Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2017, 22:51   #921
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Majecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest opcja, żeby tak podpiąć led`y, by świeciły razem z lusterkami, oraz normalnie w automacie podczas jazdy?
też bym tak chciał, trzeba coś pomyśleć

Cytat:
Napisał Majecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skąd najlepiej w komorze silnika wziąć "+" który daje napięcie po przekręceniu stacyjki
jest skrzynka z bezpiecznikami i tam znajdziesz "+"

wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 19:53   #922
Majecki
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-01-2017
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2006
Postów: 63
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Dzięki za sugestię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wziąłem "+" z wolnego miejsca na bezpiecznik, w którym akurat po wyłączeniu zapłonu napięcie zanika.

Z lusterkami jeszcze się pobawię ale to już nie dziś. Na chwilę obecną zaświecają się po zapłonie, a jak automat włącza xenony, to DRL przygasają o 30%. Tak to mniej więcej wygląda po zmroku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20170328_194744_HDR.jpg (76.3 KB, 278 wyświetleń)
Majecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 21:02   #923
Dual
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Powracam do tematu dołożenia oryginalnych DRL do S-Maxa FL. Mam już zakupione reflektory, ramki dostępne są w ASO po 147zł sztuka. Pozostaje kwestia wtyczek do tych LEDów i tu pytanie:
- znacie może producenta, oraz typ wtyczki 3 piny?
- czy może warto dokupić wiązkę zderzaka pod LEDy? Jeśli tak to czy wystarczy wtedy wpiąć się zamiast starej wtyczki i nie będę zmuszony do przeciągania kabli z komory silnika do kabiny?

Przeciągałem ostatnio przewód do sygnalizacji wypalania DPFu i nie jest to proste. Chętnie zapłacę za oryginalną wiązkę ale dochodzą mnie słuchy, że i tak Ford nie dawał tych dodatkowych przewodów pod DLR w dalszej części wiązki. Ktoś wie jak jest naprawdę?
Dual jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 17:18   #924
aBOB
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2015
Skąd: Jaworzno
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Dual Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powracam do tematu dołożenia oryginalnych DRL do S-Maxa FL. Mam już zakupione reflektory, ramki dostępne są w ASO po 147zł sztuka. Pozostaje kwestia wtyczek do tych LEDów i tu pytanie:
- znacie może producenta, oraz typ wtyczki 3 piny?
- czy może warto dokupić wiązkę zderzaka pod LEDy? Jeśli tak to czy wystarczy wtedy wpiąć się zamiast starej wtyczki i nie będę zmuszony do przeciągania kabli z komory silnika do kabiny?

Przeciągałem ostatnio przewód do sygnalizacji wypalania DPFu i nie jest to proste. Chętnie zapłacę za oryginalną wiązkę ale dochodzą mnie słuchy, że i tak Ford nie dawał tych dodatkowych przewodów pod DLR w dalszej części wiązki. Ktoś wie jak jest naprawdę?
Witam,

Właśnie dzisiaj zakończyłem dokładnie DRL do s-max FL. Na wstępie pragnę podziękować forumowiczom a w szczególności rp222. Dzięki jego pomocy udało się to zrobić bez większych problemów.
Jak i w jego i moim przypadku niestety wiązka przednia nie rozwiąże problemu. Musisz fizycznie sprawdzić ile przewodów leci w wiązce z BCM (wiązka która łączy się z wiązką przednią pod prawym reflektorem) - może Ty będziesz mieć szczęście i wszystkie będą, mi brakowało 2. Jeśli masz wszystkie to wystarczy dołożyć wiązkę przednią, zmienić ust. EMLconfigiem i po sprawie.
Jeśli nie , to schemat podpięcia jest tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
str.64 podłączenie DRL, str.22 układ złącz w BCM-ie i numeracja pinów - ze złącza C1 pociągnąć dwa przewody(jeden do prawego, drugi do lewego światła) piny 56 i 57, lub odpowiednio połączyć ja w kostce (jesli masz wymieniona wiązkę przednią). Aby to zrobić musisz rozebrać schowek aby dobrać sie do BCM (instrukcje jak zdjąć schowek znajdziesz na forum, nie jest to jakoś strasznie skomplikowane), przepuścić dołożone przewody do komory silnika (zrobiłem otwór tuż przy oryginalnej wiązce - pamiętaj aby dobrze uszczelnić to miejsce). Długość przewodów zależy gdzie je chcesz dociągnąć.
Następnie, musisz używając ELMconfiga zmienić funkcje w CCD strona 2, pozycja 13 (dayrunning light) na Dayrunning light in pos '0' and POS (oczywiscie zakładając ze masz czujnik zmierzchu) i wszytko powinno działać cacy.

Mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłem Ci temat.

Pozdrawiam
aBOB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 13:11   #925
Dual
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Wracam do tematu, bo mam już wszystko ogarnięte, poza wtyczkami do świateł. Znalazłem w dokumentacji jaka powinna być wtyczka i ponoć ma to być to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niestety ja mam DRL z 3 pinami a nie z dwoma. Podpowiecie gdzie można dorwać odpowiednie wtyczki.

Pozdrawiam
Dual jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 20:53   #926
rp222
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 125
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Ja kupowałem tu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
nr produktu: 33471-0306
Wczoraj nie dopisałem, że nie ma tam pinów

Ostatnio edytowane przez rp222 ; 10-05-2017 o 20:46 Powód: dodatkowe fnfo
rp222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 15:20   #927
Dual
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Super, już zamówione.
Dual jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 17:24   #928
mariuszb55
ford::advanced
 
Avatar mariuszb55
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-09-2015
Skąd: Warszawa
Model: S-Max Platinium X
Silnik: 2.0 Tdci 181KM; 413 Nm
Rocznik: 2007
Postów: 214
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Witam.
Mam pytanie do osób montujących u siebie światła nssc 523 hp - czy są one wyposażone w funkcję świateł pozycyjnych (świecą z mniejszą mocą ?)
Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą, który twierdzi, że mają taką opcję.
Natomiast w opisie na stronie nie ma takiej informacji.
Pozdrawiam.
mariuszb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2017, 17:57   #929
xelus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Widziałem kiedyś u sprzedającego manual, z którego wynikało, że w zależności od tego, który z dwóch przewodów ze sterownika użyje się do sterowania, światła będą działały tylko jako dzienne, lub dzienne/pozycyjne.
Natomiast na reflektorze wybita jest homologacja RL00 co moim zdaniem oznacza tylko dzienne - do pozycji chyba powinno być dodatkowo 02A - ale specjalistą nie jestem, może ktoś inny potwierdzi.
xelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2017, 08:08   #930
wilczak
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2015
Skąd: Lublin
Model: S-max/Subaru
Silnik: 2.5T/3
Rocznik: 2009/2006
Postów: 177
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

ja mam je zamontowane i podłączone jak w polifcie czyli dziennopozycyjne
wilczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.