Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2017, 22:11   #71
vxr
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 07-03-2017
Skąd: Kraków
Model: S-max 2,0 TXWA 163 km
Silnik: 2,0 TDCI TXWA
Rocznik: 2013
Postów: 19
Talking Odp: Automatyczne składanie lusterek

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Należy wykonać dwa połączenia między lusterkiem a modułem drzwiowym.Z A-3 na B-24 i A-4 na B-17.A-3 i A-4 dotyczy lusterka a B-24 i B-17 modułu drzwiowego.Może się zdarzyć,że będzie już połączenie A-3 na B-24 bo jest ono wykorzystywane także w innym celu (sterowanie lusterka w pionie-wspólne połączenie).
Cytat:
Napisał wrx23 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
udało się - pacjent żyję. Lusterka pięknie się składają z guzika jak i przy zamykaniu samochodu z pilota. Trzeba było dołożyć 3 kabelki (1 do lewego lusterka, a dwa do prawego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedynie co nie działa to podświetlanie nóg (czy to też się aktywuje w kompie? albo trzeba dorobić kolejny kabelek?)

Dziękuje mm32 za pomoc
Witam Kolegów i Koleżanki, to mój pierwszy post, Paweł z Krakowa Smax 163 km TXWA.
Ja podobnie jak cytowany kolega zamiast lusterek elektrycznych nieskładanych chce założyć elektryczne składane. Mam oryginalne lusterka na 9 kabli elektrycznie regulowane, ogrzewane z lampką i migaczem (s-max 2013r) i chce kupić skladane. Znalazlem skladane ogrzewane z lampka na 13 kabli (pewnie mial wersje z pamięcia foteli). Nowe lusterka sa bez BLISA (odpuscilem temat blisa po analizie innych postów i zagadnien zwiazanych z montowaniem radarów w zderzaku) a pytanie jest nastepujace:
1. nie rozumiem oznaczen połączen podanych przez Kolege MM32 tzn co zaczy A-3 i B24 itp ? ( takie sa opisy na module i lusterku?)
2. kolego WRX piszesz ze dokladales 3 kable - wg tych oznaczen od kolegi MM32 ktoryc nie rozumiem ? podpowiesz cos czy mam poprostu podać opisy kolegi MM32 elektrykowi i eletyrk sobie poradzi ?
3. czy trzeba cos programowac potem np BCMa?
4. czy jesli kupie lusterka na 13 kabli to moze byc problem ze bede mial za duzo kabli ? Czy zbędne kable nie będą mi bruzdziły ?
5. czy potrzebne sa jakies dodatkowe kable do wlacznika sterowania skladaniem lusterek ? teraz go nie mam i musze zmienic caly panel sterownia szybami
6. czyli kolego WRX nie musiales zmieniac modułów drzwiowych ?
7. PS skoro w instalacji drzwi mam wolne wtyczki ( byc moze na Blisa) to jest szansa ze mam na tyle kabli ze nie będę musial dokładać zadnych kabli jedynie wpiąć lusterka ? pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez vxr ; 08-03-2017 o 08:57
vxr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2017, 22:47   #72
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Automatyczne składanie lusterek

Po zwaleniu tapicerki wszystko stanie się jasne.
Aby działało składanie lusterek musisz mieć obsadzone piny 17 i 24 w pionowej wtyczce modułu.
Lusterka mogą mieć większą ilość kabli-to nie problem.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2017, 21:58   #73
vxr
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 07-03-2017
Skąd: Kraków
Model: S-max 2,0 TXWA 163 km
Silnik: 2,0 TDCI TXWA
Rocznik: 2013
Postów: 19
Domyślnie Odp: Automatyczne składanie lusterek

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zwaleniu tapicerki wszystko stanie się jasne.
Aby działało składanie lusterek musisz mieć obsadzone piny 17 i 24 w pionowej wtyczce modułu.
Lusterka mogą mieć większą ilość kabli-to nie problem.
ok dzieki, nowe lusterko zalozone ( stare urwalem) i widzialem ze modul drzwiowy zaczyna sie na 9G9t wiec jest OK. next week mam termin u elektryka na zalozenie drugiego lusterka zamiast oryginalnego i na dokladnie kabelkow zgodnie z Twoim opisem. dam znać czy zadziała. dzieki!
vxr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 21:45   #74
vxr
ford::beginner
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 07-03-2017
Skąd: Kraków
Model: S-max 2,0 TXWA 163 km
Silnik: 2,0 TDCI TXWA
Rocznik: 2013
Postów: 19
Domyślnie Odp: Automatyczne składanie lusterek

no i działa ;-) zrobione zgodnie z Twoim Marcin opisem, elektryk powiedzial jeszcze ze musial zaprogramować. troche drogo wzieli bo 250 zł ale jestem zadowlony ze juz gotowe ;-)
vxr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 16:25   #75
marecki6
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-03-2017
Skąd: Wrocław
Model: Smax
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 62
Domyślnie Re: Automatyczne składanie lusterek

