Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2013, 08:33   #1
krasnaljm
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 22-09-2013
Skąd: Suchedniów
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Trzęsący się silnik na biegu jałowym.

Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem Forda Mondeo mk3 2003 1.8 16V Pb+LPG od kilku dni.
Zauważyłem następujący problem, który występuje nawet jeśli auto pracuje tylko na benzynie:
Po uruchomieniu silnika obroty na biegu jałowym spadają do ok 900, silnik pracuje równo, ale po ok. 30 sekundach obroty spadają do ok 750 i silnik zaczyna się trząść (obroty nie falują), ale nie gaśnie. Dlaczego? Jeśli zatrzymuję auto na skrzyżowaniu, to na biegu jałowym również jest ok 750 obrotów i silnik się trzęsie. Zaznaczam, że nie ma problemów z przyspieszeniem, zmianą biegów, falującymi obrotami. Czytałem na forum, że 750 obrotów to dobra wielkość, a jednak coś się dzieje.
Tuż przed zakupem wymieniony był akumulator, więc poszedłem tym tropem i wykonałem samoadaptację, jednak nie przyniosła ona pożytku.
(... uruchomiłem silnik, pozostawiłem silnik pracujący na biegu jałowym przez 3 minuty, zaś po nagrzaniu do normalnej temperatury pracy utrzymałem pracę silnika z prędkością 1200 obr/min przez kolejne minuty...)
Proszę o pomoc.

krasnaljm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.