Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2017, 17:12   #191
karolg88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-03-2017
Model: golf v variant
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

No chodzi mi o szybkość zmiany biegów, reakcję na pedał gazu, żywotność takiej skrzyni 😊

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

karolg88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 08:24   #192
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Zmina biegu jest w ułamku sekundy. (skrzynia jest dwusprzęgłowa - jak jedziesz powiedzmy na 2 biegu, 3 jest już wrzucony i czeka aż komputer zdecyduje o zmianie sprzęgła. po zmianie sprzęgła i jeździe na 3, w drugiej części zmieniane jest przełożenie z 2 na 4 i 4-ka czeka na swoją koelej itd. Skrzynie tego typu zmieniają biegi w ułamku sekundy, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt razy szybciej niż zrobił by to kierowca z manualem)

Zmianą steruje komputer, więc reaguej na styl jazdy. (im mocniej wciśniesz gaz, tym biegi trzymane są dłużej, i zmieniane przy wyższych obrotach. Przy małych wychyleniach gazu, biegi trzymane są krócej i zmieniane przy niższych obrotach. Jak potrzebujesz coś wyprzedzić i wciskasz mocniej gaz, następuje natychmiastowa redukcja i autko rwie do przodu.

Jednym słowem te skrzynie są świetni edopracowane i wymarzone do jazdy.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, tego chyba nikt CI nie powie: ale jak będziesz kupował autko poniżej 10 lat i 200000km przebiegu, powinno być na gwarancji Ford Protect do 5 lat i później Ford 12, chyba że właściciel był dyplomatycznie powiedziawszy słabszy intlelektualnie, albo z autem coś było kombinowane. Obie te gwarancje obejmują również skrzynię.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 29-03-2017 o 08:43
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 18:07   #193
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cytat:
Skrzynie tego typu zmieniają biegi w ułamku sekundy
O ile na drugim sprzęgle czeka poprawnie wydedukowany do bieżącej sytuacji bieg, to rzeczywiście jest to poniżej 100ms. Nie poczujesz nawet zmiany.
Nie ma człowieka, który byłby to w stanie zrobić szybciej na klasycznym manualu.

Redukcja równie szybka z 6-ki na 5-kę (bo przy zapiętym 6-tym biegu na drugim sprzęgle jest zawsze 5-ty).

Redukcja o jeden i trzy biegi jest w miarę szybka (około pół sekundy), redukcja o parzystą liczbę biegów może trwać powyżej sekundy. To i tak jest szybciej niż zrobi to przeciętny kierowca, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w PS masz auto rev-matching wbudowany, także nie ma nurkowania przy redukcji.


Co do wytrzymałości. Zależy co kupisz i jak ktoś o to dbał. Jak chcesz agresywnie jeździć, to zdecydowanie trzeba skrócić interwał wymiany oleju (co 60kkm).

Skrzynia jest policzona na 450Nm momentu, ale średnio radzi sobie z wysokimi obrotami, także do Diesela jak najbardziej, w ecoBoostach nie polecają tych skrzyń. Ford wycofał się z PS w benzynie, teraz jest dostępny tylko w Dieselu.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2017, 23:13   #194
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

No to do dziwnych odgłosów... To mogę dodać dźwięk wrzucania biegu bez sprzęgła w manualu, czyli zazebianie się kręcych zębatek. Taki zgrzyt mam... Raz dziennie. Niestety nadal błędów brak.
Wydaje mi się, że dźwięk jest przy zmianie z 3 na 4 bieg.
Oczywiście takie skrzypniecie nadal występuje, ale to raczej 2 i 3 bieg.
Poogladalbym schemat ideowy ...jak to cholerstwo pracuje i dlaczego zgrzyt jest tylko na 3 i 4 biegu.
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2017, 10:31   #195
Dudi_81
ford::advanced
 
Avatar Dudi_81
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-07-2015
Skąd: Nadolice Wielkie
Model: Audi Q5 Quattro
Silnik: 2.0 TFSI 320KM
Rocznik: 2018
Postów: 274
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

W tej [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] możesz podejrzeć na stronie 17
__________________
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2017, 10:12   #196
Barto88
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 29-04-2017
Model: Mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Mój powershift zaczął mi szarpać co jakiś czas przede wszystkim na zimnym silniku lub przy mocnym dodaniu gazu. Po 3 dniach pojawił sie ten komunikat. Komputer pomazał błąd: P0766 (nieprawidłowe działanie elektrozaworu D sterującego zmiana biegów lub zablokowanie w położeniu wyłączenia ) i przechodzi w tryb serwisowy (jedynie wsteczny oraz 1 bieg działają) po wylaczeniaubzaplonu i ponownym włączeniu komunikat gaśnie i normalnie zmienia biegi, ale poszarpuje.

I teraz pytanie, czy upgrade softu może naprawić problem? Czy jednak trzeba oddawać od razu do rozebrania skrzyni?
Ktoś sie orientuje jaki jest koszt naprawy (nie w ASO) takiej usterki? Czy trzeba wymieniać cały moduł sterujący?
Dzięki za wszelkie wskazówki! Pozdrawiam
(Mk4 2012, przebiek >200 tys)
Barto88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 09:23   #197
Piotrek1982
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2007
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Ponieważ jest to mój pierwszy automat, mam pytanie. Czy to normalne, że przy zmianie położenia trybu z P na D i trzymaniu auta na hamulcu, jest odczuwalne lekkie drżenie? Odczucie to zanika wraz z rozgrzaniem silnika. Najbardziej to czuć na zimnym, zaraz po odpaleniu.
Piotrek1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 10:37   #198
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 905
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Drżenia to ja akurat u siebie nie czuję.
Natomiast normalną rzeczą jest to, że tarcie wiskotyczne oleju maleje z wzrostem temperatury (olej staje się rzadszy) więc efekt pełzania Powershift jest znacznie bardziej wyczuwalny na zimnym silniku.
Jest z resztą o tym nawet napisane w instrukcji.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2017, 11:39   #199
Piotrek1982
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-08-2007
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 65
Domyślnie Odp: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Może źle to nazwałem, pewnie chodzi o efekt pełzania, czyli chęć jazdy do przodu i wyczuwalne w związku z tym obciążenie. Dziękuję za odpowiedź.
Piotrek1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2017, 10:13   #200
qwertykk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2017
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Re: Powershift doznania i jej dziwne zachowania

Cześć,

czy macie podobne minimalne szarpanie, ale naprawdę minimalne przy redukcji 2 -> 1 przy zatrzymywaniu? jeśli mocno i szybko hamuję nie ma takiego odczucia, jeśli jest to w korku i zatrzymywanie następuje powoli mam minimalne szarpanie tak przez 1-2 sek.
qwertykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.