Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2013, 12:22   #31
fifel
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi 109KM
Rocznik: 2004
Postów: 172
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Dzisiaj napiszę kilka słów więcej o moich przygodach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zaczęło się jak wiece w drodze do Chorwacji - kilkadziesiąt km przed Budapesztem usłyszałem świst powietrza z okolicach podszybia od strony pasażera. Syk był tym większy im większe były obroty. Nie mogłem zdiagnozować problemu bo była noc więc delikatnie dojechałem do Chorwacji w takim właśnie stanie - na szczęście przeważająca większość trasy była z górki.
Po drodze kilka razy włączył mi się tryb awaryjny - po zgaszeniu i ponownym odpaleniu tryb się wyłączał ale samochód ledwo jechał i potwornie kopcil na czarno, po kilku km odzyskiwał moc aż do kolejnego trybu awaryjnego.

Po dojechaniu na miejsce zabrałęm się za diagnozowanie - czarny dym i syk podpowiadał mi nieszczelność układu doładowania i faktycznie po chwili znalazłem nieszczelność, o której pisałem.

Po Waszych wskazówkach zamówiłem pękniętą rurę w serwisie w Splicie w Chorwacji. Zamówienie poszło w sobotę, z odbiorem w następny czwartek - gość jeszcze kazał zadzwonić w czwartek koło 10:00 żeby się upewnić że część jest do odbioru, bo do serwisu miałem ponad 60km.
W Chorwacji oczywiście nie da się zamówić części przez telefon, tylko osobiście, zostawiając zaliczkę.
Zadzwoniłem do gościa w środę bo pomyślałem, że jak będzie wcześniej to zaoszczędzę 1 dzień i uda mi się coś pozwiedzać, ale ku mojemu zdziwieniu pan z serwu stwierdził, że jutro, tj. w czwartek serwis nieczynny bo mając święto 15 sierpnia tak jak u nas i żebym zadzwonił w piątek.
W piątek oczywiście okazało się, że i tak muszę do serwisu pojechać żeby się dowiedzieć o część. Po przybyciu na miejsce i stracie kilku godzin w korkach okazało się że rury nie ma i nie będzie przed moim wyjazdem (a wyjechać miałem następnego dnia), bo zamówienie zawrócił magazyn, on nie sprawidził i lipa. Odebrałem zaliczkę i wróciłem tracąc już w sumie pół dnia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po powrocie stwierdziłem że nic nie uradzę i trzeba to pokleić, więc zszedłem do maxia, wkładam klucz do zamka maski a tu lipa - nie da się otworzyć!
Zamek się zepsuł, oczywiście na forum wyczytałem że jak w pierwszą stronę maska nie odbija to już masakra.
Na szczęście po jakiejś godzinie odpowiednio wcisnąłem grill i udało mi się otworzyć maskę.
Wyciągnąłem rurę, zrobiłem łaty z dętki od taczek na kleju, całość owinąłem taśmą i spiąłem opaskami stalowymi, zamontowałem rurę i zamknąłem maskę.
Pomijam to że trwało to 2 dni zanim skompletowałem wszystkie narzędzia i materiały, ale w końcu się udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzień wyjazdu:

Zapakowałem samochód, wyzerowałem licznik i ruszyliśmy w trasę, najpierw wybrzeżem, później autostradą.
W pewnym momencie (dokładnie 200km od startu) znów usłyszałem syk powietrza - myślałem że puściły łaty z gumy, ale generalnie dało się jechać.
Trzeba było tylko uważać przy przyspieszaniu i wyprzedzaniu żeby nie przesadzić i nie włączyć trybu awaryjnego, ale jechało się o niebo lepiej niż w pierwszą stronę.
Tak dojechałem aż do domu, więc patent się sprawił.

Wczoraj pojechałem do forda w Kielcach bo zamówiłem części i od razu były do odbioru - kupiłem rurę, ale nie tą plastikową tylko tą drugą wersję - z gumy za 400zł, zamek klapy, a właściwie linkę z mechanizmem za niecałe 200zł i wycieraczki bo się już kończyły - za jakieś 130zł.
Od razu po powrocie do domu wziąłem się za naprawę auta.
Po wymontowaniu rury stwierdziłem, że syk nie był spowodowany odklejeniem łatek bo wszystko się tak zawulkanizowało, że nie mogłem tego rozkleić.
Okazało się że rura pękła na drugim karbie! a w rurze jest olej, nie dużo, ale kilka kropel na pewno.

