Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2014, 20:27   #51
Tomii2512
ford::average
 
Avatar Tomii2512
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2011
Skąd: Saillon
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 70
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Witajcie mam małe pytanko w instalacji głośnikowej przy dużych głosnikach są 4 kabelki jak podłączyć? Hertze DSK 165 z góry dzięki

Tomii2512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2014, 21:24   #52
liosty
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Warszawa Białołęka
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Są cztery ale po dwa takie same. Nie wiem czy to nie rozgałęzienie do małych głośników...
liosty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 07:55   #53
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,028
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Cytat:
Napisał Tomii2512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie mam małe pytanko w instalacji głośnikowej przy dużych głosnikach są 4 kabelki jak podłączyć? Hertze DSK 165 z góry dzięki
W mondeo mk4 jest taki wątek

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bump:
Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze,oto "jakość" Forda w wersji TITANIUM...fotki z dziś (drzwi kierowcy) ,ręce opadają!
Chyba już wiem dlaczego BMW,AUDI tyle kosztują jako nowe,bo tam za takie coś to by chyba ręce pourywali tym co to montują i składają...masakra! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kupiłem autko rok temu i wszystko było git,po roku mimo że autko garażowane takie oto "kwiatki" "wyjszły"

I teraz co z tym zrobić pytanie?
Opcje:
1.Zdemontować - i co potem? - bezsens dla mnie
2.Zakleić taśmą czarną klejącą i git majonez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3.Zostawić i patrzeć jak tapicerska sie skurczy do 1cm? - chyba tak,najlepsza opcja ehhh
Tutaj koledzy macie odpowiedzi

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez artur1970 ; 05-01-2014 o 08:02
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 21:10   #54
mazury
ford::beginner
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Mazury
Model: focus Turior kombi
Silnik: 1.6 TdCi
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Pięknie a uporać się z klamką manualną /zdjąć/ w tylnich drzwiach,chętnie

bym zobaczył. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mazury jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2014, 11:59   #55
Big Z
ford::average
 
Avatar Big Z
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 17-06-2014
Skąd: DOA
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Cytat:
Napisał roberts3003 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdjęcie teraz
Jak się ten narzędź nazywa?
Zdjęcia coś nie bardzo umiem przenieść, ale gdyby ktoś zechciał spojrzeć, to post nr 18
__________________
Orły latają samotnie. Barany chodzą stadami.

Ostatnio edytowane przez Big Z ; 02-11-2014 o 12:01 Powód: dopiska
Big Z jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2016, 08:05   #56
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Odgrzewam kotleta, bo nie ma sensu zakładać nowego wątku.
Potrzebuję tej instrukcji demontażu poszycia drzwi z postu #2, ale tam widać już tylko "Photo not found" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś ma dostęp do tych zdjęć i mógłby je wrzucić na forum?
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2016, 14:58   #57
davenam
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 12-02-2016
Skąd: Poznan
Model: S-max Titanium S ST
Silnik: 2.0 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Cytat:
Napisał buk07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odgrzewam kotleta, bo nie ma sensu zakładać nowego wątku.
Potrzebuję tej instrukcji demontażu poszycia drzwi z postu #2, ale tam widać już tylko "Photo not found" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś ma dostęp do tych zdjęć i mógłby je wrzucić na forum?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
davenam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2017, 12:09   #58
Dual
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-02-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Odświeżam temat, ponieważ poprzednie fotki nie do końca obrazują jak można zdjąć boczek i dostać się do głośników, a dziś wymieniałem głośniki u siebie.

Co potrzebujemy:

- malutki płaski śrubokręt
- torks niestety wielkości nie pamiętam (z długim i magnetycznym końcem)
- śrubokręt krzyżakowy średniej wielkości

Operację zaczynamy od zdjęcia osłon śrub trzymających uchwyt do zamykania drzwi i klamkę otwierania. Do tego użyjemy małego płaskiego śrubokręta. Podważamy ten srebrny element ozdobny i wyjmujemy go. W obudowie klamki jest malutki krążek który też demontujemy (oznaczone na czerwo na fotce).
W ten sposób dostaliśmy się do śrub trzymających te elementy. Wykręcamy je torksem.

