Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2010, 14:40   #11
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Świat staje ne głowie- DELPHI w Volkswagenie !!!

Cytat:
Po I w czym Delphi był pionierem? W systemach wtryskowych CR? Jeśli tak uważasz to muszę Ciebie rozczarować, bo syst. Common Rail opracował Bosch wspólnie z FIAT`em, więc to oni są pionierami w tej dziedzinie.
Oczywiście.No ale przecież dla większości naszego narodu to pionerem był VW albo AUDI. Było to w 88r. bodajże w Fiacie Croma?

Cytat:
(..)że problemy i koszty ich rozwiązania w Mk3 TDCi to Pikuś... Pan Pikuś...
I za to kocham Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Ostatnio edytowane przez Snajper_881 ; 10-06-2010 o 14:43
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 14:49   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Świat staje ne głowie- DELPHI w Volkswagenie !!!

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kompletnie się z Tobą nie zgadzam.
Po I w czym Delphi był pionierem? W systemach wtryskowych CR? Jeśli tak uważasz to muszę Ciebie rozczarować, bo syst. Common Rail opracował Bosch wspólnie z FIAT`em, więc to oni są pionierami w tej dziedzinie.
Jezeli juz tak chwytasz za szczegoly to ja Cie rozczaruje, bo zaprojektowal go...Robert Huber gdzies w latach 60. Potem bylo Denso, a sensownie zabral sie do tego Fiat i Bosch nic z tym nie mial do czynienia. Dopiero odkupil system jak Wlochom zabraklo kasy.
Chodzi o to, ze jak Delphi wprowadzilo system do sprzedazy to u Boscha dalej szczytem byla VP44.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po II VW mają porównywalne ceny z Fordami - tak samo zresztą Renault, nie mówiąc o KIA, które sa trochę tańsze - wiec twój argument o niby oszczędnościach, które wynikają z ceny gotowego produktu, jest raczej chybiony.
Na marginesie: ceny produktów konsumpcyjnych produkowanych na masową skale (tzw. prod. masowa) nie są obliczane na podstawie kosztowej (kosztów wytworzenia), tylko ma to związek z marketingową oraz popytowo-podażową stroną produktu..
Nie bardzo rozumiem skad teoria, ze VW jest cenowo zblizony do Forda. VW jest i drozszy w zakupie i w serwisowaniu, tak samo jak BMW czy Mercedes. Z tego co piszesz wychodzi, ze wszystkie auta poza Kia sa w tej samej cenie. Czemu wiec ludzie kupuja Renault skoro moga miec VW?
A z tymi strategiami to w koncu wszystkie auta sa w tej samej cenie czy kazda firma wyskakuje ze swoja "wydumana" cena?
Poza strategiami to auto ma swoj koszt, w ktory sie wlicza materialy, ale i wklad w rozwoj technologiczny auta. Dosc dobrze znam osobe ktora zajmowala sie projektowaniem elementow i stad wiem jak wyglada wyciskanie dodatkowych 2-3 centow z jednego elementu. A 2-3 centy na kazdej czesci, razy 150-200 czesci z ta oszczednoscia, razy razy milion aut daje juz spora sume...


Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. poczytaj sobie o problemach z obecnym modelem Passata i poprzednim Audi A4 (szczególnie w automacie) oraz kosztach naprawy, a sam dojdziesz do wniosku, że problemy i koszty ich rozwiązania w Mk3 TDCi to Pikuś... Pan Pikuś... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tego akurat nie musisz mi tlumaczyc, tylko nie rozumiem co ta wypowiedz wnosi? Ja napisalem, ze Delphi nie musi byc niewypalem w VW tylko dlatego, ze Fordy na CR sprzed 7-8 lat sie sypia. A sypia sie (system zasilania) bo jak pisalem Ford jako jeden z pierwszych testowal CR na ludziach (poza Fiatem). To wszystko. Nic przeciwko Fordowi ani Delphi.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 18:52   #13
white999
ford::advanced
 
Avatar white999
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Zabrze
Model: Mondeo 1
Silnik: 1.8 16V benzynka + podtlenek :)
Rocznik: 1996
Postów: 222
Domyślnie Odp: Świat staje ne głowie- DELPHI w Volkswagenie !!!

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czemu wiec ludzie kupuja Renault skoro moga miec VW?
W tym momencie parsknąłem śmiechem... kupują renault bo chcą mieć renault, tak samo jak ja mam forda bo chciałem forda a nie vw i nie decydowały o tym pieniądze.
white999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 23:15   #14
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Świat staje ne głowie- DELPHI w Volkswagenie !!!

