Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2016, 06:26   #1
macieklag
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v LPG
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Hałasująca klimatyzacja 2.0 Duratec

Witam, od pół roku jeżdżę mondeo mk4 2.0, z uwagi na aktualną porę roku, często używam klimatyzacji. Wszystko było by ok, gdyby nie fakt, że po kilkunastu minutach zaczyna we wnętrzu wydobywać się dziwny hałas, wibracje, które w komorze silnika nie są słyszalne. Najbardziej nasila się to podczas postoju na światłach, podczas jazdy sam silnik też nie pracuje zbyt cicho + szum wiatru, ale na postoju w momencie kiedy obroty schodzą po przegazowaniu, zaczyna się dziwny hałas. Może ktoś spotkał się z podobnym objawem, wrzucam link po nagrania, które choć słabej jakości, dokładnie odwzorowuje zaistniałą sytuację. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeśli chodzi o szczegóły co już udało mi się wyeliminować:
- wymiana rolek (prowadząca i na napinaczu)
- wymiana paska osprzętu
- klima była nabijana tydzień temu + odgrzybianie (korzystałem z grupona więc ciągle zastanawiam się czy gość nie wziął tylko kasy za odgrzybianie, bo nie przekazał mi żadnego wydruku z maszyny, stwierdził że coś brakowało gazu)
- sprawdziłem łożysko sprężarki, po wymontowaniu bez zastrzeżeń
- w ostatnim tygodniu wymieniłem jeszcze sprzęgło alternatora, na które też padło podejrzenie

Klimatyzacja działa poprawnie, choć jej wydajność nie powala, ale to chyba standard w mk4 ze względu na ilość gazu i wysokie temperatury.
Dźwięk przypomina bardziej wibracje niż samą głośną prace np. sprężarki. Jeśli ktoś miał doczynienia z podobną sytuacją, proszę o jakiekolwiek informacje. Wymiana sprężarki to ostateczność, zastanawiają mnie również przewody, które nie mam pojęcia czy posiadają jakiś tłumik drgań. Po wyłączeniu oczywiście brak jakichkolwiek podejrzanych dźwięków.

macieklag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2016, 09:28   #2
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: Hałasująca klimatyzacja 2.0 Duratec

Szukać wątków się nie chce. Mało danych. Jeżeli hałas jest tylko na włączonej klimie to dla mnie to kompresor od klimy. Dla mnie to jedź na warsztat i niech zobaczą jakie ciśnienia podczas tego hałasu są oraz wydajność klimy w stopniach.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2016, 12:36   #3
macieklag
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v LPG
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Hałasująca klimatyzacja 2.0 Duratec

Przeglądałem chyba wszystkie wątki dotyczące klimatyzacji, ciśnienie jest ok, klimatyzacja działa i chłodzi. W upalne dni jest mniej wydajna ale to ze względu na ekologie, mk4 ma małą ilość czynnika. Dzięki/wibracje pojawiają się tylko w określonych momentach - bieg jałowy, schodzenie z obrotów, czasem nie słychać w ogóle. Na zewnątrz brak jakichkolwiek podejrzanych dźwięków. Podejrzewałem że może to być jakiś przewód, który wpada w rezonans. Więc forum jest najlepszym miejscem żeby o to zapytać
macieklag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2016, 19:59   #4
Nikoś01
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-03-2016
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Hałasująca klimatyzacja 2.0 Duratec

Co prawda nie w mondeo ale kiedyś miałem coś takiego w lagunie II. Stało się to nagle, czasami tak hałasowało, że ludzie się oglądali. Wydałem trochę kasy zanim kumaty gość stwierdził, że to jest wina jakiegoś elektrozaworu, który jest w sprężarce. Był on od przełączania ciśnienia czy coś takiego, było to dawno i nie pamiętam. Po wymianie zaworu problem zniknął.
Nikoś01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 10:24   #5
macieklag
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v LPG
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Hałasująca klimatyzacja 2.0 Duratec

