Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-03-2017, 00:19   #1
pozrys
 
Postów: n/a
Domyślnie Zgrzytanie w skrzyni biegów

Witam Pierwszy raz piszę o poradę na forum, nie wiem czy w dobrym dziale? Posiadam Fusiona 1.4 tdci z 2007r. , od jakiegoś czasu po włączeniu któregokolwiek biegu słyszę dziwne zgrzytanie. Na luzie tego zgrzytu nie ma. Wygląda to tak jakby się coś tarło. Byłem u mechanika stwierdził że w skrzyni biegów było mało oleju,ale te odgłosy nie ustąpiły. Nie wiem czy mam wymieniać skrzynię,bo naprawa będzie chyba droższa niż wymiana na używaną.Czy może być jakaś inna przyczyna. Ktoś mi może poradzić?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 01:42   #2
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał pozrys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Pierwszy raz piszę o poradę na forum, nie wiem czy w dobrym dziale? Posiadam Fusiona 1.4 tdci z 2007r. , od jakiegoś czasu po włączeniu któregokolwiek biegu słyszę dziwne zgrzytanie. Na luzie tego zgrzytu nie ma. Wygląda to tak jakby się coś tarło. Byłem u mechanika stwierdził że w skrzyni biegów było mało oleju,ale te odgłosy nie ustąpiły. Nie wiem czy mam wymieniać skrzynię,bo naprawa będzie chyba droższa niż wymiana na używaną.Czy może być jakaś inna przyczyna. Ktoś mi może poradzić?
Jak zgrzyta, to pewnie synchonizatory. Używane skrzynie na Allegro są po kilkaset zł. Trudno jednak ocenić ich stan, być może nie całe, ale ich części będą ok.
Może to być też coś całkowicie innego. Sprawdź u mechanika stan linek od lewarka do skrzyni. Może się zwyczajnie łączenie wyrobiło i mimo, że wciskasz sprzęgło, w efekcie nie wrzucasz biegów idealnie na luzie, stąd zgrzyt. Linki z lewarkiem też na Allegro są tanie, właśnie ostatnio kupiłem i wymieniałem. To na szczęście produkt totalnie ujednolicony i nieważny jest silnik. Ja kupiłem linki i lewarek wg opisu od diesla 1.4 z Fusiona właśnie za 80zł i duszą na ramieniu zaniosłem mechanikowi, ten zamontował do Fiesty 1.6 benzyna i pasuje idealnie.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 19:29   #3
pozrys
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w skrzyni biegów

Ale (skrzynia???) hałasuje w czasie jazdy. Biegi trochę ciężko ale się włączają.(tak już było gdy go kupiłem 2 lata temu że ciężko wchodziły).Hałas mogę określić jako człapanio-zgrzytanie.Przy wciśniętym sprzęgle cisza, dopiero na biegu hałas.Sprzęgło to nie jest bo auto ładnie się zbiera i czuje się jak włączają się biegi.

Ostatnio edytowane przez pozrys ; 28-03-2017 o 19:35
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 08:42   #4
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w skrzyni biegów

Jak jeździłeś z małą ilością oleju to sam załatwiłeś skrzynię. Niestety jak wchodzą ciężko biegi pierwszą rzeczą jaką sprawdzasz to ilość oleju i inne rzeczy jakie masz pod ręką.

Sam załatwiłem tak skrzynię i teraz jestem już o tyle mądrzejszy. Jeżeli chcesz szukać używanej to niestety szukaj samochodu na chodzie by można było ją sprawdzić (w 50% nie będziesz w stanie ocenić stanu ale przynajmniej będziesz wiedział, że na samochodzie jeździła i nie stała długo bez oleju).
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 13:19   #5
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w skrzyni biegów

Najprawdopodobniej załatwiłeś i łożyska skrzyni biegów, i przytarły się koła zębate. Łożyska być może uda się wymienić (np. komplet do skrzyni biegów GM typ M 32 to koszt kilkuset złotych), ale z regeneracją kół zębatych może być trudniej...

Najlepiej wymienić całą skrzynię na używkę w dobrym stanie.
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 12:27   #6
heniek66
ford::amateur
 
Imię: HENIEK
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: ORZESZE
Model: fision
Silnik: 1.416v
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w skrzyni biegów

Czesc. Duzo czytam o wymianie oleju w skrzyni biegow,fusion 1.4.....gdzie łapy wsadzic , zeby nie przedobrzyć...
heniek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 13:34   #7
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,216
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w skrzyni biegów

Cytat:
Napisał heniek66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czesc. Duzo czytam o wymianie oleju w skrzyni biegow,fusion 1.4.....gdzie łapy wsadzic , zeby nie przedobrzyć...
Do korka wlewu, by sprawdzić poziom i jakość oleju.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2017, 20:17   #8
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w skrzyni biegów

Witam

To piąty bieg hałasuje.Przy niskim stanie oleju, to on pierwszy jest podatny na uszkodzenie.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 15:32   #9
heniek66
ford::amateur
 
Imię: HENIEK
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: ORZESZE
Model: fision
Silnik: 1.416v
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w skrzyni biegów

Wczoraj olej wymieniony w skrzyni. ...grucha do akumulatorów. .wężyk do korka poziomu oleju i wysysanie ..nie cała godzinkę ��. .Nowego wlałem 1,9 L.
heniek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2017, 14:35   #10
pozrys
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zgrzytanie w skrzyni biegów

Właśnie zaprowadziłem autko do naprawy, skrzynia do wymiany.Po naprawie odpiszę o wynikach.Olej był czarny jak smoła, poprzedni użytkownicy pewnie nigdy go wymieniali.michalpodróżnik miał rację.Za regenerację warsztat specjalistyczy zażądał sobie 2000. Kupiłem używkę.

Ostatnio edytowane przez pozrys ; 28-04-2017 o 14:41
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , skrzynia biegów


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.