Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2017, 07:03   #31
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Cytat:
Napisał laksiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy znajdę jakieś tanie i nowe piloty? Z tego co się rozglądałem to z reguły są to piloty zintegrowane z kluczykiem? Można gdzieś kupic sam pilot w przystępnej cenie?
Po numerze vin można sprawdzić czy wystarczy dokupić oryginalny pilot i go zaprogramować. Jeśli moduł nie posiada funkcji zdalnego sterowania zamkiem to niestety będzie konieczna jego wymiana. Ostatecznie można zamontować sterownik uniwersalny, ale z reguły gorzej to działa i też generuje dodatkowy koszt (jeśli nie robi się tego samodzielnie) :/

__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 20:10   #32
SlavoWc
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 18-01-2017
Skąd: Lencze
Model: Maverick
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czyli kupuje klucz robię tak i już?? mam centralny sterowany z kluczka w zamku, będzie pasowało?
SlavoWc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2017, 21:33   #33
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,427
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Cytat:
Napisał SlavoWc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czyli kupuje klucz robię tak i już?? mam centralny sterowany z kluczka w zamku, będzie pasowało?
Nie będzie.

31 postów w temacie do przeczytania i będziesz wiedział dlaczego.
GEM się liczy.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 07:11   #34
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Programowanie trwa chwilę, ale ważna jest wersja wspomnianego modułu GEM i trzeba się zorientować, co tak naprawdę znajduje się w samochodzie. Jeśli w tej chwili są dwa klucze bez pilota z granatową kosteczką W1 to GEM na 100% trzeba wymienić na wyższą wersjęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2017, 16:57   #35
asterix78
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2009
Skąd: Carrigaline
Model: Ford FUSION 2
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 108
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Witam.
Właśnie zamontowałem w swojej fuzji uniwersalna centralkę z pilotem, (sterownik + 2 piloty), koszt niecałe 10 eur na e-bay. Cała operacja sprowadza się do znalezienia 2 odpowiednich przewodów przy module, u mnie były to 2 cienkie przewody czarno-zielony otwieranie i czarno-pomarańczowy zamykanie. Przy czym dla pewności musiałem rozebrać drzwi i dostac się do kostki przy zamku następnie miernikiem sprawdzic który to kabel przy module, kolory przy zamku różnią się (czarno czerwony zamknij i czarno biały - otwórz. Zamki są sterowane masą, czyli dotykając masą do tych przewodów zamykamy lub otwieramy. Problem w tym że przy module jest kilka przewodów w tym kolorze i konieczne jest wypięcie kostki i sprawdzenie przewodu "brzęczykiem". Jeden przewód jest w pierwszej kostce, kolor grafit, drugi obok w zielonej. Dalszy montaż to przylutowanie 2 przewodów od centralki do tych przy module, podpięcie 3 przewodów do masy i plusa od centralki do stałego plusa w aucie, przed stacyjka lub pod zapalniczkę. pozostaje jeszcze 2 przewody pod kierunkowskazy bądź awaryjne jeśli chcemy żeby mrugał przy otwieraniu czy zamykaniu, nie podpinałem na razie bo i tak słychac zamki. Jest jeszcze jeden przewód do sterowania bagażnikiem, jednak jest to minus a w fuzji sterowanie bagażnika jest z plusa więc trzeba by było użyć przekaźnika, póki co nie bawiłem się z tym. W mojej jest moduł komfortu z oznaczeniem Bx, 2 zamki na klucz (drzwi kierowcy i pasażera) więc 2 zamki sterują centralnym (wersja ang) moduł mam z prawej strony pod kierownica więc tam zamontowałem centralkę.
Działa aż miło.
Tutaj przykładowy link z centralka którą zastosowałem.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
asterix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2017, 16:27   #36
sp3ra
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-07-2017
Skąd: Chrzanów
Model: Ford Fusiun
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Witam. Podłącze sie do tematu.
Chciałbym wyminić moj moduł GEM 6s6t-15k600al (mam centralne otwierane z kluczyka) na taki abym mogł zaprogramować kluczyk z przyciskami i cieszyc sie bezprzewodowym otwieraniem/zamykaniem drzwi. Samochod jest 5 drzwiowy.
Pytania:
1. Jak rozpoznać moduł obsługujący 5 drzwi ?(z poprzednich postów wywnioskowałem ze musi to być moduł konczący sie literką Bx - na allegrze znalazlem x=J,H,F co one oznaczają?)
2. Czy w tym modelu mogę sam zaprogramować kluczyk? Jeżeli tak to proszę o podanie oznaczenia tego kluczyka.