Wczoraj mierzyłem temperaturę jaką rzeczywiście daje klimatyzacja, termometr elektryczny w kratce nawiewu pokazywał poniżej 6 stopni przy temperaturze powyżej 30 na zewnątrz.
Jeśli chodzi o ten elektrozawór, czy można jakoś sprawdzić jego działanie poprzez interfejs diagnostyczny, lub odczytać ciśnienie w układzie? Przeglądałem w forscanie ale trudno było mi odnaleźć jakie parametry ma pracująca klimatyzacja, były tylko informacje czy kompresor pracuje, informacje o zbyt wysokim ciśnieniu itp
macieklag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 11:01   #6
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: Hałasująca klimatyzacja 2.0 Duratec

Ciśnienia nie zobaczysz przez kostkę. Auto musi być podłączone po przez maszynę od klimy. Tam na wskaźnikach będzie widać jakie jest ciśnienie HP i LP. HP w zależności od temperatury 8-20 bar natomiast LP musi być około 2 bar wszystko przy dwóch 2000 obr/min.
U ciebie występuje problem na biegu jałowym wtedy ciśnienie LP może być 2,5 bara. Masz mondeo 2008 rok czyli nie masz żadnego elektrozaworu tylko zawór mechaniczny jest on wymienny. Koszt nowego około 80 PLN. Moim zdaniem masz dobry bo wtedy słabo chłodzi ponieważ ciśnienie LP jest wtedy za wysokie np. 4 bary. Ale tego sam nie sprawdzisz bo to tylko widać na maszynie od klimy. Jeżeli miał byś LP za niskie 1 bar lub mniej, a nawet podciśnienie to masz do wymiany osuszacz, który się zatyka i też może powodować twoje problemy.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2016, 14:23   #7
tracer88
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2013
Model: Mondeo MK3 Fiesta mk6 GSXR 600 K6
Silnik: 2.0 16V 145KM 1.4 80KM
Rocznik: 2002 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Hałasująca klimatyzacja 2.0 Duratec

Cytat:
Napisał ketez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz do wymiany osuszacz
Czyli stary osuszacz może być powodem słabej klimy i braku cyklicznej pracy sprężarki?
Bo w warsztatach jak mówię o wymianie osuszacza to dziwnie na mnie patrzą. Chcieliby od razu wymienić mi cała kliamtyzację.
tracer88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 21:26   #8
macieklag
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 20-10-2015
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 16v LPG
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Hałasująca klimatyzacja 2.0 Duratec

Podczas ostatnich oględzin przewodów klimatyzacji, odnalazłem miejsce gdzie przewody przechodzą przez ścianę grodziową, jest tam podkładka gumowa oraz plastik składający się z dwóch elementów skręcanych śrubami. U mnie na prawej rurce był delikatny luz wyczuwalny ręką, a do tego w dalszej części rurki były dociśnięte jedna do drugiej. Według mnie może to mieć znaczenie, jeśli chodzi o opisany przeze mnie problem, ponieważ hałas, wibracje były słyszalne tylko wewnątrz kabiny, a nie w komorze silnika. Luz skasowałem owijając prawą rurkę taśmą. Przewody nieco rozgiąłem aby nie stykały się o siebie. Na efekty trzeba będzie jednak zaczekać, ponieważ hałas pojawiał się kiedy na zewnątrz było powyżej 25 stopni. Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcie opisanego elementu. Pomiędzy rurkami jest jeszcze mały, plastikowy element rozdzielający.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macieklag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 17:53   #9
mariusz1972
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0 BENZYNA 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Hałasująca klimatyzacja 2.0 Duratec

Witam, a czy występuje u Ciebie takie dziwne wycie klimy na biegu jałowym? Przy przyspieszaniu zanika (może jest zagłuszane). U mnie do tego wycia dołączyło jakieś grzechotanie. Jak wyłączam klimę jest cisza. Monitoruję temat
mariusz1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 22:07   #10
MKX4
ford::average
 
Avatar MKX4
 
Zarejestrowany: 28-06-2012
Model: MK4 TiX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Hałasująca klimatyzacja 2.0 Duratec

U mnie występuję, trzeba będzie to ogarnąć
MKX4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.