Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2015, 22:09   #1
uziczek
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1.6 tdi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Question Kody błędów + awaria układu silnika po wymianie rozrządu

Hej, mam zapytanie co do błędów w komputerze.
Od niedawna jestem "szczęśliwym" posiadaczem 1,6tdci z 2004 roku. Oczywiście kupując używkę, wiedziałem i liczyłem się z kosztami naprawy tego czy owego. Na początek wymieniłem wszystkie filtry, olej. Rozrząd dałem do roboty mechanikowi.
Wszystko byłoby ok, gdyby nie poniższe problemy:
1. Nie grzeje mi przednia szyba - wymieniłem włącznik, które de facto prawdopodobnie był sprawy (po włączeniu świateł, włącznik świeci) Wymieniłem również przekaźnik.... ale nadal nie grzeje.
2. Cały czas świeci się błąd: CAŁKOWITE USZKODZENIE HAMULCA POSTOJOWEGO ELEKTRYCZNEGO, przy czym on tak na prawdę działa bez zarzutu. Gdy go włączam, działa. Gdy nie zaciągnę ręcznego i wyłączę silnik, sam się zaciągnie.
3. Błędy na OBD, jak na zdjęciu: "crankshaft position sensor a circuit intermittent - przerwany obwód czujnika położenia wału korbowego". Czy wystarczy wymienić czujnik?!
4. Przy 3 tysiącach obrotów włącza się komunikat na komputerze: "USTERKA UKŁADU SILNIKA" i przy jednostajnej jeździe (autostrada) szarpnie samochodem, spadają obroty o około 100. Nie ma znaczenia czy jadę 150 km/h czy 120km/h. Jest takie samo szarpnięcie.
5. auto szarpie po zmianie biegu, tak jakbym się dopiero co uczył jeździć. Wrzucam z 1 na 2, z 2 na 3 itd. Po dodaniu gazu jest takie "głuche puknięcie, szarpnięcie", jakby silnik nie mógł się dopasować do obrotów. Potrafię zniwelować to szarpnięcie, gdy przed całkowitym puszczeniem pedału sprzęgła, dodam minimalnie gazu.

Czy ktoś się już spotkał z takowymi objawami swoich maszyn? Co radzicie, poza sprzedażą i kupnem nowego samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?

uziczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 22:20   #2
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Odp: Kody błędów + awaria układu silnika po wymianie rozrządu

Ad.1
Proponowałbym sprawdzenie łączeń przy szybie, konkretniej przy podszybiu są styki, które często lubią się psuć. Warto poczytać w tym temacie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ad. 4 i 5.
Sprawdziłbym przepustnicę. Możliwe, że jest zabrudzona.
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2015, 07:15   #3
uziczek
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1.6 tdi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kody błędów + awaria układu silnika po wymianie rozrządu

Dzisiaj przeczyszcze przepustnice. Czy jest mozliwe ze, takie "chockim klocki" dzieja sie po, zatankowaniu zlej jakosci, paliwa?. Bylem na wsi, a musialem zatankowac....
uziczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2015, 07:20   #4
czesiek_22
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2012
Model: C-Max 1.8 Ghia
Silnik: 1,8
Rocznik: 2009
Postów: 82
Domyślnie Odp: Kody błędów + awaria układu silnika po wymianie rozrządu

A sprawdzałeś bezpieczniki pod maską od grzania przedniej szyby, jak dobrze pamiętam to 14 i 16, 40A takie zielone chyba były. U mnie były obydwa spalone a guzik i tak się świecił?
czesiek_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2015, 18:41   #5
uziczek
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-10-2014
Skąd: Katowice
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 1.6 tdi
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Kody błędów + awaria układu silnika po wymianie rozrządu

Co do bezpieczników, tak - sprawdziłem. Są OK! Muszę dokładnie sprawdzić kabelki, ale to nieco później...

Co do wahań obrotów i szarpania to problem się rozwiązał. Rozwiązał, ale nie po wyczszczeniu przepustnicy. Problemem okazał się opisywany przeze mnie błąd, który wskazał OBD. Mianowicie - w niewyjaśnionych okolicznościach do czujnika wału korbowego dostała się woda (kropla wody, może dwie). Po wytarciu i wyszuszeniu. Szarpania po zmianie biegów ustało i nie ma już spadku obrotów.

Dalej pozostaje problem z podgrzewaniem przedniej szyby i lusterek; ciągle świeciący się błąd: "całkowita awaria hamulca postojowego".

Póki c,o dziękuje za sugestie i podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uziczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bieg jałowy , hamulec ręczny , usterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.