Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2015, 13:37   #1
filipd78
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-11-2007
Model: focus mk1/mk2
Silnik: 1,8tdci/2,0tdci
Rocznik: 2004/2006
Postów: 65
Domyślnie agonia pompy cr 1.8tdci?

Witam,
Mój problem to brak możliwości odpalenia bez ręcznego napompowania paliwa do filtra. Autko jeździło normalnie bez zarzutów ,wieczorem zgaszone ,rano nie do odpalenia.Bez pomocy Plaka nie ruszało, po psiknięciu odpala i chodzi normalnie ,gaszę ,po 3sek. odpalam i bez plaka ani rusz. Wymieniłem filtr paliwa ,węże przelewowe z wtrysków ,sprawdziłem szczelność przewodów paliwowych ,odpiąłem przelew z filtra i zaślepiłem ,zrobiłem próbę przelewową wtrysków (wszędzie równo ledwo leci) i nic. Jedynie co zauważyłem to jak napompuje gruszką filtr to auto odpali i chodzi, jak je zgaszę to po minucie ucieka paliwo z filtra(widzę w wężu przeźroczystym) i bez napompowania nie odpali. Czy to koniec pompy cr?

Bump: dodam,że po odpaleniu auta to na wolnych obrotach i przy odpiętym przelewie od filtra paliwo ledwo idzie w wężu a powinno chyba śmigać a nadmiar wrócić przelewem?

filipd78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2015, 16:33   #2
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: agonia pompy cr 1.8tdci?

Witam,
przede wszystkim spokojnie te pompy są trwałe i naprawdę rzadko szwankują a jeśli już to raczej jakiś zaworek , czujnik a nie sama pompa, mi to wygląda na jakąś nieszczelność w układzie paliwowym, szczególnie polecam przyjrzeć się filtrowi paliwa a zwłaszcza króćcom elementem uszczelniającym są tam oringi które z czasem tracą szczelność do układu dostaje się powietrze i problem gotowy.
Myślę że gdybyś miał uszkodzoną pompę to na desce rozdzielczej miałbyś choinkę zapalonych kontrolek na czele z palącą się sprężynką a nic nie piszesz o palących się kontrolkach, w ostateczności jeśli jest to problem cofającego się paliwa to możesz założyć zaworek zwrotny, na tym forum czytałem opinię kilku osób twierdzących że taki zabieg pomógł.

Ostatnio edytowane przez Toni999 ; 15-03-2015 o 16:44 Powód: uzupełnienie
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2015, 16:57   #3
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: agonia pompy cr 1.8tdci?

Jest uszkkodzony zaworek w recznej pompce, i po zgaszeniu silnika przepuszcza paliwo z powrotem do zbiornika, który jest niżej, .
Aby sie upewnić, możesz zrobić eksperyment, ustawiajac bańkę z paliwem wyżej silnika, przewód zasilający odłączasz go od rurki przychodzącej ze zbiornika, przedłużasz innym przewodem zasilenie od silnika wkładając do bańki z paliwem końcówkę przewodu.Odpalasz silnik, pochodzi trochę gasisz.Wypalasz papierosa, lub wypijasz kawę, odpala, to jest to, jak nie szukasz dalej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2015, 21:21   #4
Kaju88
ford::average
 
Avatar Kaju88
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: Malbork
Model: Ford Kuga Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 112
Domyślnie Odp: agonia pompy cr 1.8tdci?

Tylko z tym papierosem z dala od bańki z paliwem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak na poważnie to zdziwiłem się troszkę, bo mój (były) mechanik twierdził na upartego, że w common railach (czyt. tdci) nie ma ręcznej pompki. W sumie dobrze, że go już zmieniłem, a co do auta to podobno nasze foki mają problem z połączeniem paliwa i grawitacji - podobno nie lubią stać pod górkę np, wtedy ludzie cudują z zaworkami na przewodach zasilających (bo na powrotach są fabrycznie).
__________________
* Ford Focus mk1 Ghia! 1.8 TDCI 115KM 2004r.
* Renault Master III 2.5 dCi 2002r.
* Alfa Romeo 156 2.0 TS 155KM 2000r.
Kaju88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2015, 06:46   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: agonia pompy cr 1.8tdci?

Cytat:
Napisał Kaju88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak na poważnie to zdziwiłem się troszkę, bo mój (były) mechanik twierdził na upartego, że w common railach (czyt. tdci) nie ma ręcznej pompki.
Mówiąc szczerze to do momentu przeczytania Twojego postu obstałbym murem za twoim mechanikiem...
Jesteś pewien że to oryginalne a nie dokładane przez kogoś?
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2015, 14:11   #6
Kaju88
ford::average
 
Avatar Kaju88
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: Malbork
Model: Ford Kuga Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 112
Domyślnie Odp: agonia pompy cr 1.8tdci?

Wiesz co, ja nie mam o tym pojęcia, nie jestem mechanikiem z zawodu. Pisze czego doświadczyłem, od początku przygody z Foką jestem przekonany, że zawór jest fabrycznie montowany na przewodzie powrotnym, ale ręki uciąć nie daje, bo nigdy sam się nie przyglądałem. Wiem tylko, że ludzie zakładają sobie w różnych autach takie zaworki na zasilaniach, bo podobno wtedy paliwo nie spływa do baku i auta lepiej palą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
* Ford Focus mk1 Ghia! 1.8 TDCI 115KM 2004r.
* Renault Master III 2.5 dCi 2002r.
* Alfa Romeo 156 2.0 TS 155KM 2000r.
Kaju88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.