Cytat:
Napisał white999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym momencie parsknąłem śmiechem... kupują renault bo chcą mieć renault, tak samo jak ja mam forda bo chciałem forda a nie vw i nie decydowały o tym pieniądze.
Taaa...a swistak siedzi. BMW i Audi tez pewnie nie brales pod uwage Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No, ale trzymajmy sie faktow i porownajmy.
Ford Mondeo mozna miec juz od 74 tys zl. Titanium za 125 jako najdrozsza wersja (plus opcje)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No to kupmy Passata w tej cenie....
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Najtanszy 1.8 TSI...z rabatem 8000 mozna miec juz za...eeee....108 tys zl? 140 tys za 2.0 TDI - kto narzekal na Forda niech poczyta o tym silniku.

Pewnie zaraz ktos napisze, ze Volkvagen jest w jakiejs innej, dziwnej i zawsze wyzszej grupie aut i nie mozna ich porownywac. Porownalem dwa podobne modele aut, z grupy "Large Family Car" ktore teoretycznie bralalaby pod uwage osoba zastanawiajaca sie nad zakupem Forda i VW. Jako nabywca zrobilbym tak samo z np Golfem i Focusem choc zapewne odezwa sie glosy, ze to tez inna grupa.

Mam nadzieje, ze kazdy sobie policzy, ze VW jest drozszy o jakies 35 tys i ma w tym marginesie mozliwosc wstawienia lepszych podzespolow (choc jak pokazuje zycie nie zawsze to robi).

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 10-06-2010 o 23:30
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 23:38   #15
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Świat staje ne głowie- DELPHI w Volkswagenie !!!

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieje, ze kazdy sobie policzy, ze VW jest drozszy o jakies 35 tys i ma w tym marginesie mozliwosc wstawienia lepszych podzespolow (choc jak pokazuje zycie nie zawsze to robi).
Tu przyznam Ci kolego rację. Ja chcialem kupić audi TDi zamiast mondka a wiadomo to też VAG i wtedy, żebym miał audi o wyposażeniu mondka mojego i ten rocznik musiałbym z 4-5 tys dopłacić. Chociaż to zawyżanie ceny wg mnie nie jest uzasadnione. Wiadmo VAG lepiej trzyma sie ceny od forda ale moim skromnym zdaniem tylko za zasługą golfów 2 nieśmiertelnych, i audi 100
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.

Ostatnio edytowane przez matrog19 ; 10-06-2010 o 23:42
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 01:12   #16
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Świat staje ne głowie- DELPHI w Volkswagenie !!!

Kiedys sie placilo za jakosc, teraz za marke. Dlatego ja nie narzekam na Forda. Jak sie wie co i jak sie robi to naprawa nie jest tragedia. Ma swoje minusy dla uzytkownikow, jak np nie ma odpowiednika kabla VAGa z robieniem wszystkiego, ale jest tanszy od wielu aut, ergonomiczny i bardzo pojemny.

no ale nie o tym mowimy. Wlasnie mi sie przymnialo jak to jeszcze 5 czy 7 lat temu Volkwagen sie zarzekal, ze pompowtryski sa przyszloscia i ze oni z nimi zostana, a tu ciach i jednak CR. Mozna sie smiac z Forda, ale przynajmniej Ford pomyslal o tym 10 lat temu, tylko, ze Ford musial przejsc przez "choroby wieku dzieciecego" i teraz wszyscy pluja, ze Ford zle chodzi na CR, a VW spije smietanke i pokaze jak to oni potrafia dobrac dobre materialy i dobrze zrobic CR. Nowe 2.0 TDCI z PSA bije na glowe 2.0 TDI Volkwagena, a dzieki temu ze jest montowane w tak wielu autach to i koszt spada....
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 08:21   #17
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Świat staje ne głowie- DELPHI w Volkswagenie !!!

Kolego mkaminski100, zgadzam się z tym co napisałeś powyżej. A jezeli chodzi o wcześniejszy twój post dot. porównania cen to jest ona w przypadku "paska" podyktowana tylko i wyłącznie "wartością marketingową" i niczym więcej.
Za 140 tys zł mam Hondę Accord Type S z 2.2 CDTi (180KM i ok. 400NM, katalogowo 148 tyś zł ale daja rabat na ok. 10 tyś zł), która bije pod KAŻDYM względem A4 (kolega był zdecydowany na A4, ale jak sie przejechał Accordem..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), a co dopiero Passata... podobnie jest w przypadku Mazdy 6 z silnikiem 2.2 diesel też jest niemal tak dobra jak honda, a z silnikiem 2.0 diesel z b. dobrym wyposażeniem masz bez rabatów za 109tyś zł (nawet Mondeo z tym wyposażeniem jest droższy)
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 08:31   #18
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Świat staje ne głowie- DELPHI w Volkswagenie !!!