Ostatnio edytowane przez sp3ra ; 08-07-2017 o 16:40
sp3ra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 23:54   #37
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Cytat:
Napisał sp3ra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Podłącze sie do tematu.
Chciałbym wyminić moj moduł GEM 6s6t-15k600al (mam centralne otwierane z kluczyka) na taki abym mogł zaprogramować kluczyk z przyciskami i cieszyc sie bezprzewodowym otwieraniem/zamykaniem drzwi. Samochod jest 5 drzwiowy.
Pytania:
1. Jak rozpoznać moduł obsługujący 5 drzwi ?(z poprzednich postów wywnioskowałem ze musi to być moduł konczący sie literką Bx - na allegrze znalazlem x=J,H,F co one oznaczają?)
2. Czy w tym modelu mogę sam zaprogramować kluczyk? Jeżeli tak to proszę o podanie oznaczenia tego kluczyka.
To nie w GEM należy szukać podziału na 3 lub 5 drzwi. GEM to musi mieć w sobie kod: 15K600D lub 15K600C
Np takie coś:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

istotny jest moduł centralnego zamka instalowanego w drzwiach lewych i prawych, który musi być 5-drzwiowy.Moduły ze strony lewej i prawej muszą się zgadzać kodami.
Zresztą wersji jest sporo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez slawomirro ; 10-07-2017 o 23:59
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 17:30   #38
sp3ra
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-07-2017
Skąd: Chrzanów
Model: Ford Fusiun
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

czyli zeby sprawdzić kod modułu musze rozebrać drzwi?

Co odnośnie kluczyka. Czy wystarczy żeby zgadzała sie częstotilwość GEM z kluczykiem?
sp3ra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 17:47   #39
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Cytat:
Napisał sp3ra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli zeby sprawdzić kod modułu musze rozebrać drzwi?

Co odnośnie kluczyka. Czy wystarczy żeby zgadzała sie częstotilwość GEM z kluczykiem?
Znów nie. GEM to komputer, moduł komfortu, on nie działa bezprzewodowo. Bezprzewodowo działać może centralny zamek z drzwi.
Jak obecnie nie masz centralnego na pilota, to nie tylko GEM wymieniasz, ale i przede wszystkim moduły w drzwiach. Istniejące części wymontowujesz.

Natomiast napisałeś, że masz u siebie moduł 6s6t-15k600al i masz centralny w zamku. To mnie dziwi, bo GEM z literką Ax nie miał centralnego w zamku. Ma go GEM z literką Bx/Cx/Dx.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 19:01   #40
sp3ra
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 08-07-2017
Skąd: Chrzanów
Model: Ford Fusiun
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jak 'zainstalować' pilot do centralnego zamka

Ale ty mylisz wersje samochodu. Ja mam po lifcie wiec literka D juz nie wystepuje. A, B, C, D wystepowały z oznaczeniem 2st6 i 4st6. Popraw mnie jezeli zle mowie.

Jeszcze jedno pyt czy wersja GEM jest zależna od silnika tzn czy z diesla do benzyny mozna lub na odwrót?

Ostatnio edytowane przez sp3ra ; 11-07-2017 o 19:43
sp3ra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , fusion , pilot , programowanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.