Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2008, 21:31   #1
Snot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 168
Domyślnie [MK3] TDDi - Silnik robi sie mulowaty i glosny

Witam,
Mam ostatnio dziwny problem ze swoim mondkiem, mianowicie:
Rano odpalam go i sobie troche klekocze i po 5 kilometrach jest rozgrzany i sie wycisza. Natomiast jesli go zostawie na kilka godzin po rozgrzaniu, to po nastepnym odpaleniu robi sie mulowaty i bardzo glosno chodzi. Jest chyba nawet glosniejszy niz z rana. Glosnosc nie polega na klekotaniu tylko glosnym buczeniu. Austycznie to brzmi tak jakbym przy tych 2000 obrotow mial ich conajmniej 4000. Dodatkowo czuc ze silnik mocniej wibruje, czuc to na pedalach, jak wciskam to jakby dostal sie gdzies pod nie piasek. Silnik zaczyna powoli glosno wyc od 2000 obrotow, ale turbina sie zalacza i ja czuc, ale samochod zbiera sie jakby mial 5 osob na pokladzie. Buczy tylko jak dodaje gazu, jak puszczam to ladnie sie wycisza. Najdziwniejsze jest to ze nie zawsze sie tak dzieje, ale dosc czesto. Myslalem na poczatku ze jakies lipne paliwko, ale to powtarza sie mimo tankowania na roznych stacjach. Wczesniej nie mialem tego problemu, zaczal sie jak sie ocieplilo. Co ciekawe, pierwsza jazda po nocy zawsze jest cicha i przyjemna, dopiero inne tego samego dnia sprawiaja klopoty. Macie jakis pomysl?

Snot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2008, 22:16   #2
krzysiekk24
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2007
Postów: 120
Domyślnie Re: [MK3] TDDi - Silnik robi sie mulowaty i glosny

Może komputer przechodzi w tryb awaryjny? Pali się kontrolka diagnostyki?
krzysiekk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2008, 20:25   #3
Snot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 168
Domyślnie Re: [MK3] TDDi - Silnik robi sie mulowaty i glosny

nie, zadna kontrolka sie nie pali.
Snot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2008, 15:09   #4
Snot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 168
Domyślnie Re: [MK3] TDDi - Silnik robi sie mulowaty i glosny

Zauwazylem jakies wycieki na takiej grubej rurze idacej do intercoolera. Znajduje sie ona po prawej stronie silnika stojac przodem do samochodu. Idzie nisko a tuz przed wentylatorem chlodnicy do gory i w lewo. Mokre sa jakby laczenia kolanek. Co to moze byc za plyn? I czy to moze byc powodem?
Snot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2008, 11:54   #5
marcin sekula
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2007
Skąd: Garbatka Letnisko
Model: MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 27
Domyślnie Re: [MK3] TDDi - Silnik robi sie mulowaty i glosny

Pewnie jest ona dziurawa i całe podciśnienie ucieka stąd to jakby syczenie musisz wymienić uszkodzony odcinek i znów będzie ok
marcin sekula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2008, 22:16   #6
Snot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 168
Domyślnie Re: [MK3] TDDi - Silnik robi sie mulowaty i glosny

Wlasnie mi wymienili rurki dolotu do intercoolera razem z rura EGR. Stare byly latane strasznie. Ale ciagle silnik jest glosny. Nie ma chyba spadku mocy ale przy dodawaniu gazu mam spore wibracje silnika. Dodatkowo ostatno czyli jakos od tygodnia po rozgrzaniu silnika pedal sprzegla wpada mi w podloge i jest okropnie miekki, podobnie pedal hamulca zrobil sie miekki i lapie duzo nizej. Zadna kotrolka abs sie nie pali... poprzez zmiekczenie sprzegla nie lapie chyba zbyt dobrze zwlaszcza na niskich biegach. Trzeba dodac duzo gazu na jedynce i dwujce. Sprzeglo sie nie slizga i przyspiesza mondeo jak wcisne. Ale jest glosno i tylko jak dodaje gazu.
Snot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2008, 18:27   #7
marcin sekula
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2007
Skąd: Garbatka Letnisko
Model: MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 27
Domyślnie Re: [MK3] TDDi - Silnik robi sie mulowaty i glosny

witam u mnie była pęknięta rura dolotowa do intercoolera ja w zasadzie kupiłem samochód z tą wadą i doszedłem do tego po ponad pół roku użytkowania z początku mi mówili że ten typ tak ma[90km] był mułowaty ale za bardzo dopiero jak zostawiłem samochód na cały dzień w warsztacie to mechanik powiedział że coś nie tak z turbiną i przy pomocy brata i chwili czasu znalazłem przyczynę po uszczelnieniu samochód się od razu zmienił jakby dostał skrzydeł
marcin sekula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2008, 22:23   #8
Snot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 168
Domyślnie Re: [MK3] TDDi - Silnik robi sie mulowaty i glosny

No wlasnie ale mi ta rurke wymienili na nowa, i w sumie zniknal mi tylko dzwiek zasysania powietrza. Po pensji chyba mnie czeka kolejna wizyta w warsztacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jest za glosny przy dodaniu gazu :/ podejrzewam jakies poduszki.... oby...
Snot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.