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego mkaminski100, zgadzam się z tym co napisałeś powyżej. A jezeli chodzi o wcześniejszy twój post dot. porównania cen to jest ona w przypadku "paska" podyktowana tylko i wyłącznie "wartością marketingową" i niczym więcej.
Za 140 tys zł mam Hondę Accord Type S z 2.2 CDTi (180KM i ok. 400NM, katalogowo 148 tyś zł ale daja rabat na ok. 10 tyś zł), która bije pod KAŻDYM względem A4 (kolega był zdecydowany na A4, ale jak sie przejechał Accordem..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), a co dopiero Passata... podobnie jest w przypadku Mazdy 6 z silnikiem 2.2 diesel też jest niemal tak dobra jak honda, a z silnikiem 2.0 diesel z b. dobrym wyposażeniem masz bez rabatów za 109tyś zł (nawet Mondeo z tym wyposażeniem jest droższy)
Chyba nie zrozumiales mnie. Cena jednostokowa auta to jedno, cena sprzedazy to drugie i oczywiscie ta druga jest czesto "wydumana" z powietrza na podstawie tego ile ludzie kochajacy dana marke za nia zaplaca. Czyli mniej lub wiecej za fakt posiadania akurat tego znaczka - troche dla szpanu troche dla swiadomosci, ze to cos lepszego (czyli wg mnie tez szpanu). A ze VW czy Audi sie lepiej ludziom pasie niz jakis Ford to placa za to wiecej.

Koszt produkcji VW jest wyzszy niz Forda, z racji powiedzmy lepszych materialow czy rozwiazan wyzszych niz w Fordzie, ale na pewno nie o te 30 tys. Tak wiec VW ma duzo wieksza marze na sprzedazy auta, a co za tym idzie wiecej pieniedzy na wstawienie lepszych czesci. Przynajmniej w teorii. Jak pokazala praktyka 2.0 TDI nie jest tak do konca...

Ford jakby wstawil Mondeo w cenie Paska to nikt by go nie kupil, wiec z racji tego maja mniejsza pule na wstawianie lepszych rozwiazan. Z tego tez pewnie powodu poszli po 2.0 czy 1.6 TDCI z koncernu PSA to wyszlo im naprawde dobrze.

dlatego ja osobiscie nie kupie nigdy VAGa, glownie dlatego, ze od min 10 lat placi sie glownie za ladny znaczek. A Ford jak Ford, niby nizsza marka, niby gorsza, niby bardziej psujna, ale tansza w kupnie, tansza w utrzymaniu i deklasujaca chocby VW pod wzgledem przestrzeni.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 11-06-2010 o 08:34
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 09:12   #19
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Świat staje ne głowie- DELPHI w Volkswagenie !!!

Kolego mkaminski100, właśnie zauważyłem ze ceny passat`a podane przez Ciebie dotyczą wersji CC!!! której nie możemy porównywać z Mondeo! Tutaj jest cennik "zwykłego" passat`a: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i wg. tego cennika (bez rabatów i extra dodatków) cena najdroższej wersji 4 cyl. wynosi... 125 tyś pln wiec podobnie jak Mondeo (133 tyś pln).
A jeżeli chodzi o jakość materiałów to... wsiądź sobie do obecnego Mondeo i Passat`a - ja przynajmniej nie widzę/czuję różnicy w jakości jedynie trochę inne materiały zostały zastosowane i m.in. dlatego będę się upierał że to auta z tej samej półki, ale oczywiście możesz się z tym nie zgadzać i szanuję to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 18:24   #20
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Świat staje ne głowie- DELPHI w Volkswagenie !!!

No te ceny sa juz bardziej realne, a co najsmieszniejsze VW wyglada jakby mialo tansze dodatki do auta. Patrzac na ich angielska oferte odnosze wrazenie, ze chyba im rynek wysycha i pokazuja ludziom, ze potrafia byc tani.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (pod tabelka Model Prices jest Unbelivable Value i tak sie tu ostatnio reklamuje VW)
Podstawowe modele wydaja sie jednak byc tanszymi co pewnie im daje troche wiecej przewagi, ale wg mnie najwazniejsze i tak jest to, ze Delphi zrozumialo CR i nawet do Forda wstawialiby duzo lepsze rozwiazania.
No i fakt, ze VW byl przekonany, ze wszyscy sie zwroca do ich rozwiazan, a tu prosze...
Co do wyposazenia to nie ma duzej roznicy, choc bym sie spieral czy wlasnie Mondeo nie wywalczylo sobie lepszej pozycji i stad te ceny. Plus przestrzennie Passat wyglada mizernie pod wzgledem przestrzeni do Mondka. Dla mnie Mondeo stalo sie juz prawie za duze.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.