Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2017, 21:44   #21
Piotrek Kuga mk1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Kuga mk1 / Fosus mk2
Silnik: 2.0 TDCI 136km / 1.6 TDCI 95km
Rocznik: Kuga 2010 Focus 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: buczenie w kabinie wymiana łożyska

Cytat:
Napisał jaxi6666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale moze postawia konkretna diagnize...nie musze tego u nich robic a tam zanim garazowy mechanik wykryje co jest nie tak to pol auta wymienie i koszty beda wyzsze niz w serwisie...chyba ze ktos poleci foachowca w okolicy Poznania

Ciekawy jestem co serwis powie . Jak juz bedziesz wiedział to napisz .

Piotrek Kuga mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 15:58   #22
jaxi6666
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Oborniki Wlkp.
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: buczenie w kabinie wymiana łożyska

Witam.bylem w serwisie boscha w okolicy.a wiec diagnoza.wyciek z prawego przedniego amortyzatora i opony ktore zakupilem w sklepie internetowym sa wadliwe. mechanik pokazywal mi i na wlasne oczy moge stwierdzic ze jest z nimi cos nie tak.ale pytanie ... wszystkie cztery sztuki ??? buczenie huczenie jest identyczne jak na starych oponach i dlatego kupilem nowe bo myslalem ze to opony.niewiem co mam o tym wszystkim myslec.co zauważyłem to na temp.okolo 10 stopni jest ciszej w kabinie a ponizej zera jest o 70% bardziej slyszalny problem...
jaxi6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2017, 17:31   #23
Piotrek Kuga mk1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Kuga mk1 / Fosus mk2
Silnik: 2.0 TDCI 136km / 1.6 TDCI 95km
Rocznik: Kuga 2010 Focus 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: buczenie w kabinie wymiana łożyska

Cytat:
Napisał jaxi6666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.bylem w serwisie boscha w okolicy.a wiec diagnoza.wyciek z prawego przedniego amortyzatora i opony ktore zakupilem w sklepie internetowym sa wadliwe. mechanik pokazywal mi i na wlasne oczy moge stwierdzic ze jest z nimi cos nie tak.ale pytanie ... wszystkie cztery sztuki ??? buczenie huczenie jest identyczne jak na starych oponach i dlatego kupilem nowe bo myslalem ze to opony.niewiem co mam o tym wszystkim myslec.co zauważyłem to na temp.okolo 10 stopni jest ciszej w kabinie a ponizej zera jest o 70% bardziej slyszalny problem...
Witam. Przyznam się ,ze czoś tu nie rozumiem . Mechanik zdiagnozował wyciek z amorka . Dobra amorek do wymiany ale to nie on buczy na pewno. Opony . Wadliwe???? Wszystkie 4 ????? Dobrze ,że nie kupiłeś piatej na zapas . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moje pytanie brzmi : Czy mechanik zdiagnozował co jest odpowiedzialne za buczenie o którym sie rozpisujemy od kilku miesiecy??? Proponuje skorzystać z promocji u forda i zapisać sie na przegląd w ramach "bezpieczeństwo i coś tam cos tam " (jest na stronie forda. Zapłacisz 40 zł i może zdiagnozują .
Piotrek Kuga mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2017, 19:19   #24
jaxi6666
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Oborniki Wlkp.
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: buczenie w kabinie wymiana łożyska

Witam.bylem na jezdzie z mechanikiem.zrobilismy ok.20 km. i obstawial tylko opony podniesli autko do gory nic szczególnego nie znalezli poza wyciekiem z amorka i ze wszystkie opony sa do d... maja lekko wyczuwalne reka zagubienie.ale mowilem ze halas byl taki sam na starych oponach.no to stwierdzili ze mam sie wstrzymac az cos bedzie gorzej bo bez sensu generować niepotrzebne koszty i wymieniac pol zawieszenia. Sprawdzę ta oferte forda o ktorej pisales
jaxi6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 11:31   #25
aldii
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-08-2016
Skąd: Władysławowo
Model: Ford Kuga I
Silnik: 2.0 TDCi 140km
Rocznik: 2012
Postów: 30
Domyślnie Odp: buczenie w kabinie wymiana łożyska

