Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2012, 14:17   #471
wiktor20501
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: Pomorskie
Model: focus c-max
Silnik: 1.6 tdci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 142
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Wielkie dzięki za informację, takie info jest sporo warte. W tym przypadku prawdopodobną przyczyną był zapchany filtr dpf. Śruba wygląda ok. ale czy nowa wersja jest lepsza od starej?

wiktor20501 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 14:51   #472
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

...dpf w 1,6 to najczęstszy powód wykończenia turbiny...i nie tylko, silniki wymęczone rozrzedzonym olejem, ogólnie brzmią nieciekawie, myślę że częstsza kontrola stanu oleju i jego wymiany max co 15tkm uratowałoby sporo silników
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2012, 08:41   #473
bundy-er
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 tdci 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Witam Wszystkich

Posiadam FII 2005 1.6 tdci i mam podobny problem. Rozkręciła mi się turbina. Tzn najpierw przy wymianie filtra pow Pan Heniu znalazł jakąś nakrętkę w filtrze więc ją usunął. Wymiana rozrządu, oleju filtrów itp wszystko co przeważnie robi się po kupnie używki. Samochodzik chodził jak najbardziej poprawnie przez ok. 30tyś. (teraz ma ok. 160 kkm) Silnik suchutki nie dymił. Kolega kupił kompa podłączył błąd P0102. Więc go wykasował. Ostatniej zimy samochodzik zaczął wyrzucać błąd (czerwona kontrolka koła zębatego) odcinał turbo i gasił silnik po odpaleniu i rozgrzaniu silnika ok. więc komp. błąd P0102, w penym momencie padł mi przewód od intercoolera jak wszedłem pod samochód rura zażygana olejem ale poczytałem, ze to podobno normalne. Więc wymieniłem przewód i ok. Idiota (przepraszam za wyrażenie), który wymieniał mi olej zagiął uszczelkę przy filtrze i wypluło mi trochę oleju – do ok. połowy stanu. Wymiana filtra i oleju i silniczek suchutki. Z ciekawości regularnie sprawdzałem kompa (mam za darmo) i cały czas P0102. Poczytałem wyczyściłem przepływomierz i nadal ten sam błąd. W ostatnim czasie zero dymu, zero wycieków sprawdzam stan oleju i min. Więc dojechałem do roboty zrobiłem dolewkę i jest ok. po przejechaniu ok. 15km padła mi turbina. Z tego co się domyśliłem przez brak kontry, którą wyjął mechanik przy pierwszej wymianie oleju itp. Jak rozebrałem przewody od turbo był olej w wężu, który idzie do pokrywy i filtra jak również z drugiej strony. Jak spojrzałem na śrubkę wchodzącą w turbinę tam od góry (z dziurką – traktowana jak filterek z tego co zrozumiałem) nie jest przytkana ani nic więc nie wiem co mogło być przyczyną.
Natomiast mam pytanie czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ten je…y błąd ma coś wspólnego z rozleceniem się turbo?? Co sprawdzić żeby go usunąć. Czy mógłby mi ktoś opisać krok po kroku co sprawdzić przed wymianą turbiny (mam dostęp do części z anglików i chciałbym właśnie wziąć stamtąd turbinkę) Natomiast co jeszcze i gdzie sprawdzić wymienić itp. Mam dodatkowy problem ponieważ naprawdę nie mam kasy. Pożyczę na jedną opcję wymiany bo mam żonę w zaawansowanej ciąży więc mam wystarczająco wydatków i natychmiastowo mi jest potrzebny samochód, ale nie mogę sobie pozwolić na przejechanie tylko 100 - 500 km i kolejne wymiany. Bardzo proszę o odpowiedź.
bundy-er jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2012, 10:34   #474
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

hmmm...
mozliwosci moze byc kilka uszkodzenia turbo.
ale moze najpierw podstawowe pytania..
czy masz dpfa...lub nie...??? (ps. jaka masz wersje silnika bo nic nie wiadomo)
oraz
czy miales zaslepiony zawor EGR...lub nie....???

