Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2016, 21:18   #1
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 2.2 TDCI?

Witam temat stary jak rzeka lecz nie znalazłem dokładnej odpowiedzi wiec postanowiłem napisać. Szukam rekomendacji oleju do s maxa 2.2 tdci z skrzynia M66 tylko 2.2 i 2.5T ma ta skrzynie. Ogólnie jestem juz po wymianie na Castrol fe 75 syntrans taki jaki poleca serwis ale nie jestem zadowolony biegi jak wchodziły ciężko tak wchodzą w dodatku 3 wchodzi tak jakby na dwa razy z centymetr i po sekundzie do końca tak jakby zazebialo, wsteczny często trzeba użyć dużej siły bądź 2 razy wysprzeglic. Norma oleju dla tej skrzyni to WSS-M2C200--C3 i nie mogę dla tej normy znaleźć żadnego zamiennika dealer zalewa tego Castrola fe 75 ale on ma inną normę D2 na końcu taka jak do mmt6 skrzyń ja mam m66 nie wiem może to nie problem z doborem oleju tylko ze skrzynią? ? Kurde auto ma tylko 170 tys km. Może ktoś pomoże? Jaki olej zalać żeby było dobrze😀?

szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 06:16   #2
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 S-max 2.2 TDCI?

Hmm,a jak ma się stan samego sprzęgła? Może musisz dokonać małej regulacji cięgna przy skrzyni? Było to opisane niedawno w wątku o skrzyni w 2.0tdci. Przy podanym przez Ciebie przebiegu,to już niektórzy muszą wymieniać sprzęgło, ewentualnie dwumas,lub robić korektę kontaktu wybieraka- lewarka ze skrzynią biegów
__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 07:18   #3
tifoso
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2014
Skąd: Kielce
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 55
Domyślnie Odp: Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 S-max 2.2 TDCI?

RAVENOL MTF-2 75W-80 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma norme WSS-M2C200-C3

..
tifoso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 10:58   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 S-max 2.2 TDCI?

Witam

Skrz.biegów M66 zalewamy olejem 75W FE.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 12:20   #5
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 S-max 2.2 TDCI?

Cytat:
Napisał Mario_Mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm,a jak ma się stan samego sprzęgła? Może musisz dokonać małej regulacji cięgna przy skrzyni? Było to opisane niedawno w wątku o skrzyni w 2.0tdci. Przy podanym przez Ciebie przebiegu,to już niektórzy muszą wymieniać sprzęgło, ewentualnie dwumas,lub robić korektę kontaktu wybieraka- lewarka ze skrzynią biegów
Sprzęgło dopiero co odpowietrzylem i zalałem dot 4 brembo także działa jak powinno nie szarpie dwumas jak najbardziej w dobrej kondycji bez stokow pukow i wibracji a co do regulacji to nie bardzo rozumie co można wyregulować? Jest jakaś regulacja na wysprzegliku? Możesz rozwinąć swoją wypowiedź? Dzięki

Bump:
Cytat:
Napisał tifoso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
RAVENOL MTF-2 75W-80 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma norme WSS-M2C200-C3

..
Właśnie tylko ten i fusha znalazłem z ta norma znacie ten olej bo pierwszy raz się spotkałem z revanolem

Bump:
Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Skrz.biegów M66 zalewamy olejem 75W FE.

pozdrawiam
No i właśnie takiego Castrola zalałem i poprawy nie ma powiedział bym ze jest jeszcze gorzej stary olej był koloru ciemne bordo coś takiego nie było w oleju żadnych widocznych opilkow czy smieci

Bump: A może to i coś ze sprzęgłem kto wie Mario czasem wydaje mi się ze jak włączam 1 to czuć takie szarpniecie jakby auto chciało jechać ale jak przytrzymam sprzęgło to już nie ma szarpniecia.
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 13:05   #6
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 S-max 2.2 TDCI?

Witam

W tym przypadku sprzęgło nie rozłącza całkowicie połączenia silnik-skrz.biegów i stąd kłopoty z wbiciem biegów.Nie ma żadnej regulacji.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2016, 13:15   #7
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 S-max 2.2 TDCI?

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

W tym przypadku sprzęgło nie rozłącza całkowicie połączenia silnik-skrz.biegów i stąd kłopoty z wbiciem biegów.Nie ma żadnej regulacji.

pozdrawiam
Jeśli tak jest a to prawdopodobne nic nie będę ruszał będę jeździł aż się rozpadnie i wtedy wyzlomuje!☺
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2016, 20:23   #8
Zaakoo
ford::beginner
 
Avatar Zaakoo
 
Zarejestrowany: 17-03-2011
Skąd: Gdańsk
Model: S-max
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 S-max 2.2 TDCI?

Ja miałem podobne objawy jak Ty. Pojechałem do mechanika i powiedział mi, że to przez sprzęgło i wysprzęglik. Wymieniłem cały zestaw (sprzęgło dwumas i wysprzęglik) i nie pomogło.
Co bym Ci radził przejrzeć:
1. Pompka pedału sprzęgła
2. Cięgna i linki zmiany biegów
3. Wymiana oleju w skrzyni (no ale to już zrobiłeś)

Wszystko powyżej jest duuuużo tańsze od wymiany sprzęgła, dwumasy i wysprzęglika w tym silniku.
Zaakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2016, 22:55   #9
szela87
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: FORD S MAX
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 S-max 2.2 TDCI?

Cytat:
Napisał Zaakoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem podobne objawy jak Ty. Pojechałem do mechanika i powiedział mi, że to przez sprzęgło i wysprzęglik. Wymieniłem cały zestaw (sprzęgło dwumas i wysprzęglik) i nie pomogło.
Co bym Ci radził przejrzeć:
1. Pompka pedału sprzęgła
2. Cięgna i linki zmiany biegów
3. Wymiana oleju w skrzyni (no ale to już zrobiłeś)

Wszystko powyżej jest duuuużo tańsze od wymiany
sprzęgła, dwumasy i wysprzęglika w tym silniku.
Doczytałem ostatnio gdzieś na forum w innym wątku ze ten typ tak ma i nawet w instrukcji pisze żeby 1 i 2 włączać po kilku sek. Jak tak zrobię to faktycznie nie ma szarpniecia nowy olej sprzęgło zalane nowym o
Płynem i dalej lipa.... szczerze to jest jakaś lipa straszna żeby włączać 1 i 2 po kilku sek. Porażka. ... co będę pisał tak chwalil znajomy mechanik pracujacy w serwisie forda s maxa ze to juz nie te same fordy co kiedyś kupuj z zamkniętymi oczami a tu kupa!!!padaka i tyle miałem kilkanaście hond starszych i młodszych mechanicznie fordy nie dorastają im do pięt!
szela87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 12:52   #10
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Jaki olej do manualnej skrzyni 6 biegowej M66 2.2 TDCI?

Jak kupiles z zamknietymi oczami to chyba normalne ze kupa ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
jaki olej , olej wymiana , skrzynia biegów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.