U mnie jest podobny problem. Huczenie od podłoża, jak tylko się ruszy. Jedni mówią wyząbkowane opony, drudzy od razu że łożysko. Auto jest teraz u mechanika, który też myślał że łożysko. Jednak problemem jest, że nie da się rozpędzić koła aby usłyszeć czy to łożysko. Będzie chyba rozbierał aby wydobyć narządy na stół operacyjny.
aldii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 13:18   #26
tico0
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2016
Model: Kuga mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 55
Domyślnie Odp: buczenie w kabinie wymiana łożyska

Cytat:
Napisał aldii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest podobny problem. Huczenie od podłoża, jak tylko się ruszy. Jedni mówią wyząbkowane opony, drudzy od razu że łożysko. Auto jest teraz u mechanika, który też myślał że łożysko. Jednak problemem jest, że nie da się rozpędzić koła aby usłyszeć czy to łożysko. Będzie chyba rozbierał aby wydobyć narządy na stół operacyjny.
Wystarczy podjechać na każdą stację diagnostyczną tam mają takie urządzenie podnoszą auto i rozpędzają koło i wszystko pięknie słychać, tylko chcieć.....
tico0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 16:29   #27
aldii
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-08-2016
Skąd: Władysławowo
Model: Ford Kuga I
Silnik: 2.0 TDCi 140km
Rocznik: 2012
Postów: 30
Domyślnie Odp: buczenie w kabinie wymiana łożyska

Cytat:
Napisał tico0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy podjechać na każdą stację diagnostyczną tam mają takie urządzenie podnoszą auto i rozpędzają koło i wszystko pięknie słychać, tylko chcieć.....
Nigdy nie miałem sprawdzanych łożysk na stacji diagnostycznej i nie mam pojęcia czy takie usługi świadczą, więc nie chodzi tutaj o chęci, bo naprawdę chciałbym rozwiązać problem.
aldii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 18:09   #28
Piotrek Kuga mk1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 07-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Kuga mk1 / Fosus mk2
Silnik: 2.0 TDCI 136km / 1.6 TDCI 95km
Rocznik: Kuga 2010 Focus 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: buczenie w kabinie wymiana łożyska

Coś ci mechanicy nie kumaci albo nie mają sprzętu, podnosników itd. widziałem kiedyś jak goście podnosili Jeepa na centralnym podnosniku i odpalali i w rure na 3 biegu . Szybko zdjagnozowali które łozysko wyje . Wiem zaraz napiszecie że Kuga ma dałączany tył . Można na chwile zablokowac przód ( w górze ) i tył sie zakreci . Nosz qrde nie uwierze ,że trzeba jezdzić az sie łozysko rozsypie na autostradzie i najlepiej na urlopie i to na Madagaskarze ") Wtedy pewnie mechanik powie "a nie mówiłem "
Piotrek Kuga mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 01:32   #29
jaxi6666
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2011
Skąd: Oborniki Wlkp.
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: buczenie w kabinie wymiana łożyska

u mnie w okolicy w promieniu 20km nikt nie ma na stacji diagnostycznej takiego "sprzętu " najgorsze jest podjąć ryzyko wymienic cos a tysiaczki uciekając...a na koncu jak mam uslyszec jednak to nie to ... krew mnie zalewa

Bump: Aldi daj znac co u Ciebie zorganizowano i czy zabieg poprzeszedl pomyślnie...

Bump: zdiagnozowano 😆😆😆
jaxi6666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 16:37   #30
aldii
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-08-2016
Skąd: Władysławowo
Model: Ford Kuga I
Silnik: 2.0 TDCi 140km
Rocznik: 2012
Postów: 30
Angry Odp: buczenie w kabinie wymiana łożyska

Cytat:
Napisał jaxi6666 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie w okolicy w promieniu 20km nikt nie ma na stacji diagnostycznej takiego "sprzętu " najgorsze jest podjąć ryzyko wymienic cos a tysiaczki uciekając...a na koncu jak mam uslyszec jednak to nie to ... krew mnie zalewa

Bump: Aldi daj znac co u Ciebie zorganizowano i czy zabieg poprzeszedl pomyślnie...

Bump: zdiagnozowano 😆😆😆
Łożyska do wymiany, jednak jest także poważniejszy problem przy przeniesieniu napędu ze skrzyni. Ale nie będę wymyślał, więc jak pojadę do weekendu do mechanika to dam znać. Ogólnie okazało się że był walony w prawy róg. (przy zakupie bezwypadkowy :-( )
aldii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.