Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2012, 19:08   #1
wojciobr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Skąd: swiebodzice
Model: s-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Czarny dymek przy ruszaniu

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum !!!!
Jestem od miesiąca zadowolonym właścicielem S-MAKSIA z końca 2007 roku z silniczkiem 1.8tdci. Mój problem z którym się do was zgłaszam jest czarny dym pojawiający się zaraz po ruszeniu po nocnym lub dłuższym postoju przy wyzszych obrotach nie ma miejsca taka sytuacja. Moze ktos tez ma tak przypadlosc i wie co z tym mozna zrobic.


Pozdrawiam wojtek.

wojciobr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 07:55   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Czarny dymek przy ruszaniu

U mnie też czasem puszcza lekki dymek przy ruszaniu/cofaniu - norma w autkach bez filtra DPF...spoko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 09:16   #3
wojciobr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Skąd: swiebodzice
Model: s-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czarny dymek przy ruszaniu

Miałem wcześniej benzynkę 3,0l+lpg(200hp) i tam tego nie było a tak przy okazji czytam opinie o tych autkach i nie wiem czemu wszyscy psy wieszają na silniku 1,8tdci całkiem przyjemnie się zbiera jak na takie gabaryty auta. Drugi rząd siedzeń jest wygodniejszy niż w poprzednim wanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki za odpowiedz i pozdrawiam
wojciobr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 09:32   #4
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Czarny dymek przy ruszaniu

Dokładnie tak samo uważam. 125KM to nie jest mało jak na tą wagę a podobno silnik ten jest dużo mniej awaryjny silnik niż 2.0TDCI. Ile w tym prawdy nie wiem. Tak mi powiedział mój mechanik, który swego czasu pracował w serwisie Forda. Dlatego przy zakupie szukałem S-Maxa właśnie z tym silnikiem.
Co do czarnego dymka, nie zauważyłem u siebie nic takiego.
Pozdrawiam
__________________
Były: Fiat 126P, Fiat Punto I, Toyota Corolla, Opel Signum, Nissan Almera, Seat Altea XL, obecnie FORD S-MAX. Ale ten czas przemija...
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 13:22   #5
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Czarny dymek przy ruszaniu

ja mam ten silnik w c-maxie, co do dymku to spoko brak dpf-a powoduje to iż czarny dymek może się pojawiać, jeżeli chodzi o sam silnik to zbiera się ładnie, lecz jego problemem moim zdaniem jest tak zwana kultura pracy (jest twardy), natomiast 2.0tdci jak na diesla jest bardzo miękki.
__________________
Pozdrawiam Piotr
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 15:53   #6
wojciobr
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-04-2012
Skąd: swiebodzice
Model: s-max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Czarny dymek przy ruszaniu

rzeczywiście przy 6-biegowej skrzyni jaką posiadam biegi od 1-3 są naprawdę krótkie ale za to 4 jest rewelacyjna i wyprzedzanie nawet w 5-osób nie sprawia większego problemu. Chciałem przy okazji zapytać kolegów czy spotkaliście się z gwarancją G12???
wojciobr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2012, 08:15   #7
irek79
ford::average
 
Avatar irek79
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 02-02-2007
Skąd: Bogatynia
Model: Ford KUGA
Silnik: 2,0 diesel
Rocznik: 2009
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czarny dymek przy ruszaniu

Gwarancja 12
Posiadam taką koszt 89 zł rocznie (przebieg nie moze być większy niz 200 tysiecy a auto starsze niż 10 lat), myślę ze całkiem dobra rzecz (warunek naprawy i przeglady w aso) do tego mam jeszcze gwarancję na lakier na 12 lat też bodajże coś 70 zł rocznie za przedłużenie.
pozdrawiam.
Minus taki że trzeba co roku przedłużać
irek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 19:54   #8
pawel_miaso
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Model: S-max
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czarny dymek przy ruszaniu

Ja również mam gwarancję G12 i polecam, właśnie w ramach tej gwarancji zrobiono mi koło dwumasowe przy 130 000 km... z tym że ja przy moich przebiegach to co 3 miesiące przedłużam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale jak dla mnie taka gwarancja do 200 000 to jest rewelacja... co do czarnego dymku to też mam silnik 1,8, według mnie jest za słaby do tej masy, gdyby był ciut mocniejszy to i mniej by się wysilał przez co miałby dłuższą żywotność i mniej by spalił... to oczywiście moja prywatna opinia na podstawie objechania już kilkunastu samochodów, co do awaryjności nie wiem, mam go za krótko póki co...
pawel_miaso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 21:43   #9
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Czarny dymek przy ruszaniu

może jest to nie mądre pytanie, czy taką gwarancję można sobie wykupić w każdym momencie tzn jak auto już dwa lata nie widziało aso i jadę do nich robię przegląd i wykupuję gwarancję, czy musi być to ciągłośćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam Piotr
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2012, 23:00   #10
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Czarny dymek przy ruszaniu

Musisz zrobić przegląd w Aso, jeśli wszystko jest z nim porządku to dostaniesz tą gwarancję jednak jest pewne, ale przynajmniej mnie ono dotyczyło jak sprowadziłem swego s-maxa musieli mi zrobić dodatkowy przegląd pod nazwą „Gwarancja 12 Przegląd „cena usługi 150 zł
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.