Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2014, 19:06   #41
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Wurc chyba nie zauważył i odnosił się do głównego wątka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2014, 19:12   #42
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał Pzwmichal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wurc chyba nie zauważył i odnosił się do głównego wątka
Ale w sumie to co poruszył, to ważne jest, bo twój silnik to tdci, czyli rodzynek w silnikach 2,4 w tych latach. Ma inny osprzęt, w tym inne koło dwumasowe. Witaj więc w klubie użytkowników Transitów z układem DELPHI - to ekskluzywny klub, członkowie już prawie wyginęli. Jest nas może pięciu, sześciu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

-----------------------------

Problemem jest także często to, co wypisują sprzedający - piszą co im ślina na język przyniesie, a niech martwi się kupujący, że jest jeleniem...
Ja też miałem problem z dwumasą, bo w miesiącu z którego pochodzi mój samochód zmieniono dwumasę na inną. Nikt ze sprzedających, także w dużych hurtowniach, nie wiedział co mam - dopiero po VIN-ie doszedłem.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-02-2014 o 08:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2014, 07:46   #43
WuRC
ford::beginner
 
Avatar WuRC
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-02-2011
Skąd: Toruń
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest w profilu: i pisał też w pierwszym poście: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pierwszym poście nie ma nic o mocy silnika??? Ja posiadam na przykład dwa transity MK6 i MK5 więc proponuję pisać pełne info przy zapytaniach.

Po za tym założenie koła jednomasowego do 2.4TDCI jest raczej niezalecane jeśli nie niemożliwe ze względu na dużą problematyczność montażu, oraz większą średnicę i wysokość układu sprzęgław 2.4TDCI . Nie znam przypadku w którym to się udało, jeśli ktoś miał inne doświadczenie proszę o info.
WuRC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2014, 08:11   #44
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał WuRC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W pierwszym poście nie ma nic o mocy silnika???
Bo wątek zaczął inny kolega z innym Transitem pytając o możliwość zamiany - i faktycznie nie podał mocy silnika, a Pzwmichal dopisał się na końcu pytając tylko o wymianę - ale podał moc... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał WuRC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po za tym założenie koła jednomasowego do 2.4TDCI jest raczej niezalecane jeśli nie niemożliwe ze względu na dużą problematyczność montażu, oraz większą średnicę i wysokość układu sprzęgław 2.4TDCI . Nie znam przypadku w którym to się udało, jeśli ktoś miał inne doświadczenie proszę o info.
Zgadza się. W przyklejonym wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post#9 też jest napisane, że Ford nie przewiduje zwykłego koła do modelu 2,4 tdci:

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Które Transity mają fabrycznie montowane dwumasowe koło zamachowe, a które pojedyncze, jednomasowe.

MK 6 (2000-2006)
---------------------
Silniki 2.0 FWD
75KM - pojedyncze
85KM - pojedyncze
100KM - dwumasowe - wyprodukowane do grudnia 2001
100KM - pojedyncze - wyprodukowane po grudniu 2001
125KM - dwumasowe

Silniki 2.4 RWD
Wszystkie 2.4 posiadają koło dwumasowe.
We wszystkich modelach 2.4 można zainstalować pojedyncze koło zamachowe, stosując zestaw naprawczy Forda - oprócz modelu 135KM tdci.

Silniki 2.3 RWD benzyna/gaz-benzyna
Dwumasowe koło zamachowe.
Nie występuje zestaw naprawczy z zamianą na pojedyncze.

