Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2014, 15:46   #11
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania i "choinka" na desce rozdzielczej

Prawdę mówiąc zawsze myślałem, że odnosi się to do wielkości wyświetlacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . W takim razie są to zegary z komputerem: mały wyświetlacz ale istnieje możliwość m.in zmiany ustawień wspomagania, języka itp. Btw. zrobiłem właśnie 50 km i nic, podczas gdy rano była choinka. Natomiast żona bąka, że "być może mrugnęła kilka razy sama dioda ładowania i hamulca jak jeździła ostatnio rano do pracy". Mnie się również przytrafiło to po nocy więc myślę, że może jakaś wilgoć gdzieś wlazła, która się skropliła nad ranem?

Kolego wzz:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 16:16   #12
wzz048
ford::beginner
 
Imię: Lukas
Zarejestrowany: 28-07-2014
Skąd: POZ
Model: Mondeo
Silnik: Hybrid+LPG
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie

^^
Podziękował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze sie podpytam...ile moze kosztować sprawdzenie/poprawienie lutów w takich zegarach z komputerem pokładowym (wersja z automatem czyt.podwójny wyświetlacz)? Moze ktoś poleci kogoś z POZka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wzz048 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 16:26   #13
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania i "choinka" na desce rozdzielczej

Jak masz lutownicę i jakiś kawałek szkła powiększającego albo dobre oko to samemu można to zrobić w 5 minut. Przytykasz rozgrzany grot do lutu, czekasz chwilkę aż się stopi i z głowy. Szukasz czegoś takiego zwłaszcza przy złączu:

http://media.ffclub.ru/up169207-_______2.jpg

Takto każdy elektronik to zrobi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Koszt operacji jeżeli przyniesiesz płytkę to pewnie ok. 50 zł.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 19:31   #14
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania i "choinka" na desce rozdzielczej

Cytat:
Napisał wzz048 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie. Był gdzies na forum opis jak wyciągnąć 'zegary'
Ważne, zegary należy wypiąc najpierw górą, ciągnąc do siebie (oczywiście po odkręceniu torxów). Mi się udało zrobic to palcami, wciśnięte są dośc mocno. Nie zaczynaj wyciągac od dołu, porysujesz tapicerkę.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2014, 19:46   #15
wzz048
ford::beginner
 
Imię: Lukas
Zarejestrowany: 28-07-2014
Skąd: POZ
Model: Mondeo
Silnik: Hybrid+LPG
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie

Dziękuje Panowie. Naczytałem sie o wymianie zegarów i przyznam sie szczerze ze sie podjarałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W głowie mam juz tylko srebrne zegary od Kugi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mniej narazie dopóki nie znajdę kogoś u mnie na obczyźnie kto ogarnia wymianę zegarów i programowanie immo...musze wykombinować cos z obecnymi zegarami. Takimi -> ImageUploadedByTapatalk1408560725.648695.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
wzz048 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 09:15   #16
hans1610
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-08-2014
Skąd: Mielec
Model: ford focua
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania i "choinka" na desce rozdzielczej

Witam. Tydzień temu kupiłem forda focusa mk2 rok 2005 silnik 2,0 136 koni, 2 dni jezdził bez zarzutów trzeciego dnia jak odpaliłem auto silnik nie równo pracował po przejechaniu może 500 metrów zaświeciły się wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej a pedał gazu nie reagował na lekkie dotkniecie nawet, musiałem na sprzęgle dotoczyć się na przystanek zgasiłem auto żeby zobaczyć co jest grane i juz auta nie odpaliłem, zadzwoniłem po kolege zaciagnelismy auto do znajomego wpial komputer usunał błędy i auto normalnia zapalało ale dalej cos bylo nie tak, ogolnie zaswiecaja sie wszystkie kontrolki po paru minutach gasna i zaswieca sie samo esp i pisze na komputerze zmniejszenie prędkosci .. O co chodzi mógłby mi ktoś pomoc ?
hans1610 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 09:25   #17
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania i "choinka" na desce rozdzielczej

jakie były błędy?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 10:47   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania i "choinka" na desce rozdzielczej

Cytat:
Napisał hans1610 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...wpial komputer usunał błędy i auto normalnia zapalało ale dalej cos bylo nie tak...
Kasowanie błędów nie naprawia auta. Z odczytanych błędów należy zdiagnozować przyczynę problemu i dopiero po jej usunięciu można się spodziewać, że "coś będzie tak"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 14:37   #19
hans1610
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-08-2014
Skąd: Mielec
Model: ford focua
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania i "choinka" na desce rozdzielczej

na komputerze było tak : usterka silnika, usterka układu esp, usterka wspomagania kierownicy i na desce swiecila sie kontrolka silnika, esp, reczny, oleju, akumulator, wpielismu komputer zeby zobaczyc co i jak wyswietlalo bład skretu koła czy cos takiego i reszta to tylko błedy komunikacyjne.. nic wiecej, sprawdzałem ładowanie alternatora i jest wporzadku ...
hans1610 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 10:53   #20
hans1610
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-08-2014
Skąd: Mielec
Model: ford focua
Silnik: 2,0
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania i "choinka" na desce rozdzielczej

Teeraz znowu po odpaleniu auta swieci kontrolka silnika i nie gasnie po chwili zapala sie esp .. Masakra nie wiem co jest grane było auto u mechanika poprawił wszystkie styki jezdziłem cały dzien było ok i około 21 jechałe na zakupy przejechałem kilometr znowu to samo kontrolki raz swieca raz nie wyswEitla ograniczenie prędkosci ;//
hans1610 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.