Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2014, 20:16   #1
boshoo
ford::amateur
 
Imię: Boshoo
Zarejestrowany: 01-12-2014
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus mk2 (Titanium)
Silnik: 1,6 tdci, 110KM
Rocznik: 2005
Postów: 4
Question "Usterka układu silnika" podczas przyspieszania

witam,
przy przyspieszaniu kiedy obroty mam gdzieś koło 2 tysięcy, zapala mi się czerwona kontrolka a na wyświetlaczu koło zegarów wyskakuje komunikat "usterka układu silnika" jednocześnie tracę moc w najgorszym wypadku zaczyna gasnąć. jeśli wyłączę zapłon i znowu włączę usterka znika i tak do następnego gwałtowniejszego przyspieszenia. (czasem na środku drogi przy wyprzedzaniu i wtedy robi się niebezpiecznie, wtedy nawet w czasie jazdy szybki ruch kluczykami żeby zgasić i od razu zapalić i moc wraca) jeśli jeżdżę na niskich obrotach bardzo spokojnie to jakoś jedzie ale po mieście tak się nie da na dłuższą metę.
Co to może być? czy ktoś spotkał się z takim problemem?
czytałem na jakichś forach że turbina? co powinienem zrobić? udać się na jakąś diagnostykę komputerową? poszukać mechanika specjalizującego się w fordach?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

boshoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2014, 20:37   #2
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: "Usterka układu silnika" podczas przyspieszania

Wróżenie z fusów. Potrzebny jest komputer i odczytanie błędów.

Zrozumiałem, że komunikat pojawia się przy mocniejszym przyspieszaniu. Następnym razem nie wyłączaj silnika tylko przejedź się jeszcze kawałek. Jeżeli komunikat zgaśnie po pewnym czasie to masz zapchany DPF.

Cytat:
wtedy nawet w czasie jazdy szybki ruch kluczykami żeby zgasić i od razu zapalić i moc wraca
A jeżeli będziesz tak robić to za chwilę pożegnasz się także z turbiną.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2014, 20:43   #3
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: "Usterka układu silnika" podczas przyspieszania

Cytat:
Napisał boshoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam,
przy przyspieszaniu kiedy obroty mam gdzieś koło 2 tysięcy, zapala mi się czerwona kontrolka a na wyświetlaczu koło zegarów wyskakuje komunikat "usterka układu silnika"
Masz być może problem ze zmienną geometrią turbiny. Kierownica łopatek zacięła się na niskim ciśnieniu i komputer rejestruje przeładowanie, albo wadliwie pracuje sterowanie podciśnieniowe gruszką. Jest sporo na forum, najważniejsze odczytać błędy i naprawiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zapchany DPF do wycięcia, regeneracja/czyszczenie turbiny, sprawdzenie sterowania podciśnieniem.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2014, 20:44   #4
boshoo
ford::amateur
 
Imię: Boshoo
Zarejestrowany: 01-12-2014
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus mk2 (Titanium)
Silnik: 1,6 tdci, 110KM
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: "Usterka układu silnika" podczas przyspieszania

dzięki za szybką odpowiedź. no ogólnie wolałbym tego nie robić ale jak wyprzedzam albo jakiś zjazd gdzie nawet nie mam się gdzie zatrzymać to muszę tak robić. jak mam gdzie to się zatrzymuje.
Ale spróbuje następnym razem przejechać jeszcze kawałem i zobaczę co się stanie.
boshoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2014, 20:45   #5
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: "Usterka układu silnika" podczas przyspieszania

U kumpla w golfie takie cyrki powodowały uszkodzone wtryskiwacze. Tak czy inaczej-bez kompa się nie obejdzie.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2014, 21:23   #6
Mc10
ford::amateur
 
Avatar Mc10
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-03-2014
Model: Focus Mk2 FL Silver-X
Silnik: 1,6 duratorq 130hp powered by Heko
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie

Wymień filtr paliwa, 3tyg temu miałem to samo u siebie jak pojawiły się pierwsze przymrozki. Niech zgadne, auto tak się zachowuje, dopóki nie nabierze temperatury roboczej?
Mc10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2014, 21:38   #7
JacaTouran
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-07-2014
Skąd: Łowicz
Model: Mazda 6
Silnik: 2.2 skyactive
Rocznik: 2014
Postów: 44
Domyślnie Odp: "Usterka układu silnika" podczas przyspieszania

Węsze problem dpfu. W razie W pisz na priv.
JacaTouran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , brak mocy tdci , kontrolka silnika , turbina , usterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.