Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2015, 18:30   #1
marlabs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Niepołomice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Witam

Dziś próbując wyjechać z parkingu pojawił się komunikat "Wspomaganie kierownicy - usterka", wspomaganie przez kilkanaście sekund podziałało i przestało, praktycznie nie da się ruszyć kierownicą. Olej w zbiorniku jest, nic się nie pieni.

Było już późno, warsztat mam na chodniku pod blokiem więc zbyt wiele zrobić się nie da, próbowałem poruszać trochę wtyczka przy pompie, ale oczywiście nic to nie dało. Wyczytałem, że za zasilanie tej pompy odpowiedzialny jest bezpiecznik F3, niestety zrobiło się już ciemno i nie bardzo miałem pomysł jak się do niego dostać - ma osobną osłonkę, nie chciałem nic urwać, ktoś może to otwierał ?

Wiem, że nikt tutaj nie jest prorokiem, ale czy bardziej prawdopodobna przy opisanym problemie jest usterka zasilania/kabli do pompy czy sama pompa ?

Dodam jeszcze , że forscan nie pokazał żadnego błędu, co mnie dziwi - czy to normalne zachowanie skoro błąd pojawia się*w convers ? Może powinienem przeskanować jakimś innym programem, jeśli tak to jakim ...


Dziękuję z góry za wszelkie sugestie.

marlabs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2015, 12:33   #2
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy - usterka

Ciekawy jestem kolegi wnioskow w tym temacie...moj esiu zaskoczyl mnie dzis podobna ustwerka a dzien wczesniej przejechalem 200km bez najmniejszych problemow lub oznak ze cos jest nie tak....wieczorem czeka mnie podpalenie autaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - pyanie czy odpiecie klem z aku zresetuje komputer?? moze poprostu to taki kaprys...
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2015, 16:09   #3
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Ja zaczynam od akumulatora... Najpierw doladowanie choc sadze, ze jest ok... Nastepnie klemy.... I oby to byl problem z pradem... A i jeszcze bezpiecznik.... A jak sie mozna dostac do bezpiecznika F3 skoro jest schowany pod plastikiem?
Bezpiecznik sprawdzony... Komp zresetowany, wspomagania brak..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Pitsmax ; 12-10-2015 o 18:41
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2015, 20:54   #4
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Czy ma ktoś możne dostęp do biuletynów forda?? Ponoć jest taki odnośnie wspomagania, będę wdzięczny za pomoc.
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2015, 12:19   #5
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

widze, ze nie ma chetnych na wypowiedzi wiec dalej bedac podpietym pod temat kolegi marlabs .... wkleje cus co znalazlem - coprawda z angielska ale moze komus uratuje 4litery:

Hi there Andy , Ok the most common issue we see regarding the POWER STEERING MALFUNCTION message after start up is a software issue within the electronic hydraulic power steering pump /module
this can sometimes pull a fault code up eg,, u0162000 or sometimes no fault codes are present,
this fault is caused by a low voltage in the power steering pump/module during cranking
basically the module does not wake up properly ,
The fix for this is to have the Power steering pump/module updated to the latest level software through Fords IDS laptop ( this can ONLY be done through IDS )
There was an updated software level installed in production since 26/03/2008
ford released a TSB ( SERVICE BULLETIN) 22/2008
So it may be worth just phoning and asking how much they will charge to update the software and refrence this TSB
my dealership would charge an hours labour (max ) to carry out this update as this is the minimum charge when IDS is needed
The only other issues we have seen is water ingress into the power steering pump main connector but this was back on the early c-max/focus and i have never came across this issue on s-max/galaxy as the pump is a slighty differnet design
if you need anymore help or advice on this issue please let me know
if you are completley satsified with my answer PLEASE CLICK ACCEPT
Kind regrads in advance
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 12:24   #6
marlabs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Niepołomice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Re: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

U mnie na razie zamowiona pompa niestety. Numer to: 6G913K514AL, odpowiednik dla niej TRW JER116 i taki zamowilem - ma byc jutro, zobaczymy czy wszystko bedzie pasowac.

Ten update zakladam ze moze pomoc jesli ktos ma komunikat o usterce wpomagania, ale wspomaganie dziala - z lektory forum bylo duzo takich przypadkow. U mnie niestety wraz z komunikatem padlo wspomaganie. Kiedys mialem podobna sytucje, pomoglo pogazowanie i pokrecenie kierownica, wspomaganie ruszylo i nie mialo problemow przez 12 tys km ... az do teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dam znac co dalej w temacie...
marlabs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 12:33   #7
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Re: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Cytat:
Napisał marlabs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie na razie zamowiona pompa niestety. Numer to: 6G913K514AL, odpowiednik dla niej TRW JER116 i taki zamowilem - ma byc jutro, zobaczymy czy wszystko bedzie pasowac.

