Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2018, 19:36   #1
kamska
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-12-2004
Skąd: Nakło n. Not.
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 201
Domyślnie 1.8 TDDI przerywa i gaśnie.

Witam,

Od ponad 9ciu lat posiadam starego szczura 1.8 TDDi i własciwie miał iść już na żyletki, bo się rozkraczył, a jednak żal mi się zrobiło...kilka lat nic w nim nie robiłem, nie zmieniałem oleju, filtrów tylko jezdzilem po 3-4km/dziennie z i do pracy, za miasto się nie wypuszczałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Szczurek miał już kończyć żywot a jednak żal mi się zrobiło i kupiłem na złomie ladne wahacze, wymieniłem olej, filtr paliwa,założyłem jakieś tam opony i zrobiłem przeglad i nowe OC. Wypuściłem się Fordem za miasto i przy powyżej 120km/h zapalila się kontrolka grzania świec a silnik zgasł. Zapaliłem i pojechałem spokojnie do domu. Niestety problem powrócił i powraca coraz częściej, silnik gaśnie i mrugają świece żarowe, nawet przy krótkim dystansie i wcale nie dużych obrotach. Może to ważne od jakiegoś roku zacinaja się obroty- śilnik się wcieka czasami po odpaleniu i wchodzi na wysokie obroty albo kreci na maxa, po wcisnieniu pedalu przyspieszenia się stabilizuje.

Poproszę o pomoc.

kamska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2018, 20:03   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: MK1 1.8 TDDI przerywa i gaśnie.

Wyraźnie ci mówi: Oddaj mnie na te... no nie żyletki, bo one chyba wymagają jako-takiej stali.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 13:04   #3
patrykovsky
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI przerywa i gaśnie.

Najprawdopodobniej to sterownik pompy wtryskowej lub pedał gazu (bardziej bym ten pedał obstawiał). Najlepiej jakbyś pojechał do kogoś podłączyć samochód pod kompa żeby mieć 100% pewność.

Pedał kupisz używany na allegro za grosze, a w razie gdyby to był sterownik to koszt jego naprawy ~250zł. Jeśli auto nie jest zjedzone przez rdzę to ja bym robił i jeździł dalej.

Szkoda że nie dbałeś trochę o ten olej, ale TDDI nie takie rzeczy wybacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez patrykovsky ; 25-08-2018 o 13:07
patrykovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2018, 19:49   #4
Andrzej433
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-08-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI przerywa i gaśnie.

Założyłem tutaj konto tylko zapytać właśnie o ten problem przy 120km/h, ale już prawie mam odpowiedź. NieźleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pierwszy mechanik powiedział że to pedał gazu.

Drugi mechanik że być może stare wtryski nie podają tyle paliwa co trzeba.
Wydruk z komputera u drugiego wygląda tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andrzej433 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2018, 23:00   #5
kamska
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-12-2004
Skąd: Nakło n. Not.
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 201
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI przerywa i gaśnie.

Cytat:
Napisał patrykovsky Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprawdopodobniej to sterownik pompy wtryskowej lub pedał gazu (bardziej bym ten pedał obstawiał)
Całkiem prawdopodobny ten pedał. Dodam tylko, że auto startujace rano pracuje idealnie? czyżby pedał przyspieszania się nagrzewa? raczej nie.

Wymieniać w ciemno? nie mam w poblizu nikogo co by mi to zdiagnozował. a jechać 20km nie dam rady.
kamska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2018, 16:43   #6
kamska
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-12-2004
Skąd: Nakło n. Not.
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 201
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI przerywa i gaśnie.

Witam ponownie,

Tanim kosztem wymieniłem pedał gazu i okazało się, że słusznie. Na starym auto wpadało na wysokie obroty i się przycinały, teraz silnik pracuje idealnie w kwesti obrotowych.

Jednak problem zapalania się świec żarowych i gaśnięcia nadal pozostał. Odbywa się to powyżej 2tyś obr a czasmi dopiero powyżej 4tyś obr.

Pedał wyeliminowany, więc co mi pozostaje? sterownik a może jeszcze coś można sprawdzić?
Dodam, ściągałem wężyk powrotny od wtrysków i jakoś specjalnie ropa się nie leje.
kamska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 15:25   #7
kamska
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-12-2004
Skąd: Nakło n. Not.
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 201
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI przerywa i gaśnie.

Temat do zamknięcia.
Zabrali rano szczurka, dali 600zł bez targowania i wrzucili na lawetę, zostanie poddany recyklingowi.
Taki niedobry jestem ;(. Cały tydzień reanimowałem biedaczka i odpalał tylko na kilka sekund, a dziś rano zagadał i wyjechał z garażu, o własnych siłach ujechał 300m pod samą lawetę, to jego ostatni zasłużony wysiłek, po prostu odszedł z honorem.

Z wielkim żalem i smutkiem...temat do zamknięcia-nierozwiązany.

pozdro.
kamska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 20:54   #8
kasai69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: krk
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 TDDI przerywa i gaśnie.

R.i.p.
kasai69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.