Blad od przeplywomierza z przerwanym obwodem niema za wiele wspolnego z uszkodzeniem turbo ale np. dziurawy uklad dolotowy moze miec wiele wspolnego.
przed wymiana turbo koniecznie sprawdz caly uklad dolotowy czy niema w nim zadnych opilkow i czy niema w nim za duzo oleju.

po zalozeniu turbiny mozesz dodatkowo przez jakis czas dac silnikowi popracowac na powietrzy ale nie zasysanym z ukladu dolotowego ale z powietrza aby to co bylo w dolocie wszystko wylecialo jesli cos by tam było.

na kolejnej turbinie uwazaj w pierwszych chwilach na drodze na rozbiegniecie sie silnika...w razie "W" zdus silnik na 4czy5biegu.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 11-04-2012 o 10:41
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 10:55   #475
bundy-er
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 tdci 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Wersja silnika to 1.6 tdci 90KM jeżeli chodzi o dpf to nie wiem mimo, że z winu wychodzi, że mam. EGR musiałbym sprawdzić. Z tego co pamiętam to jest przy kolektorze. Hmmm co rozumiesz przez rozbiegnięcie się silnika i "W"?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozumiem, że mam nie zakładać rury od filtra tak? O to Ci chodzi??
Z tego co się doczytałem na różnych forach powinienem
-sprawdzić właśnie EGR
-sprawdzić smoka
-wyczyśić cały przewód doprowadzający olej do turbo łącznie z tym sitkiem
-założyć turbo
-zalać turbo i ten przewód

Ps: oczywiście wszystko z nowym olejem i filtrami, czy coś jeszcze muszę sprawdzić? Jeszcze mnie zastanawia ten błąd P0102 bo wczoraj odłączyłem węże wykasowałem błąd i dosłownie po chwlili od razu się pojawił. więc to chyba nie jest sprawa turbiny.

A to, że miałem olej na wlocie do turbiny od strony filtra pow to normalne?? Nie była to dużą ilość. ale była. natomiast z węża za turbiną, który mi pękł trochę mi zażygało silnik.
bundy-er jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 12:19   #476
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

tak normalne bo jest odma i turbo tez moze puscic troche oleju.
wazne aby sie nie przelewało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

o rozbieganie chodzi o to aby zalany uklad dolotowy olejem nie wepchał oleju do silnika bo moze drugi raz to samo zrobic-czyli zrobic rozbiegniecie silnika-dlatego napisalem abys nie zakladal rury od IC do silnika-nie chodzilo rure od filtru powietrza.

prze "W" rozumiem juz rozbiegany silnik.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 12-04-2012 o 12:30
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2012, 13:35   #477
bundy-er
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 tdci 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Super dzięki wielkie

Nio dobra to szukam teraz funduszy, czy na padnięcie turbiny może mieć wpływ EGR lub DPF? Można to jakoś sprawdzić?? Jaka jest przyczyna rozkręcenia turbiny? podobno oryginalnej.A wiesz o co może chodzić z tym błędem?? Postaram się jeszcze poszukać czy nie ma przetarcia przewodów od przepływki. Mierzyłem ją i pokazywała normalne wartości. Co oznacza tak czerwona kontrolka z kołem zębatym.
bundy-er jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 07:32   #478
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

ta czerwona kontrolka oznacza ze musisz bledy sprawdzic jakie są.

a egr i dpf maja wplyw na szybsze zuzycie turbo i silnika.

niezaslepiony egr wali zanieczyszczenia z spalin spowrotem do silnika ktore zawalają syfem caly silnik.

a dpf ma procedure przepalania ktora rozrzedza olej-paliwem, a oleje w silnikach musza byc coraz rzadsze aby byly coraz bardziej ekologiczne ale niestety im rzadszy olej tym slabsza ochrona silnika-dlatego jest to bardzo niekorzystne dla silnika
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2012, 13:05   #479
bundy-er
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-02-2008
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 tdci 90 KM
Rocznik: 2005
Postów: 64
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

Hej właśnie jedyny błąd to P0102, a kontrolka zapalała się tylko zimą. Na tą chwilę nie wiem bo samochód niestety stoi. Mam pytanko co byście polecali turbo z anglika czy regenerację z mielca
bundy-er jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 07:25   #480
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Padła już druga turbosprężarka. Co jest nie tak ?

to ze ja jestem z mielca to polece turbo z anglika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z regeneracjami roznie bywa..nawet w mielcu.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.