Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2009, 08:59   #1
kosciech
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Skąd: Płock
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 3
Unhappy Drgania. Ważne

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Witam. Otóż mam problem z moją foczką. Gdy dodaje gaze tak przy 80 km/h zaczyna mi drgać całe auto ( kierownica, deska rozdzielcza). Gdy gaz puszczam to i drgania ustępują.Tor jazdy się nie zmienia. Przy niższych prędkościach nie jest to wyczuwalne. Może to poduszka bo na luzie jak wcisne gaz to tak przy 2000 obr/min też są odczuwalne drgania.
Pomóżcie proszę. ( nie odsyłajcie mnie do szukaj plisssss)

kosciech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2009, 09:11   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Drgania. Ważne

Cytat:
Napisał kosciech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Witam. Otóż mam problem z moją foczką. Gdy dodaje gaze tak przy 80 km/h zaczyna mi drgać całe auto ( kierownica, deska rozdzielcza). Gdy gaz puszczam to i drgania ustępują.Tor jazdy się nie zmienia. Przy niższych prędkościach nie jest to wyczuwalne. Może to poduszka bo na luzie jak wcisne gaz to tak przy 2000 obr/min też są odczuwalne drgania.
Pomóżcie proszę. ( nie odsyłajcie mnie do szukaj plisssss)
Do dokręcenia poduszki potrzebna jest nasadka 5,5mm. Skręcasz lekko kierownicę (30-45 stopni) i od strony wskaźników masz dostęp do śrub.
Jeśli całe auto wpada w wibracje to poproś mechanika o sprawdzenie poduszek silnika i skrzyni biegów.
Dlaczego nie odsyłać cię do szukajki? Masz z tym problem? Jesteś upośledzony w obsłudze wyszukiwarek? Tam są odpowiedzi na większość zadawanych pytań!
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 19:24   #3
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Drgania. Ważne

Cytat:
Napisał kosciech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Witam. Otóż mam problem z moją foczką. Gdy dodaje gaze tak przy 80 km/h zaczyna mi drgać całe auto ( kierownica, deska rozdzielcza). Gdy gaz puszczam to i drgania ustępują.Tor jazdy się nie zmienia. Przy niższych prędkościach nie jest to wyczuwalne. Może to poduszka bo na luzie jak wcisne gaz to tak przy 2000 obr/min też są odczuwalne drgania.
Pomóżcie proszę. ( nie odsyłajcie mnie do szukaj plisssss)
Masz oberwaną tulejkę w wahaczu tą -http://ford.sklep.pl/pl,product,321434,tuleja,wahacza,przedniego,febi,t ylna.html
wahacz mocowany jest w dwóch miejscach i ta tylna tulejka odrywa się od tulejki metalowej,powstaje luz i podczas przyspieszania półosie wprowadzają w drgania całego Mc Perhsona,dla tego na luzie nie ma tego.Do takiego zerwania wystarczy wjazd na chodnik,większa dziura.Mi pomogło na 100%.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2009, 23:15   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Drgania. Ważne

Cytat:
Napisał Dinar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz oberwaną tulejkę w wahaczu tą .
Przecież napisał, że na luzie też ma drgania od silnika więc skąd pomysł z tuleją wahacza?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 11:20   #5
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: Drgania. Ważne

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież napisał, że na luzie też ma drgania od silnika więc skąd pomysł z tuleją wahacza?
Jeśli są na luzie drgania to na 99 % poduszka skrzyni.
Miałem tak walczyłem z pół roku. Poduszka jest w kształcie ósemki , jest aluminiowa to aluminium sie utlenia , puchnie , usztywnia gumę i stąd drgania silnika przenoszone na karoserie a w szczególnosci na przednie fotele.
Oskar_FKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 12:10   #6
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Drgania. Ważne

sprawdz poduszki silnika,mogą być luzne lub pozrywane są trzy jedna od strony rozrządu,druga od strony skrzyni biegów a trzecia pod spodem silnika
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 18:58   #7
tgorka
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Postów: 20
Domyślnie Odp: Drgania. Ważne

Przegub półosi do wymiany. Mialem juz tak 2 razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety wymienia sie całą półoś. Koszt około 500-700 zł za zamiennik
tgorka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 09:11   #8
adriaan1989
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Model: [MK2] Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 141
Domyślnie Odp: Drgania. Ważne

Miałem coś podobnego... prawa półoś do wymiany + jakiś łącznik skrzyni biegów. Poduszki, wachacze, przeguby całe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
adriaan1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 11:04   #9
Robert_Bydgoszcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 39
Domyślnie Odp: Drgania. Ważne

miałem takie drgania przez uszkodzone łożysko prawego koła i łożysko półosi - po wymianie jak nówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robert_Bydgoszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2009, 03:54   #10
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Drgania. Ważne

przeguby wewn polosi (nie wiadomo ktory - trzeba sprawdzic).
Niema zamiennikow. Mozna kupic cale polosie lub regenerowac (to najlepsze rozwiazanie)
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.