Ten update zakladam ze moze pomoc jesli ktos ma komunikat o usterce wpomagania, ale wspomaganie dziala - z lektory forum bylo duzo takich przypadkow. U mnie niestety wraz z komunikatem padlo wspomaganie. Kiedys mialem podobna sytucje, pomoglo pogazowanie i pokrecenie kierownica, wspomaganie ruszylo i nie mialo problemow przez 12 tys km ... az do teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dam znac co dalej w temacie...
A nie zastanawiales sie nad renowacja starej?? A tak na marginesie to jaki jest koszt nowej??
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 12:38   #8
marlabs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Niepołomice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Re: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Zapłaciłem 1200 za pompe, pisze nowa, ale podejrzewam ze TRW regeneruje po prostu stare, bo chca zeby odsylac im zepsuta - inaczej przepada kaucja, ja zaplacilem 500zl, ale w wielu sklepach chca az po 1000-1200.
Potrzebuje dosc szybko auta, dlatego juz nie chcialem zwlekac i szukac kogos do regeneracji. O ile pompa wyszla faktycznie od TRW to moze chwile pochodzi - na allegro regenerowane pompy chodza po 700zl okolo i tez trzeba odeslac im stara. Ogolnie tych elektro-hydraulicznych jest bardzo malo niestety, nie wiem co ford chcial osiagnac montujac tam taka, w mondeo zamontowal hydrauliczna i kosztuje polowe mniej oryginalna ford :/

Jeszcze moze byc tak ze padl modul sterujacy pompa, wtedy pompa tez do wymiany, a nie wiem czy jest duzo osob ktore sie podejma naprawy - moze by sie ktos znalazl, choc sadzac bo popularnosci tematu to wiele osob nie ma problemow z pompami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez marlabs ; 14-10-2015 o 12:42
marlabs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 12:46   #9
Pitsmax
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Smax
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Re: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

Cytat:
Napisał marlabs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapłaciłem 1200 za pompe, pisze nowa, ale podejrzewam ze TRW regeneruje po prostu stare, bo chca zeby odsylac im zepsuta - inaczej przepada kaucja, ja zaplacilem 500zl, ale w wielu sklepach chca az po 1000-1200.
Potrzebuje dosc szybko auta, dlatego juz nie chcialem zwlekac i szukac kogos do regeneracji. O ile pompa wyszla faktycznie od TRW to moze chwile pochodzi - na allegro regenerowane pompy chodza po 700zl okolo i tez trzeba odeslac im stara. Ogolnie tych elektro-hydraulicznych jest bardzo malo niestety, nie wiem co ford chcial osiagnac montujac tam taka, w mondeo zamontowal hydrauliczna i kosztuje polowe mniej oryginalna ford :/
ja zabukowalem swojego esia do forda na diagnostyke i update programu na poniedzialek, znajac zycie I studjujac inne przypadki powiedza mi pwenie to co juz wiem, ze pompa padla.....zdaje sie, ze wysle ja w nastepnym tygodniu do regeneracji - rozmawialem juz z jedna firma z allegro - 800zl I ma byc zrobiona.. jakis bubel to wspomaganie - to samo powiedzial koles od regeneracji, te pompy padaja jak muchy... hurra mam forda wrrrr.
zdaje sie sie, ze trzeba sie rozgladnac nad zmiana auta bo juz mi sie ulalo...
pozdr.
Pitsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2015, 12:50   #10
marlabs
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-05-2015
Skąd: Niepołomice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 ecoblue
Rocznik: 2019
Postów: 24
Domyślnie Re: Komunikat: "Wspomaganie kierownicy - usterka", co teraz?

no ja czytalem o tej przypadlosci ale pisalo ze tylko te z poczatku produkcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba ze naprodukowali pomp na 5 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam jeszcze focusa mk1 i ten samochod naprawde jest swietny, przemierzal jako 10-latek kilka razy chorwacje, 40 st upalu i nigdy nie odmowil posluszenstwa na drodze, "maksiu" nie poszedl w jego slady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam nadzieje ze bedzie juz teraz tylko lepiej, bo miesiac temu wymienialem przegub wewnetrzny - tez rzadko spotykana usterka, zazwyczaj peka zewnetrzny ...

A Tobie juz padlo calkowicie wspomaganie czy na razie tylko komunikat ?
marlabs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.