Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2017, 15:39   #1
pwr89
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-01-2017
Skąd: Elbląg
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Jak wymienić zewnętrzne lusterko elektryczne

Cześć.

Gwoli uprzejmości, jako iż jestem nowym użytkownikiem forum - dziękuję za wszelkie wsparcie.

Posiadam Forda Focusa MK2 FL, w którym uszkodzone zostało prawe lusterko zewnętrzne. Z tej przyczyny muszę dokonać jego wymiany. Dotychczas udało mi się ustalić, że wymiana takiego elementu u producenta to koszt przekraczający 1000PLN, w związku z czym rozpocząłem poszukiwania części i metod wymiany na własną rękę.

Natknąłem się jednak na dwa problemy.

#1
Stosunek ceny do jakości jest parametrem dobrze mi znanym więc wybór odpowiedniego producenta ma ogromne znaczenie. Dotychczasowy faworyt:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oraz elternatywa:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czas na komplikacje: być może to kwestia kosmetyczna jednak wytłoczenie na powierzchni obecnego migacza nie odpowiada temu z zamiennika (załącznik 1 "sht" - oryginał; załącznik 2 "shta" - zamiennik) - zastanawiam się, czy ma to przełożenie na dalsze różnice?

#2
Wymiana - zdjęcie obecnego, założenie nowego.
Poniżej link do filmu na YT, z instruktażem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jest on wystarczający aczkolwiek nie 100% precyzyjny ponieważ nie ukazuje momentów zdjęć osłon z wnętrza drzwi czy założenia kostki na prowadnicę w osłonie (trzeba obejrzeć aby zrozumieć o co chodzi). Chciałbym uniknąć lub chociaż zminimalizować ryzyko jakichkolwiek pomyłek podczas własnoręcznej wymiany - czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym zakresie?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg sht.jpg (39.6 KB, 44 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg shta.jpg (56.3 KB, 45 wyświetleń)

pwr89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryczne lusterka , lusterka , lusterko , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.