Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2015, 01:16   #1
Winciu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie sterowanie zaworkiem podciśnienia EGR i korekcja dawki wtrysk 1

Witajcie,

Mam pewien problem z Transitem mojego Ojca 2001, 86KM TDDI tak wpisane w karcie pojazdu ale IDS widzi 100KM, przebieg 420 tys. , pompa robiona zimny odpala normalnie chociaż przez około 1 minutę słabo reaguje na gaz.

Po krótkim odcinku pojawiła się mrugająca spirala, jednak auto odpalone w czasie jazdy z 2 po którym razie juz szło bez spirali, mocy mniej niż kiedyś.
Sprawdziłem wyszedł błąd P0404 i jeszcze jeden nie pamiętam numeru o czujniku położenia EGR - sprawdziłem jeden przewód przy wtyczce ledwo się trzymał - polutowany, błędu nie ma, jednak został błąd P0404. Wyciągnąłem EGR wygląda dość dobrze tłoczek nie obklejony, zmontowałem do kupy.

Kasuje błędy wszystko jest ok, odpalam auto widzę, że zaworek EGR pracuje około 70% na jałowych, ale pozycja czujnika EGR 0mm,po minucie albo mniej wypełnienie sterowania zaworem spada do 0%, spirali nie ma a oczywiście błąd P0404. Gaszę silnik odpalam i znów 76% (około) chwila i znow 0%. We wtyczce zaworu na stacyjce 14V, jednak nie słychać kliknięcia jak podam mu masę bezpośrednio to słychać kliknięcie ( tak mi się wydaje ze ECU steruje masą a nie + )
Zaworek sterujący EGR jest zamontowany jakis z VW rezystancja coś około 35 Ohm.

Jednak podłączając podciśnienie bezpośrednio pod EGR, po chwili czujnik pokazuje 11mm i słychać że praca silnika się zmienia. EGR był wymieniany około rok temu, ale po tygodniu było to samo, słaby i czasem spirala. Podłączyłem stary pod wtyczkę i poruszając trzpieniem ładnie zmieniało się położenie.

Druga sprawa to korekcja dawek wtryskiwaczy numery 2,3,4 dawki zmieniają się i oscylują w okolicy 0 -2:+2, jednak na wtrysku 1 ciągle 0 !!!

Co do turbiny pracuje prawidłowo cięgno ok zawór upustowy nie zatarty, jednak cięgno gruchy jak jest odczepione to żeby je ruszyć to trzeba dosyć niezłego poowera użyć. MAP sensor pokazuje na jałowych około 100-120 kPA w czasie jazdy dochodzi do 160-180 kPA ( dokładnie nie pamiętam) ale nie było żadnych błędów.

Raz wyskoczył mi błąd PATS nie można odnaleźć PCM - czy jakoś tak ????
Test EGR w IDS zakończony niepowodzenie.

1) Nie wiem czy wymienić wtryskiwacz 1 ?
2) Ociec twierdzi ze zapchany może być katalizator
3) Wymienić EGR ale na nówkę ( stary moczy się od wczoraj )

W fordzie dopiero zaczynam, więc liczę na pomoc doświadczonych kolegów.

Pytanie po za tematem, czy w IDS idzie uruchomić programowanie w TDDI ? bo pokazało mi że funkcja nie dostępna czy jakoś tak, i jak odczytać wartości z pompy, wyprzedzenie kąta itd ? Czy uruchomić test-adaptacje np za sterować tez zaworek EGR ?

Wężyki od podciśnienia są podłączone tak VACUM -> TROJNIK 1 - servo , 2 idze do trojnika -> 1 z trojnika do kabiny, 2 na zaworek sterujący EGR z zaworka do EGR, zaworek ma tylko dwa wejscia jedno które bez napięcia jest zamnięte a drugie które ma przelot ( zaworek z VW ) no i jeszcze jedno podciśninie z okolicy turbo połączone z membraną gruchy.... jest to prawidłowo bo nie ma tutaj podciśnienia z filtra powietrza ?


Ostatnio edytowane przez Winciu ; 26-04-2015 o 16:46
Winciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 09:05   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Problem z EGR i korekcją dawki wtrysk 1

Cytat:
Napisał Winciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wężyki od podciśnienia są podłączone tak VACUM -> TROJNIK 1 - servo , 2 idze do trojnika -> 1 z trojnika do kabiny, 2 na zaworek sterujący EGR z zaworka do EGR, zaworek ma tylko dwa wejscia jedno które bez napięcia jest zamnięte a drugie które ma przelot ( zaworek z VW ) no i jeszcze jedno podciśninie z okolicy turbo połączone z membraną gruchy.... jest to prawidłowo bo nie ma tutaj podciśnienia z filtra powietrza ?
Kolego, konia z rzędem temu, kto to zrozumie...

Elektrozawór podciśnienia EGR-a pracuje sterowany sygnałem PWM, czyli częstotliwościowo o zmiennej czasowej. Czyli nie jest sterowany sygnałem: jest napięcie - nie ma napięcia. Myślę, że w związku z tym powinien być konkretny od tego silnika, a nie od VW. Nie wiadomo więc tak do końca, czy nieprawidłowa praca EGR-a jest spowodowana przez zły zawór, czy jest inna przyczyna. Podając mu napięcie bezpośrednio możesz go spalić.
Grucha turbiny w tddi (turbina z zaworem upustowym) pracuje ciśnieniowo - wężyk jest króciutki, bierze ciśnienie tuż zza sprężarki.
Podciśnieniowo sterowaną gruchę mają turbiny w tdci, gdzie jest turbina o zmiennej geometrii.

Jeżeli układ podciśnieniowy ma połączenie z obudową filtra powietrza, to w tym celu, aby powietrze wchodzące do odcinka elektrozawór-grucha było wolne od zanieczyszczeń. Elektrozawory fordowskie mają połączenie z filtrem, ten od VW może nie ma...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-04-2015 o 09:19
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 15:01   #3
Winciu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Problem z EGR i korekcją dawki wtrysk 1

To może w skrócie, jaka powinna być wartość położenia czujnika zaworu EGR na ciepłym silniku obroty jałowe ? I jakie wartości na jałowym otrzymuje zaworek, wiem że to wypełnienie, IDS pokazuje % wypełnienie, no i co z tym wtyskiem 0 mg ?
Winciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2015, 15:06   #4
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Problem z EGR i korekcją dawki wtrysk 1

Proszę poprawić tytuł tematu.
Poradnik jak to zrobić znajdziesz tu:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988
i tu:
http://forum.fordclubpolska.org/anno...php?f=102&a=49
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.