Teraz śrubokręt gwiazdkowym odkręcamy śruby do okoła drzwi (oznaczone na żółto na fotkce).

Demontujemy osłonę klamki otwierania drzwi i cała tapicerka schodzi nam pięknie do góry.

Gotowe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Efekt wymiany można zobaczyć na filmie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dual jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 11:00   #59
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Świetnie że dodałeś tą instrukcje i na pewno się komuś przyda .
Ja ze swej strony dodam ; bo przecież często Diabeł tkwi w szczegółach '' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
twój opis dotyczy tylko drzwi tylnych .

ale.....w przednich drzwiach zacząć trzeba od wypięcia osłony maskującej dostęp do śrub mocujących lusterka zewnętrzne .(taki trójkątny czarny plastyk ... który należy tylko palcami odciągnąć od ramki drzwi i do góry wyjąć) jest mocowany tylko na sprężynkach rozpierających więc nie ma problemu .
Po wykręceniu w/w wkrętów tj .
-4 szt. wkręty krzyżakowe (po obwodzie tapicerki drzwi
-2 szt. TORKS 20 pod srebrną osłoną uchwytu zamykania drzwi
-1 szt. TORKS 20 osłona/ mydelniczka małej klameczki wewnętrznej ( tu musimy wyjąć tą osłonę z tapicerki należy lekko przesunąć w bok (jest tam tylko jeden mały ząbek który lekko blokuje wyjecie ).
Dopiero wtedy
możemy odchylić boczek tapicerki i wysunąć do góry nie zapominając o wypięciu przewodów którymi są połączone np . małe głośniczki drzwiowe / sterowanie szybami lub inne np....... podświetlania progu / klamek czy schowków wewnętrznych .
Natomiast przy montażu ;
zwróć szczególną uwagę podczas wkręcania wkrętów krzyżakowych to (te po obwodzie tapicerki ) , ponieważ wkręcają się one w kostki plastykowe które lubią się obrócić podczas próby wkręcania .
Moja metoda to delikatnie bez dociskania wkręcić początkowo dwa zwoje samymi palcami
a potem dopiero z czuciem dokręcać wkrętakiem .(nieumiejętne tzw . na chama wkręcanie spowoduje że kosteczki mocujące pod tapicerką się poprzekręcają ....
lub powypadają z gniazda co spowoduje niepożądany efekt i ponowne zdejmowanie całego boczka tapicerki .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 17918_1164192721335.jpg (55.5 KB, 218 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20170209_058.jpg (117.7 KB, 226 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg S0-Ford-Individual-personnalisez-votre-S-Max-66275.jpg (71.7 KB, 219 wyświetleń)
__________________
......................... Pozdrawiam .

Ostatnio edytowane przez eclipse ; 19-03-2017 o 11:10
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2017, 20:24   #60
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Jak zdemontowac poszycie drzwi? - szukam instrukcji.

Cytat:
Napisał Dual Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżam temat, ponieważ poprzednie fotki nie do końca obrazują jak można zdjąć boczek i dostać się do głośników, a dziś wymieniałem głośniki u siebie.

Co potrzebujemy:

- malutki płaski śrubokręt
- torks niestety wielkości nie pamiętam (z długim i magnetycznym końcem)
- śrubokręt krzyżakowy średniej wielkości

Operację zaczynamy od zdjęcia osłon śrub trzymających uchwyt do zamykania drzwi i klamkę otwierania. Do tego użyjemy małego płaskiego śrubokręta. Podważamy ten srebrny element ozdobny i wyjmujemy go. W obudowie klamki jest malutki krążek który też demontujemy (oznaczone na czerwo na fotce).
W ten sposób dostaliśmy się do śrub trzymających te elementy. Wykręcamy je torksem.

