Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2009, 08:07   #11
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

Cytat:
Napisał cziko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

U mnie było podobnie (tylko w TDCi), ale na zimnym palił od ręki - ciepły jak u Ciebie (niskie obroty, szarpanie, kopcenie na biało/niebiesko, brak reakcji na pedał gazu).

Problem znikł po wgraniu nowego softu. Tzn... ciut się odwróciło... pali od ręki na zimno i ciepło, ale na zimno trochę poszarpuje i przez chwilę kopci na biało-niebiesko. Po ruszeniu wszystko jest OK


Pozdr
nowo sugestia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziękuję

dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 09:45   #12
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

a czy mógłbyś mi kolego podpowiedzieć jak zdiagnozować tą pompkę , faktycznie to jest niezły trop, proszę o informację
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 10:36   #13
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

jaką pompkę??
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 11:00   #14
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

fakt, sorki na niedokładność, pompka wspomagania paliwa podobno znajduje się koło zbiornika paliwa
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 12:44   #15
///luk
ford::average
 
Avatar ///luk
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: podkarpacie
Model: mondeo titanium x,focus 1.6
Silnik: 2.2tdci
Rocznik: 2005
Postów: 55
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

dgrabo ja juz wczesniej opisywalem ten problem, masz tu link [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

sprawdz czy u ciebie dziala ten sposob z zapalaniem i napisz
///luk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2009, 13:28   #16
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

witam post jest podobny, u mnie nie występuje świecąca kontrolka ładowania na zimnym, wyłącznie na ciepłym dobrze rozgrzanym , pozdro dgrabo1
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2009, 14:28   #17
Sasanki
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2008
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

Cytat:
Napisał cziko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

U mnie było podobnie (tylko w TDCi), ale na zimnym palił od ręki - ciepły jak u Ciebie (niskie obroty, szarpanie, kopcenie na biało/niebiesko, brak reakcji na pedał gazu).

Problem znikł po wgraniu nowego softu. Tzn... ciut się odwróciło... pali od ręki na zimno i ciepło, ale na zimno trochę poszarpuje i przez chwilę kopci na biało-niebiesko. Po ruszeniu wszystko jest OK


Pozdr
mam to samo z tym ze nie mam efektów w postaci dymu...jak zagrzeje sie silnik na dobre czyli tak po 10-15 minutach szybkiej jazdy...jak go zgasze to juz pozamiatane. Ponowne odpalenie graniczy z cudem. Kręci ale nie odpala.Pomaga dodawanie gazu ( w sensie jego wciskanie ) bo generalnie mam wrazenie ze gazu nie ma ). Zeby odpalic ponownie za 1 razem w miare normalnie ( w sensie zaskoczy ale przez ok 2-3 sek sa niskie obroty miedzy 500-600) trzeba odczekać min 1godz. A zeby odpalił jak zyletka to ok 3-4h. Po nocy od reki czy jest -20 czy +10 .

Po wymianie doświadczen na PW z uzytkownikiem JAREK73 moge tylko potwierdzić ze w jego przypadku na taka bolaczke wgranie softu i ponowne programowanie wtrysków rozwiązało problem. Zanim w ASO do tego doszli wymienił dokładnie wszystko to co ja...czujnik połozenia wałka rozrządu, czujnik cisnienia wtrysku paliwa...ja dodatkowo przewód powrotny. I u mnie nadal nic..jade na zmiane softu..jak to nic nie da to chyba wtryski chyba ze ktoś ma jeszcze inne pomysły. Auto na trasie nie gaśnie ani tez po 15s od odpalenia na ciepłym bo takie posty tez znalazłem..poprostu cięzko pali na ciepłym i jakby mu troche mocy brakowało na I biegu..az wstyd na swiatlach .. pow 2000 idzie jak szatan
Sasanki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2009, 21:22   #18
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

Cytat:
Napisał motorek26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podłącz go pod kompa sprawdź czy nie ma żadnych błędów jeżeli nie ma to należy sprawdzić czujnik temperatury do ECU jeżeli jest dobry to winna może być pompka paliwa jeżeli jest u ciebie która znajduje sie w okolicach zbiornika paliwa posprawdzaj to i napisz czy coś ci nie działa i czy pomogło
witam, zmierzam tropem sprawdzenia czujnika temperatury do ECU , gdzie om się znajduje i jak go sprawdzić, sorki ale nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 08:40   #19
cziko
ford::average
 
Avatar cziko
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 167
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

Sasanki - pomogło wgranie softu????


Mój po wgraniu jest głośniejszy - tak klekocze, że przy wymianie opon kolesie z warsztatu stwierdzili że samochód mi się kończy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedyne co mnie dalej wkurza to ten biało-niebieski dym po odpaleniu, delikatne poszarpywanie na jałowym i ten dziwny smród spalin - taki gryzący kwaśny.......


Pozdr
__________________
JUMP DA F@CK UP!!!
cziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 18:35   #20
szosty1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-07-2006
Skąd: NYSA
Model: focus mk2
Silnik: 1,6 tdci 109 km
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: problem po odpaleniu

witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam taki sam problem, jak sie zagrzeje to mam klopoty z odpaleniem obroty ok 500-600 po dodaniu gazu 1000 i mozna leciec 500, 1000, 1500 km nie wiem od czego zaczac. silnik 2.0 tddi 270 000 km przebieg, rok 2002,
__________________
FIESTA 1,4 tdci
szosty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.