Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2017, 12:14   #1551
Baoo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-09-2015
Model: mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam Fordownicy!!

Mam pytanie. Zrobiłem próbę przelewową testerem do prób.
1 wtrysk 50 ml
2 wtrysk 45 ml nówka sztuka orginał nie śmigana
3 wtrysk 42 ml
4 wtrysk 50 ml
kolejna próba identyczna, plus 15 ml to co było w wężykach. Wężyki po 50 cm.
Tak więc moje pytanie brzmi. Czy wszystko jest ok z moimi wtryskami? Bo jak czytam że u was wychodzi około 20 ml lub też 30 ml to trochę jest dziwne.
Posiadam mondeo w kombi z 2008r, 1.8 tdci 125km, chip na 150 km, wtryskiwacze siemens. Albo może po chipie na 150km wtryskiwacze mają takie wartości??
Co o tym sądzicie?

Baoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2017, 12:17   #1552
twd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2015
Model: Mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam szanowne grono Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jako że jest to mój pierwszy post to jeszcze raz Dzień dobry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc mój problem polega na tym że ;

Byłem w serwisie forda i po diagnostyce okazało się że 1 wtrysk do wymiany
Zrobiłem tak jak kolega zbyszek620 pisze w 1 poście odnośnie wymiany i wymieniłem zaworek
Postanowiłem wykonać próbę przelewową bo przy większej prędkości niż poprzednio zapala się sprężynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I co jest dziwne że po wymontowaniu i zamontowaniu wtryskiwacza zaczął brać olej i to mocno , a próba przelewowa wykazała że zamiast przejrzystej ropy jest bardzo ciemna , pomijając ile ropy jest w poszczególnych kubkach

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sam nie wiem co jest nie tak czy to tylko zbieg okoliczności czy coś zepsułem .

Ford Mondeo 2.0 TDCI 130KM 2005r

Proszę o podpowiedz co w tej kwestii. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Przemek
twd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 12:02   #1553
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Proszę o podpowiedz co w tej kwestii.
Post jest z połowy lutego - ale warto odpowiedzieć.
Zjawisko brudnego paliwa (w zbiorniczkach przelewowych) nie ma związku z wymianą zaworku - to zbieg okoliczności. Jest spowodowane najczęściej uszkodzeniem uszczelniacza na osi wałka pompy. Na skutek tego olej wciskany jest do sekcji niskiego ciśnienia (do pompki łopatkowej) od strony napędu rozrządu i miesza się z paliwem.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 21:51   #1554
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zjawisko brudnego paliwa (w zbiorniczkach przelewowych) nie ma związku z wymianą zaworku - to zbieg okoliczności
a co jeśli ciemne paliwo na przelewach jest tylko na jednym wtryskiwaczu?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 08:44   #1555
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a co jeśli ciemne paliwo na przelewach jest tylko na jednym wtryskiwaczu?
Nie spotkałem się z takim zjawiskiem... To praktycznie prawie niemożliwe, bo przyczyna musiałaby leżeć w samym wtryskiwaczu. W jaki sposób wtryskiwacz miałby brać olej do wnętrza, skoro cały czas pompa podaje paliwo pod ciśnieniem co najmniej kilkaset barów?

Może zbiorniczek lub jego przewód był brudny...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-04-2017 o 08:47
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 09:40   #1556
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

ja miałem taką sytuację. winna była obudowa wtryskiwacza. jak zaciągała olej niestety nie wiem ale pewnie gdzieś po stronie przelewów bo jedynie tam nie ma wysokiego ciśnienia

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może zbiorniczek lub jego przewód był brudny...
błagam... wszystko było przezroczyste
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 18:26   #1557
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja miałem taką sytuację. winna była obudowa wtryskiwacza. jak zaciągała olej niestety nie wiem ale pewnie gdzieś po stronie przelewów bo jedynie tam nie ma wysokiego ciśnienia
Trudno mi dyskutować z faktami, ale mimo wszystko ja tego nie widzę...
Jeżeli wtryskiwacz jest prawidłowo skręcony, to jest to raczej niemożliwe.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2017, 19:50   #1558
Idol
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-04-2017
Model: Mondeo mk3 tdci
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam, odświeżę często jak filtr paliwa jest zapchany lub nie drożny pojawia się efekt ciemnego paliwa, jak? pompa wstępna na wolnych obrotach utrzymuje ok 5 bar więc jak nie może zassać paliwa normalnie ciągnie przez W/W uszczelniacz w pompie lub po prostu ma koleiny n wałku...
Idol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2017, 10:40   #1559
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał Idol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
często jak filtr paliwa jest zapchany lub nie drożny pojawia się efekt ciemnego paliwa
niemożliwe ale niech ci będzie

Cytat:
Napisał Idol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pompa wstępna na wolnych obrotach utrzymuje ok 5 bar
o której pompie piszesz? bo jeśli o pompie wstępnej w pompie WC to może i 5 barów ma ale na ssaniu więc jak jest niedrożny filtr to po prostu będzie brakowało paliwa i żadne "zaciąganie" tu nie pomoże. silnik po prostu zgaśnie
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2017, 19:18   #1560
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o której pompie piszesz? bo jeśli o pompie wstępnej w pompie WC to może i 5 barów ma ale na ssaniu więc jak jest niedrożny filtr to po prostu będzie brakowało paliwa i żadne "zaciąganie" tu nie pomoże. silnik po prostu zgaśnie
To jest spieranie się o pietruszkę - pompa łopatkowa zasysająca paliwo z filtra z samej zasady ciągnie paliwo na podciśnieniu. Więc czy filtr będzie lekko przypchany czy nie, zawsze zassie olej od strony napędu rozrządu jeżeli uszczelniacz wałka pompy będzie uszkodzony. Zmieniać się będą tylko proporcje w ilości zasysanego oleju i paliwa. Przy brudnym filtrze paliwa będzie więcej ssała oleju i efekt brudnego paliwa będzie wobec tego bardziej widoczny. I tyle... Filtr praktycznie nigdy nie jest tak zapchany brudami, że nie puszcza w ogóle paliwa. Jeśli już to raczej zimą w duży mróz i na letnim paliwie - zatyka go wtedy parafina.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-05-2017 o 19:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.