Teraz śrubokręt gwiazdkowym odkręcamy śruby do okoła drzwi (oznaczone na żółto na fotkce).

Demontujemy osłonę klamki otwierania drzwi i cała tapicerka schodzi nam pięknie do góry.

Gotowe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Efekt wymiany można zobaczyć na filmie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam właśnie mam zamiar zmienić sobie głośniczki w fordzie bo jednak szału nie robią. Wymieniałeś przednie i tylne drzwi?????
Ps nie widzę fotek z Twojej wymiany możesz wkleić jeszcze raz albo podesłać na emaila?

Bump:
Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świetnie że dodałeś tą instrukcje i na pewno się komuś przyda .
Ja ze swej strony dodam ; bo przecież często Diabeł tkwi w szczegółach '' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
twój opis dotyczy tylko drzwi tylnych .

ale.....w przednich drzwiach zacząć trzeba od wypięcia osłony maskującej dostęp do śrub mocujących lusterka zewnętrzne .(taki trójkątny czarny plastyk ... który należy tylko palcami odciągnąć od ramki drzwi i do góry wyjąć) jest mocowany tylko na sprężynkach rozpierających więc nie ma problemu .
Po wykręceniu w/w wkrętów tj .
-4 szt. wkręty krzyżakowe (po obwodzie tapicerki drzwi
-2 szt. TORKS 20 pod srebrną osłoną uchwytu zamykania drzwi
-1 szt. TORKS 20 osłona/ mydelniczka małej klameczki wewnętrznej ( tu musimy wyjąć tą osłonę z tapicerki należy lekko przesunąć w bok (jest tam tylko jeden mały ząbek który lekko blokuje wyjecie ).
Dopiero wtedy
możemy odchylić boczek tapicerki i wysunąć do góry nie zapominając o wypięciu przewodów którymi są połączone np . małe głośniczki drzwiowe / sterowanie szybami lub inne np....... podświetlania progu / klamek czy schowków wewnętrznych .
Natomiast przy montażu ;
zwróć szczególną uwagę podczas wkręcania wkrętów krzyżakowych to (te po obwodzie tapicerki ) , ponieważ wkręcają się one w kostki plastykowe które lubią się obrócić podczas próby wkręcania .
Moja metoda to delikatnie bez dociskania wkręcić początkowo dwa zwoje samymi palcami
a potem dopiero z czuciem dokręcać wkrętakiem .(nieumiejętne tzw . na chama wkręcanie spowoduje że kosteczki mocujące pod tapicerką się poprzekręcają ....
lub powypadają z gniazda co spowoduje niepożądany efekt i ponowne zdejmowanie całego boczka tapicerki .
Dziękuje za podpowiedzi jak dobrać się do przednich drzwi.
A może jeszcze podpowiesz jak dostać się do głosniczka wysoko-tonowego w desce? wystarczy delikatnie podważyć?
Jakoś mnie natknęło i chyba poprawie sobie nagłośnienie chciałem się doradzić czy taki zestawik na przód da już jakiś efekt????
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ps. (drugie pod uwagę jakie biorę to słabsze:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bo nie wiem z jakimi lepiej poradzi sobie mała nawi FX.)
Mam nadzieję że dystanse dodają juz dobre bo gdzieś ktoś kupił czytałem że były za cienkie i głośnik za głeboko wchodził.
Ponoć lepsze są z MDF???
A co do tych głośniczków wysoko-tonowych? warto wymienić je na te z zestawu jeśli się na niego zdecyduje??
Myślałem tylko o przednich drzwiach i bez wygłuszeń dlatego chciałem się podpytać czy różnica będzie widoczna czy tylko wydatek niepotrzebny?
Radio jakie posiadam i zostanie to mała nawigacja FX.

Ostatnio edytowane przez Mario_ ; 17-04-2017 o 11:33
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.