Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2007, 11:37   #1
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie wymiana baterii w kluczyku z pilotem

Czesc.
Pytanie z serii dziwnych... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako ze nie znam sie na elektronice chciałbym zapytać czy mogę śmiało wymienic baterię w kluczyku z pilotem?
Tam sie nic nie rozkoduje co mogłoby mieć wpływ na immobilizer? chce udać sie do zegarmistrza z tym bo moze to jakaś specjalna bateryjka i mógłbym cos zepsuć. To co mozna smigać do do fachowca od zegarków? Kulczyk to SIEMENS 3 przyciski: otworz, zamknij, otworz bagażnik.

Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2007, 12:36   #2
marcel1
ford::average
 
Imię: Marcel
Zarejestrowany: 25-04-2007
Skąd: Łańcut
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 136 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 76
Domyślnie

Hm ciekawe tez sie kiedyś nad tym zastanawialem ciekawy jestem czy ktoś wie
marcel1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2007, 17:16   #3
Daniel1979
ford::beginner
 
Avatar Daniel1979
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2.0 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie

Witam.

Jako, że jest to mój pierwszy post na czytanym od dawna (jakiegoś czasu) forum , chciałbym wszystkich przywitać i życzyć sobie i innym jak najmniej problemów z naszymi Fordzikami.

W moim Mondziaku którego kupiłem jakieś 2 miesiące temu w kluczyku nie było bateri , a sprzedający mówił, że kluczyk jest chyba zepsuty bo jak wkładał do niego baterke to nic sie nie działo. Ale ja po przeczytaniu paru postów i dokupieniu bateri zabrałem się za programowanie klucza (bo niestety central nie działał) i całe szczęście udało mi się go uruchomić !!!

Więc wydaje mi się , że po upływie jakiegoś bliżej mi nieokreślonego czasu kluczyk się niestety kasuje. Ale to nie problem. 30 sekund i zaprogramowany.
__________________
FIESTA Mk3 1,1 '93 - MONDEO Mk1 GHIA '95 1,8 16V ZETEC LPG - MONDEO MK3 GHIA '03 1,8 LPG STAG400 - GALAXY MK2 '11 2.0 CB "KUDŁATY" Nie każda morda, pasuje do Forda.
MOJA FURKA
Daniel1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2007, 17:38   #4
krzwio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie

Wymiana barerii w kluczyku
Jeśli po wciśnięciu któregoś z przycisków nie zapala się lampka kontrolna znajdująca się na kluczyku, oznacza to, że należy wymienić baterie. numer katalogowy nowych baterii: Nr 5 030 185.
Aby wymienić baterie należy otworzyć pokrywę (podważając ją za pomocą płaskiego przedmiotu) wyjąć zużyte baterie i włożyć nowe.
Jeśli czas wymiany baterii przekroczy 15 sek. to należy dokonać programowania układu centralnego zamka zgodnie z procedurą programowania kluczyka zapasowego. Zaleca się wykonanie tej czynności w autoryzowanym serwisie forda.
krzwio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2007, 18:20   #5
Marvin
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-04-2007
Skąd: lubelskie
Model: Kuga
Silnik: 2.00
Rocznik: 2012
Postów: 7
Domyślnie

itam
ja także wymieniałem baterie w pilocie po otwarciu pokrywy zabrałem ją do sklepu na wzór do kupienia nowej , wymieniłem oczysciłem wnętrze pilota trwało to ok 30-40 min. pozłożeniu pilot działał więc chyba nie trzeba programować ?? albo mi sie udało.
Marvin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2007, 20:07   #6
ekok-k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-04-2006
Skąd: k-koźle
Postów: 203
Domyślnie

witam
u mnie po wymianie baterii otwieranie i zamykane z pilota przestało działać.............. próbowałem chyba wszystkich sposobów jakie udało mi się tutaj znaleść i .............kucha
pozdrawiam...........
ekok-k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2007, 20:51   #7
Daniel1979
ford::beginner
 
Avatar Daniel1979
 
Zarejestrowany: 15-03-2007
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2.0 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 42
Domyślnie

Mój sposób.
1. Kluczyk w stacyjkę,
2. Przekręcić kluczyk w pozycję I (chyba, bo teraz nie jestem pewien, jeśli nie zapali się kontrolka spróbój w pozycję II) tak , ażeby zapaliła się czerwona dioda przy zegarku, około 10 sekund kluczyk musi być w stacyjce,
3. Wyjmij kluczyk za stacyjki i skieruj go na czujnik w drzwiach,
4. Trzymając przycisk otwierania wciśnij 3 razy przycisk zamykania na pilocie,
5. Następnie włóż kluczyk spowrotem w stacyjkę i przekręć w pozycję I , lub II (jutro sprawdzę).

Na wszystkie te czynności masz około 10 sekund od punktu 3 do 4.
__________________
FIESTA Mk3 1,1 '93 - MONDEO Mk1 GHIA '95 1,8 16V ZETEC LPG - MONDEO MK3 GHIA '03 1,8 LPG STAG400 - GALAXY MK2 '11 2.0 CB "KUDŁATY" Nie każda morda, pasuje do Forda.
MOJA FURKA
Daniel1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2007, 21:37   #8
Meka
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2007
Model: BMW
Silnik: 525d
Rocznik: 05
Postów: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marvin
itam
ja także wymieniałem baterie w pilocie po otwarciu pokrywy zabrałem ją do sklepu na wzór do kupienia nowej , wymieniłem oczysciłem wnętrze pilota trwało to ok 30-40 min. pozłożeniu pilot działał więc chyba nie trzeba programować ?? albo mi sie udało.
to w MKIII sie nic nie kasuje?
Meka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2007, 18:57   #9
Galan68
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2006
Skąd: Lubin
Postów: 24
Domyślnie

Tydzień temu wymieniałem baterię w kluczyku mojego Mondiego i nic złego się nie stało. Po wymianie działa jak przed bez żadnych problemów.
__________________
Galan
Galan68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2007, 20:10   #10
pawellb
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2006
Postów: 46
Domyślnie

w instrukcji obsługi do mkII pisze że wymianę baterii trzeba wykonać w przeciągu 15 sekund, po tym czasie kluczyk zostaje rozkodowany, jest to sposób zabezpieczenia, koszt wymiany baterii w serwisie to ok. 30zł, a programowanie to ok 100zł. (koszty te znam tylko ze słyszenia, więc czy tak jest to nie wiem), ja wymianę zrobiłem sam i kodowanie też

[ Dodano: 2007-05-10, 21:13 ]
To jest Instrukcja Programowania Podczerwieni w Kluczyku:

1] Włóż twój klucz do zapłonu i przekręć do pozycji 1 (Radio). Po około 10 sekundach, czerwona alarmowa kontrolka LED (obok zegarka) powinna się zaświecić. Jak tylko wyjmie się kluczyk z zapłonu - LED powinna pozostać zaświecona.

2] Wcisnąć tylny guzik na pilocie kierując go w stronie sensora w drzwiach, aż zapali się dioda na kluczyku (trzymać guzik naciśnięty)

3] Z tylnym guzikiem wciśniętym nacisnąć 4 razy guzik przedni i wtedy puścić oba równocześnie. Światełka zaświecą się 4 razy jeśli wszystko będzie ok (przy zegarku i na kluczyku)

4] Włączyć zapłon, by wyjść z trybu programowania.
życzę powodzenia
pawellb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.