Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kosmetyka samochodowa

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2016, 14:51   #1
bentbentley
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Skąd: Gdynia
Model: Seat Leon
Silnik: 1.8TSI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Plamy na fotelu

Witam,

poniżej zamieszczam dwa zdjęcia z zabrudzeń na fotelu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie brzmi czy ubrudzenia te da rade jakoś wyczyścić ? Czy ta farba to już na amen ?

Pozdrawiam

bentbentley jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2017, 07:39   #2
mariano1421
ford::amateur
 
Imię: MARIUSZ
Zarejestrowany: 16-03-2017
Skąd: KIELCE
Model: FORD FOCUS MK1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Pytanie o plamy na fotelu

Wystarczy ze kupiszs sb chusteczki do tapicerki i bd próbiował tym to zmyc lub oddasz autko do fachowca tylko to rozwiozanie ejst bd droższe ale skuteczniejsze nie twierdzac ze chusteczki tez sa dobre
mariano1421 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2017, 20:55   #3
manio49
ford::average
 
Imię: Maniek
Zarejestrowany: 10-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 65
Domyślnie Odp: Pytanie o plamy na fotelu

Chusteczki to są do nosa.

A do autora - podjedź do jakiegoś studia detailingowego, niech obejrzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
manio49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 15:06   #4
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Pytanie o plamy na fotelu

Odświeżyć siedzenia możesz za pomocą pianki Vanish. Nadaje się on do dywanów i tapicerki, ale świetnie radzi sobie z welurem na plamy i różnego rodzaju zabrudzenia. Ale upewniłbym się wpierw co to za materiał. Vanish odradza stosowania na jedwab i tkaninach przeznaczonych do prania na sucho.
Psikasz materiał pianką, wcierasz szmatką, Zostawiasz na 2 godziny, a potem odkurzasz. Efekt końcowy naprawdę fajny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do skóry, trzeba sprawdzić, co to się rozlało. Obsikaj wodą z mydłem i zobacz, czy plamy znikną. Jeśli tak to zabrudzenie jest niegroźne i można zwyczajnie umyć. Jak nie zejdzie to proponuję odpowiednio przygotować materiał i zastosować jakąś pastę do skór w kolorze czarnym.

Ostatnio edytowane przez Konani ; 11-04-2017 o 15:09
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 09:56   #5
jagmar
ford::average
 
Avatar jagmar
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 58
Domyślnie Odp: Plamy na fotelu

boże jak można polecać Vanisha do tapicerek samochodowych...

kup zestaw Colourlock (do skóry oraz do alkantary) i spróbuj... jak po tym nie zejdzie to znaczy że nie zejdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jagmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 11:54   #6
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Plamy na fotelu

A próbowałeś? Bo ja tak i w efekcie mam siedzenia jak nowe. Z przodu gorzej bo już trochę przetarty kolor
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 900090725_15_1024x768x75.jpg (53.5 KB, 43 wyświetleń)
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 15:42   #7
jagmar
ford::average
 
Avatar jagmar
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 58
Domyślnie Odp: Plamy na fotelu

Cytat:
Napisał Konani Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A próbowałeś? Bo ja tak i w efekcie mam siedzenia jak nowe. Z przodu gorzej bo już trochę przetarty kolor
szkoda że mieszkasz tak daleko bo inaczej bym Cię zaprosił na piwko i przeprał Ci te fotele ekstrakcyjnie - wtedy byś zobaczył ile syfu z nich by wyszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja wiem, że wśród "amatorów detailingu" oraz handlarzy Vanish uchodzi za świetny preparat ale niestety nie jest zbyt bezpiecznym środkiem do używania na tapicerkach samochodowych... Dlatego poleciłem zestaw Colourlock, który jest bezpieczny a zarazem bardzo efektywny...
jagmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 19:44   #8
Konani
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-08-2016
Skąd: Kato
Model: Focus
Silnik: 2.0 ST170
Rocznik: 2003
Postów: 308
Domyślnie Odp: Plamy na fotelu

Dlatego zaproponowałem się upewnić co to za materiał przed nałożeniem vanish-a 27zl i starczy na wiele takich prań, przy okazji można jakiś dywan żonie odświeżyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moja była zadowolona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Konani jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.