Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2009, 21:14   #1
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Znowu termostat ??? To chyba niemożliwe :)

Czy to możliwe żeby co roku kiedy temperatura spanie poniżej 5 stopni wymieniać termostat ?
W zeszłym roku powoli się rozgrzewał, jak się już rozgrzał i postałem w korku chwilę to strzałka w dół, pojechałem dalej z większymi obrotami temperatura ok, postój strzałka w dół !
Poczytałem na forum i wymieniłem mały termostat, od razu pomogło.
W tym roku zrobiło się zimniej i znowu, czy to możliwe żeby termostat padał co roku ?????????

Dzisiaj zaobserwowałem taką rzecz... po kilkunastu minutach jazdy kiedy silnik powinien być już nagrzany a wskazówka była zaledwie na 1/4, wyłączyłem zupełnie wszystkie nawiewy, znaczy całkowite OFF !
Mimo że nadal praktycznie stałem w korku (delikatne podjazdy) silnik zaczął nabierać temperatury aż osiągnął prawidłową. Czyli nabrał kiedy nie odbierałem mu ciepła ogrzewając wnętrze samochodu.
poza tym nie chce nabrać temperatury tylko kiedy jest poniżej powiedzmy7/10 stopni
Wymieniać znowu ten sam termostat czy szukać innych przyczyn ?
Czujnik temperatury - podobno jest w głowicy, tylko gdzie i jak sprawdzić ? Może wrzuci ktoś zdjęcie jego lokalizacji.
Główny termostat - jakoś nie wierzę żeby padł, facet w sklepie z częściami forda zeznał mi kiedyś że w termostacie praktycznie nie ma się co zepsuć.

__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 04:21   #2
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: Znowu termostat ??? To chyba niemożliwe :)

Mam to samo, pierwszy raz w życiu. Te same objawy. Nawet przysłonięcie chłodnicy nie pomaga (osłony pod silnikiem-szt 2). Już kupiłem mały termostat-wymieniam. Zobaczymy. Takie te silniki CR. Większośc sprawności energetycznej idzie w osiągi a paliwa coraz mniej spala- skąd tu ciepło brac?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (ps. w środku ciepło, płyn się nagrzewa dośc szybko ale głowica...)
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 07:21   #3
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Znowu termostat ??? To chyba niemożliwe :)

Ja też mam dokładnie takie same objawy jak opisałeś. Wymieniłem obydwa termostaty i jest jakby troszkę lepiej. Myśle, że problem tkwi w tym, że czujnik temperatury umieszczony jest w głowicy, a ta szybko się ochładza podczas spokojnej jazdy i w sumie nie wiadomo czy temperatura płynu też spada. Z drugiej strony to zjawisko nie występuje u wszystkich. Ja ten temat już olałem, bo po prostu nie mam już więcej pomysłówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 07:29   #4
Meka
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2007
Model: BMW
Silnik: 525d
Rocznik: 05
Postów: 68
Domyślnie Odp: Znowu termostat ??? To chyba niemożliwe :)

No ja tak mam od początku. Na forum są różne opinie, wymiana termostatu lub "ten typ tak ma". Wnętrze nagrzewa się dość szybko po ok 5min leci ciepłe powietrze więc chyba wszystko jest ok. W mieście wskazówka tem. nawet nie drgnie jak jest poniżej 5-8 stopni. Na trasie pływa. Ja nie widzę skutków ubocznych "zimnego" silnika. Jak leci ciepłe powietrze to znaczy że się nagrzał. Sprawdzę co się dzieje jak wyłączy się nawiewy.
Meka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 08:20   #5
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: Znowu termostat ??? To chyba niemożliwe :)

Przez pierwsze try zimy było ok. Nagrzewał się powoli ale jak dobił do połowy to trzymał. Nie spadało nigdy. a teraz pływa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 09:30   #6
ciborowski1
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK3
Silnik: 2,0 TDCI-130
Rocznik: 2004
Postów: 114
Domyślnie Odp: Znowu termostat ??? To chyba niemożliwe :)

U mnie tak samo jak jest zimno to długo się nagrzewa i jak stanę to temp na wskaźniku spada dość szybko. W tamtym roku zmieniłem obydwa termostaty może ciut pomogło a może nie? Myślę że czujnik temperatury jest umieszczony w nie zbyt szczęśliwym miejscu. A swoją drogą to nasze tdci nie grzeją zbyt dobrze przez swoją sprawność. Na wysokich obrotach jeszcze tego ciepła wystarczy aby wskaźnik trzymać w ryzach ale na wolnych jest go za mało jeśli jeszcze odbierzemy go dość sporo na ogrzewanie. Z drugiej strony tak być przecież nie powinno, ktoś to kiedyś obliczał konstruując auto????
ciborowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 11:45   #7
nox_33
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-07-2008
Model: MONDEO MKIII
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Znowu termostat ??? To chyba niemożliwe :)

Jak tu się nie zdenerwować mam dokładnie to samo... :-( Ale czy ktoś kiedyś zapytał się w ASO czy jak wymienią termostat to zagwarantują że temperatura będzie się utrzymywać?
Może trzeba zadać im takie pytanie? jeśli nie będzie skutku zwracają pieniądze za część i usługę, bo przecież nie usunęli usterki...?
nox_33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 13:09   #8
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Znowu termostat ??? To chyba niemożliwe :)

To nie jest nowy temat na forum:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W ASO nawet pompę wody komuś wymienili. Zresztą tam to cały silnik tak dla pewności by chcieli wyminić, bo przecież klient płaci:504:
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 13:45   #9
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Znowu termostat ??? To chyba niemożliwe :)

U mnie tak samo. Jak wyłączę nawiewy, to nagrzewa się do nominalnej temp (połowa skali). po ok.10km. Wymieniony mały termostat, rok temu i dalej to samo. Może duży czas wymienić, nie wiem?
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 15:49   #10
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: Znowu termostat ??? To chyba niemożliwe :)

Zamówiłem duży termostat. ZobaczymyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.