Zamontowałem nową rurę i zabrałem się za zamek maski. Rozmontowałem wszystko i okazało się, że plastikowy krzyżak, który zatrzaskuje się z jednej strony w lince a z drugiej w zamku, po prostu wypadł z linki. Po "wkliknięciu go na swoje miejsce okazało się, że maska się pięknie otwiera i wszystko jest ok, dlatego dzisiaj jadę oddać linkę do forda, bo zadzwoniłem i powiedzieli, żeby przywieźć i oni kasę oddadzą.

To już koniec tej przesadnie długiej opowieści, teraz mam nadzieję że wszystko będzie ok.
Zastanawia mnie tylko fakt drugiego pęknięcia rury? Obstawiam, że przy wkładaniu mogłej ją w tym miejscu zagiąć i dlatego pękła, bo nie sądze żeby turbina generowała aż takie ciśnienie żeby rurę rozerwało.
Z drugiej strony gdyby nawet ciśnienie było tak wielkie z jakiegoś powodu, to chyba jakiś czujnik powinien to wykryć i włączyć tryb awaryjny?
Pytam, bo nie chcę, żeby nową rurę też mi rozsadziło...

fifel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2013, 07:25   #32
pcrb
ford::average
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: parteczyny grudziadz
Model: c-max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 195
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

ta rura na zdjeciu zawinieta tasma wyglada jak by z serwisu wyszła widac ze profesjonalna regeneracja :-) pozdrawiam
pcrb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2015, 22:45   #33
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Odkopię temat.
Przy dodawaniu gazu usłyszałam basowy świst po lewej stronie. Auto delikatnie straciło na mocy.
Po wciśnięqciu sprzęgła i przygazowaniu, znikło. Po chwili znowu to samo.
Czy ta końcówka rury powinna się tak poddawać? Czy powinna być na sztywno?[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jutro posprawdzam wszystkie rury, ale ta mnie zaniepokoiła.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2015, 23:08   #34
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Aga co się dzieje? To na filmie, to nie jest fachowe wypinanie odmy. Raczej problem jest w nieszczelności za turbiną.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2015, 23:12   #35
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie

Ta rura poprostu tak chodzi, co mnie niepokoi. Jutro pogrzebiemy, za dnia, sprawdzimy wszystkie rury, ale pytanie, czy to tak powinno się kręcić? Według mnie, ten wcisk powinien złapać, a nie latać, jak nie powiem co komu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dźwięk dochodzi wybitnie z lewej strony, siedząc za fajerą, czyli z prawej, stercząc przed maską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wysłane gołębiem z Latającego Holendra
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg



Ostatnio edytowane przez RedFord ; 25-04-2015 o 23:14
RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2015, 23:21   #36
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Według mnie to może się ruszać, ale powinna siedzieć w zatrzasku.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 17:21   #37
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Zastanawia mnie jeszcze, czy w samej końcówce z tym zaczepem, nie powinno być żadnej uszczelki?
Zawalone w koło jak diabli.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0388.jpg (97.9 KB, 101 wyświetleń)
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 17:26   #38
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Tam na tej końcówce musi być o-ring. Ze sklepu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 17:32   #39
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie

Chcesz mi powiedzieć że wypadło?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszycho jest.

wysłane gołębiem z Latającego Holendra
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg



Ostatnio edytowane przez RedFord ; 26-04-2015 o 17:51
RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 17:56   #40
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Utrata mocy, kopcenie, syk powietrza przy dodawaniu gazu

Jak by wypadło, to olej lał by się tam bardzo mocno. U mnie tak nie rusza się, jakoś mocniej siedzi. Może o-ring jest zużyty i przepuszcza olej. Tak w ogóle u Ciebie jakieś cienkie te zaczepy, podróbka? Mechanicy łamią te zaczepy, bo trzeba zdejmować cały gumowy przewód do wymiany filtra oleju.
Bump: jest na miejscu.

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 26-04-2015 o 18:54
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.