Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2011, 10:37   #1
Zawix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Reading
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie turbina padla po 300km co robic?

Witam wszystkich
Moj problem z autkiem zaczal sie gdy wracalem z niemiec turbo padlo brak mocy doczlapalem sie do domu jadac 80 przez cala droge. Wstawilem do mechanika na co dzien pracujacego w fordzie z wieloletnim doswiadczeniem, kupilem turbine po regeneracji z pod Wroclawskiej firmy mechanik zachowal wszystkie procedury wyczyscil wszystko kilkukrotnie test oleju wyszedl idealnie a po 300km turbo padlo I to znacznie gorzej niz to 1. Mechanik zrobil test I smarowanie jest ok a firma od ktorej kupilem turbo jako przyczyne usterki podalo brak smarowania jak to mozliwe I co robic dale bo koszta sa ogromne??

Zawix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2011, 11:40   #2
mrozpa
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: w-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2012
Postów: 108
Domyślnie Odp: turbina padla po 300km co robic?

Witaj,
Na początek poczytaj mój przypadek ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )
miałem to samo. W moim przypadku okazało się, że winowając był ssak (trzeba było go od razu wymienić a nie tylko czyścić).

Powodzenia i cierpliwości

mrozpa
mrozpa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2011, 12:27   #3
Zawix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Reading
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: turbina padla po 300km co robic?

Ja mam chyba inny problem cisnienie I przeplyw oleju na turbo jest ok olej czysty czekam tylko na zdjecie miski zeby zobaczyc tego smoka dam znac wkrotce

Ostatnio edytowane przez Zawix ; 09-08-2011 o 15:56
Zawix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2011, 16:01   #4
Zawix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Reading
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: turbina padla po 300km co robic?

Turbo wyjete od strony filtra powietrza duzy luz lopatki ocieraja o obudowe przewod laczacy turbo z filtrem zanieczyszczony opilkami od strong wydechu nieznaczny luz na walk wirnik obraca sie be oporow przewody olejowe czyste drozne olej czysty przyznam ze dziwnie to wyglada
Zawix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 12:49   #5
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: turbina padla po 300km co robic?

Po pierwsze co bylo oryginalnej sprezarce ze ja wymieniles?
Bo jak turbo padnie, to marne szanse ze na nim gdzies zajedziesz. Moglo to byc inne uszkodzenie lub awaria ukladu sterowania sprezarka.

Po drugie wyglada ze zrobiles dwie wielkie glupoty:
1. kupiles regenerowana sprezarke
2. byla ona robiona przez druciarzy (bo 99% regenerowanych w polsce tak jest robiona) i byla zle wywazona/poskladana itp co spowodowalo ocieranie wirnika o muszle i uszkodzenie sprezarki. Ale to mozna stwierdzic dopiero rozbierajac ja.

Dodatkowo sprezarka regenerowana = brak gwarancji, bo zawsze sie wykreca ze zly montarz itp.
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 13:14   #6
suchy1718
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-12-2010
Skąd: Łódź
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 21
Domyślnie Odp: turbina padla po 300km co robic?

jak bys potrzebowal urbo uzywane nie regenerowane w bdb stanie to zadzwon 796-909-677
suchy1718 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 20:06   #7
Zawix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Reading
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: turbina padla po 300km co robic?

Cytat:
Napisał colin barbazynca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze co bylo oryginalnej sprezarce ze ja wymieniles?
Bo jak turbo padnie, to marne szanse ze na nim gdzies zajedziesz. Moglo to byc inne uszkodzenie lub awaria ukladu sterowania sprezarka.

Po drugie wyglada ze zrobiles dwie wielkie glupoty:
1. kupiles regenerowana sprezarke
2. byla ona robiona przez druciarzy (bo 99% regenerowanych w polsce tak jest robiona) i byla zle wywazona/poskladana itp co spowodowalo ocieranie wirnika o muszle i uszkodzenie sprezarki. Ale to mozna stwierdzic dopiero rozbierajac ja.

Dodatkowo sprezarka regenerowana = brak gwarancji, bo zawsze sie wykreca ze zly montarz itp.
No w sumie zgodze sie z toba w mojej padlo sterowanie lopatkami wirnik I walek byly sale. Co do me go zakupu to nabylem to w firmie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z Bykowa dzisiaj im odeslalem ale po rozmowie telefonicznej jestem pewien ze bedzie lip chociaz jeszcze jej nie widzieli gwarancje dali na ok ale zazyczyli sobie opinii rzeczoznawcy pzmot a rzeczoznawca stwierdzil ze nie jest w stanie stwierdzic usterki be rozebrania turbiny a jakby rozebral to po gwarancji wiec man efekt blednego kola wtopa na maxa a do tego opilki sa wszedzie I nie wiem co z tym teraz zrobic???
Zawix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 10:20   #8
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: turbina padla po 300km co robic?

No to zrobiles jeszcze wieksza glupote, bo sterowanie lopatkami to kazdy ogarniety czlowiek napraw (pewno wystarczy wyczyscic).
A oddajac taka sprezarke do regeneracji nie dostajesz swojego wkladu (witnika i oski) tylko jakis z polki juz regenerowany.
Jednym slowem zamieniles dobra sprezarke na jakiegos ulepa...
...i dotego jeszcze zaplaciles za to.
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.