dziala to i pompa olejowa nie co powoduje brak chlodzenia?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 12:10   #137
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

zadałem pytanie, nie wiem, ale gdzieś o tym czytałem, że w nowych silnikach benzynowych tak jest
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 12:16   #138
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

To chyba chodzi o [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Bardzo dobre rozwiązanie ale nie słyszałem żeby ktoś seryjnie to stosował.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 13:08   #139
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: 1,6 ecoboost ktos odebral

Znajomy wspominał mi, że w jakimś modelu audi (wyższy model) zastosowano elektryczną pompkę, która przez pewien czas zdaje się, że pompowała olej do kręcącego się jeszcze wirnika turbiny. Jeżeli ktoś może to zweryfikować chętnie bym się coś więcej o tym patencie dowiedziałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 20:31   #140
radzio_s
ford::advanced
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 GOLD
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...co jak co, ale silnikom Forda nie wiele można zarzucić, można mieć pretensje o blachę, jakość wykończeń itp. ale motorki są żywotne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak,tak a TDCI z Mondeo MK III i Focusa I były super niezawodne.
Roczniki 2002-2003 szczególnie.

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znajomy wspominał mi, że w jakimś modelu audi (wyższy model) zastosowano elektryczną pompkę, która przez pewien czas zdaje się, że pompowała olej do kręcącego się jeszcze wirnika turbiny. Jeżeli ktoś może to zweryfikować chętnie bym się coś więcej o tym patencie dowiedziałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silniki TSI tak mają, oraz Volvo D5

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 28-11-2011 o 20:36 Powód: Regulamin pkt21
radzio_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.