MK 7 (2006- 2011)
-----------------
Silniki 2.2 FWD
85KM - pojedyncze
110KM - pojedyncze
115KM - dwumasowe
130KM - dwumasowe
140KM - dwumasowe

Silniki 2.4 RWD
Wszystkie 2.4 mają dwumasowe

Silniki 3.2 RWD
Wszystkie 3.2 mają dwumasowe

MK 7 (2011 ->)
---------------
Wszystkie silniki są 2,2 (FWD, RWD i 4WD) i mają dwumasowe (z impulsowym ogranicznikiem momentu obrotowego)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 28-02-2014 o 08:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2014, 11:59   #45
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale w sumie to co poruszył, to ważne jest, bo twój silnik to tdci, czyli rodzynek w silnikach 2,4 w tych latach. Ma inny osprzęt, w tym inne koło dwumasowe. Witaj więc w klubie użytkowników Transitów z układem DELPHI - to ekskluzywny klub, członkowie już prawie wyginęli. Jest nas może pięciu, sześciu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

-----------------------------

Problemem jest także często to, co wypisują sprzedający - piszą co im ślina na język przyniesie, a niech martwi się kupujący, że jest jeleniem...
Ja też miałem problem z dwumasą, bo w miesiącu z którego pochodzi mój samochód zmieniono dwumasę na inną. Nikt ze sprzedających, także w dużych hurtowniach, nie wiedział co mam - dopiero po VIN-ie doszedłem.
Można powiedzieć, że jestem jednym z tych jeleni. Najpierw kupiłem auto i później zacząłem interesować się silnikiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem, że jest usterkowy ale to samo mówili mi gdy kupowałem Audi ze skrzynią Multitronic że to złom a ja zrobiłem już 200 tys km na tej skrzyni i dla mnie nie ma lepszej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 17:39   #46
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

No i jestem po wymianie sprzęgła z dwumasą. Niestety chyba coś poszło moim super mechanikom nie tak, bo sprzęgło dziwnie się zachowuje. W dalszym ciągu często zawiesza się pedał w pozycji wciśniętej i nie można wysprzęglić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Odgłos szumienia już nie występuje, jednak pedał sprzęgła w dalszym ciągu drży jak się go przyciśnie ręką. Proszę o pomoc, bo mi rece opadły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy może to być jeszcze wina tego elementu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 18:38   #47
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,527
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

To akurat nie ma nic do Twoich objawów
Wysprzęglik masz do wymiany
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 20:01   #48
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Jeżeli był wymieniony wysprzęglik, to ten brak cofania się pedału czasami, może być spowodowany uszkodzoną pompą hydrauliczną sprzęgła lub nawet samym pedałem (przyciera się na osi). Raczej niemożliwe, że nowy wysprzęglik daje takie same objawy jak stary...
Pytanie jednak jest, czy osłona wałka sprzęgłowego na której siedzi wysprzęglik, jest czysta i nasmarowana smarem litowym - jak sztuka nakazuje (wałek sprzęgłowy na wieloklinie też).

Lekkie drżenie może być, ocena tu nie jest jednoznaczna. Ja czasami czuję leciutkie drżenie, a też mam nowe koło i sprzęgło. Ale tylko czasami.

Łożysko wałka (te z linka) gdyby powodowało wibracje, to przy załączonym biegu na wciśniętym sprzęgle chyba nieźle by hałasowało (tylko wtedy pracuje). Dobry mechanik przy wymianie koła zawsze je sprawdza.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-03-2014 o 20:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 20:35   #49
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Mirek - wysprzęglik założony nowy...
Wojtek - dzięki jak zwykle za rzeczową pomoc, jutro sprawdzę jak zachowuje się ten wałek sprzęgłowy, dzisiaj zauważyłem wewnątrz przy samej podłodze, że wałek ma lekki uskok, jakby lekko haczył jutro dam mu trochę smaru teflonowego (rowerowego) może będzie lżej pracował. Trochę kamień spadł mi z z serca, że pedał może lekko drżeć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 21:11   #50
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: koło dwumasowe czy sztywne

Jeszcze jedno.
To, że pedał nie cofa się całkowicie powoduje, że łożysko wysprzęglika opiera się delikatnie o słoneczko docisku i cały czas pracuje.
Prawidłowo powinno odsunąć się o kilka mm i nie pracować (przy zwolnionym pedale).
Na dłuższą metę nie jest to dobre dla tego łożyska...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 10-03-2014 o 21:13
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.