Szybkie pyatnko - przy pracującym silniku złożyłem przyciskiem lusterka a później rozłożyłem. Po zgaszeniu silnika i zamknięciu auta czy to z klamki czy z pilota lusterka się nie złożyły. Pytanje jak ponownie aktywować autmatyczne składanie ?
marecki6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2017, 20:23   #76
luk2222
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 20-12-2013
Model: S-max
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 108
Domyślnie Odp: Automatyczne składanie lusterek

Witam. Jestem po wymianie lusterek ze zwykłych na składane elektrycznie z puddle lamps. Lusterka ful opcja 13 przewodów, moduły drzwiowe 9G9T 14B533AC , dołożone po dwa przewody z lusterka do kostki modułu B24 oraz B12, przewód B-17 już był. Funkcja składania lusterek oraz puddle lamps aktywowana w ELM. Składanie z guzika działa problem jest natomiast przy składaniu z pilota. Jeżeli otworzę auto i zaraz go zamknę (tak do 3 sekund) to lusterka zostaną złożone jeżeli odczekam dłużej po otwarciu to lusterka nie złożą się. Dodatkowo pojawia mi się błąd B11F6 oraz B11F7 - silniczek lusterka lewego i prawego - obwód zwarty do akumulatora lub otwarty. Gdzie jest problem ? Czy brakuje jeszcze jakiegoś przewodu w instalacji lusterek ?

Chyba już wiem. Nie są to oryginalne lusterka tylko zamienniki. I tu jest problem. Ech dziwne to wszystko, by wszystko działało trzeba kupować używkę zamiast nowego.


Po dłuższych testach stwierdzam że działanie tych lusterek nawet mi odpowiada. Mogę sam decydować kiedy chcę złożyć lusterka z pilota. Jeżeli chcę zamknąć auto i złożyć lusterka naciskam przycisk otwarcia a po nim przycisk zamknięcia, jeżeli chcę zamknąć bez składania lusterek naciskam samo zamknięcie. Zamykanie z guzika działa zawsze, tylko trzeba nacisnąć guzik dwa razy, to nie problem. Otwieranie z guzika działa po jednym naciśnięciu. Mam tylko wspomniane wyżej dwa błędy które pojawiają się zaraz przy zamknięciu auta bez złożenia lusterek, lecz nie zauważyłem żadnych anomalii z tym związanych.

Ostatnio edytowane przez luk2222 ; 16-09-2017 o 14:00
luk2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 20:57   #77
bobanr
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-08-2011
Model: S-max
Silnik: został tylko 2.5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 412
Domyślnie Odp: Automatyczne składanie lusterek

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną, że raz na jakiś czas lusterka się nie złoża? Zamykanie z pilota, drzwi blokuje normalnie. Otwarcie i ponowne zamknięcie samochodu powoduje, że składają się normalnie.
__________________
{[]}
było MK4 jest S-Max po raz drugi
bobanr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 21:23   #78
Marcin112
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Swinoujscie/København
Model: Ford S-Max
Silnik: 1 6 ecoboost 160
Rocznik: 2011
Postów: 357
Domyślnie Odp: Automatyczne składanie lusterek

Cytat:
Napisał bobanr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną, że raz na jakiś czas lusterka się nie złoża? Zamykanie z pilota, drzwi blokuje normalnie. Otwarcie i ponowne zamknięcie samochodu powoduje, że składają się normalnie.
Nie przejmuj się u mnie tez od pasażera głupieje, wstępnie myślałem ze jest uwalone i zacząłem rozbierać czyścic i smarować.
Myślałem ze pomogło ale się zdziwiłem jak pewnego dnia zaczęło znów wariować.
Na dzień dzisiejszy po dwóch latach takiego stanu dochodzę do wniosku ze tak się dzieje w dni bardziej wilgotne.
Prawdopodobnie wilgoć na module dziw ale nie chce mi się już ściągać tapicerki i żyje z tym.
Marcin112 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 20:57   #79
AlfredMAX
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 09-09-2018
Model: S-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 98
Domyślnie Składanie lusterek kluczykiem

Witam mam pytanie czy domowymi sposobami można wyłączyć składanie lusterek przez kluczyk wolałbym składać od wewnątrz zwłaszcza że zima idzie chyba że ktoś wie gdzie znajduje się bezpiecznik wyjmę go i git tylko w książce niema opisanego który to.
AlfredMAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2018, 22:09   #80
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Automatyczne składanie lusterek

Jeżeli domowym sposobem jest wymiana modułów drzwiowych lub downgrade ich oprogramowania to można powiedzieć, że się da. A tak na serio to nie ma sposobu żeby wyłączyć składanie z pilota (kluczyka) i zostawić z guzika w środku. Jak w konfiguracji pojazdu dezaktywujesz składanie lusterek to nie będzie działać zarówno z pilota (kluczyka) jak i guzika w środku samochodu.
O zimę nie masz się co obawiać - wszystko będzie działać.
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.