Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2022, 02:15   #1
Nitrus
ford::amateur
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 07-07-2014
Skąd: J.G.
Model: Galaxy III
Silnik: 2,0 Benzyna 107kW
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Duratec 2.0 Benzyna na trasie zaczął szarpać, gaśnie na wolnych, laweta

Witam serdecznie
Galaxy z 2010 lift 2.0 benzyna
Po przejechaniu ok 300km po ok godzinie parkowania zmiana miejsca ok 1,5 km na światłach zacząć przygasać podkręciłem obroty i szybko zjechałem na parking
Przy próbach odpalenia szarpanie nierówna praca trochę dymu i zapach benzyny
stwierdziłem laweta. Panowie od lawety jak odpaliłem zdiagnozowali " cewka albo świeca" ale późno i nic się nie zrobi. Po zholowaniu zacząłem kombinować z odpinaniem i zamianą cewek marny skutek jak odpiąłem dwie pierwsze od lewej w zasadzie praca się nie zmieniła natomiast przy odpinaniu dwóch następnych radykalna zmiana silnik gasł, ale miałem wrażenie że jak odpinam te dwie cewki od lewej to minimalnie ledwo zauważalnie zwalniał. Kupiłem dwie nowe cewki ale nic się nie zmieniło nawet jak zamieniałem te na na pewno sprawne. Sprawdziłem świece i były mocno okopcone. Zawiozłem Galaktykę do mechanika. Zmienił świece na nowe bez efektu. Ciśnienie po sprawdzeniu wzorcowe. Wyjęte wtryski podają paliwo pompa też bez zarzutu. Iskra nawet na starych świecach tez spoko. Mechanik stwierdził że się poddaje. Mówił jeszcze o czujniku stukowego spalania że może to ale ciężko się dostać to trzeba do kogoś kto ma odpowiedni miernik. Pomyślałem jeszcze może paliwo, ale nic podejrzanego nie zauważyłem. Silnik Flexifuel to nawet na mniej oktanowym powinien gadać.
Po podpięciu OBDII pokazało takie błędy... w załączniku

Panowie pomocy bo auto do pracy potrzebne!!!
Załączone Pliki
Typ Pliku: txt tekst.txt (6.2 KB, 15 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Nitrus ; 26-08-2022 o 02:23 Powód: zły załacznik
Nitrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2022, 10:45   #2
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 140
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 Benzyna na trasie zaczął szarpać, gaśnie na wolnych, laweta

Na 2 cylindrze masz wypadający zapłon, świeca?, cewka?, ostatecznie uszczelka głowicy przy 2 cylindrze? takie tam moje przemyślenia pozostałe błędy związane z pierwszym czyli wypadającym zapłonem. U kolegi w mondeo mk4 było podobnie-mechanik podczas zmiany świec ukręcił gwint w głowicy i świeca luźno latała.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2022, 19:16   #3
Nitrus
ford::amateur
 
Imię: Czarek
Zarejestrowany: 07-07-2014
Skąd: J.G.
Model: Galaxy III
Silnik: 2,0 Benzyna 107kW
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 Benzyna na trasie zaczął szarpać, gaśnie na wolnych, laweta

Dzisiaj był u mnie fachowiec od elektryki z zawodowym sprzętem diagnostycznym do Forda.Od razu było widać że wie co robi i że ma spore doświadczenie w tych tematach. Pomierzył wszystkie opcje i na koniec stwierdził, że elektryka chodzi bez zarzutu. Wykluczył czujnik spalania stukowego i jakość paliwa. Powiedział że silnik się zachowuje jakby coś było nie tak z mechaniką że coś wyraźnie klekocze w silniku także mechanicy musieli coś przeoczyć. Stwierdził problem z dwoma środkowymi cylindrami Mówił że czasami auto się tak zachowuje jak ma wydmuchaną uszczelkę między tymi cylindrami, ale też zła praca zaworów. Powiedział że można spróbować sprawdzić kamerą termowizyjną zdejmując pokrywę z tylu silnika jak wydechy chodzą tylko że tej kamery nie ma ze sobą także umówiliśmy się na poniedziałek i chyba będzie wizyta u niego w warsztacie bo gość zajmuje się też podstawową mechaniką. Uwalony gwint świecy odpada bo auto uległo awarii przed wymianą świec których wymiana z resztą nic nie zmieniła.
Nitrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.